Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Dreamcast Tamiri Yapabilecek  (Okunma Sayısı 3732 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
acalitos
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 07, 2018, 09:41:26 ÖÖ »

Sata modu için giriştiğim modda cihaz fişe takılıyken ama kapalı halde iken topraklaması olmayan havyam ile çeviricideki master slave modunu lehimledim.
İde hdd de çalışan cihazım sata çevirici ile bir türlü çalışmadı bende mod seçim pininde bir temassızlık olcağını düşündüm tabi çeviricide de olabilir sıkıntı emin değildim.
Cihazı açınca aşırı yavaş boot etmeye başladı bios modu olan çihazı eski biosa geri aldım  5 dakika sonra açıldı ardından gdrom ünitesi takılı olmadıgı halde disk tanıma ekranı gelip takıldı.
Aklımda kısa devre sonucu oluşan bir arıza geliyor yada yük sonucu bozulan bir devre elamanı ama  bu mod beni yordugu için daha fazla ne kendimi ne cihazı yormak istemiyorum hem hdd modunu hemde cihazın onarımı yapabilecek birileri varsa benimle iletişime geçsin lütfen...
acalitos
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 07, 2018, 09:46:36 ÖÖ »

Kanalım için part part video çekiyorum bu henüz çeviriciyi kullanmaddan önce çektiğim bir video

https://www.youtube.com/watch?v=k8eJRwK2Hek&feature=youtu.be
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 07, 2018, 10:36:03 ÖÖ »

benim kullandığım çeviriciler jm20330 jmicron marka çipli olanlardandı. sorun yaşamadım
sizin çeviricinin çipi nedir ?
acalitos
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 07, 2018, 16:10:02 ÖS »

bakıp haber vereyim
keremimo
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 08, 2018, 12:28:43 ÖS »

Tekrar GDROM takıp deneme imkanın var mı? Sata mod kalıcı mı onu tam bilmediğim için soruyorum.
acalitos
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 09, 2018, 02:00:05 ÖÖ »

gd rom üzerindeki kapasitörleri değiştirdim ve sorun çözüldü bana çeviri işinde kesin iş görebileecck bir cevirici gerek satabilecek varsa ne mutlu
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: