Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Acil yardım arkadaşlar  (Okunma Sayısı 1112 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
deksar
Üye2

Computer Engineer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Kasım 07, 2018, 09:24:58 ÖÖ »

merhaba,acıl olan nedır?
Forumdan anlamam nedir?
Whatsap nedir?
Bunlar nedir ?
Arkadaş nedir ?
mesaj sayısı 1 nedir?

İş yerinde, gayet de ciddi bir ortamda, tutamadım korkunç güldüm. Siz çok tehlikelisiniz. Ders 19328: Bu foruma işin ortasında girilmez.

"Pain is inevitable, suffering is optional" - Buddha.
Deepdark
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Kasım 07, 2018, 12:08:29 ÖS »

Valla ilgilenen arkadaşlarda oldu saolsunlar insan gibi insanlar birde mesajımıza taşşak geçenler var forum sitelerinin anlamı yada amacı nedir
commodore007
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Kasım 07, 2018, 13:54:13 ÖS »

Valla ilgilenen arkadaşlarda oldu saolsunlar insan gibi insanlar birde mesajımıza taşşak geçenler var forum sitelerinin anlamı yada amacı nedir

"forumdan anlamam"
"forum sitelerinin anlamı yada amacı nedir"

Sen arkadaş değil bedava eşek arıyorsun. Sana cevap yazmak benim haddime değil aslında bende yeni üyeyim peki neden cevap yazıyorum.

Konuları gözden geçiririm bölümle ilgili mesaj yazmadan önce kuralları okumaya özen gösteririm veya kim ne yazmış forum akışı nasıl diye dikkat ederim. Senin ilk mesajın forumu yok saymak olmuş telefon numaranı bırakarak. Öncelikle senin kim olduğunu nereden bileceğiz kullanıcı adın bile faul.

Kimse mesajlarınla "taşşak" geçmemiş samimi olabilirsin ancak bu samimiyeti göstermen gerekirdi. İki kelime yazıp telefon numarası bırakmak istiyorsan olmaz mı olur o zaman ücret karşılığı yapabilecek arkadaş diye belirtirdin.

Neden bedava eşek aradığını da yazayım. Sen foruma vakit ayıramıyorsan başkaları senin işinle neden uğraşsın zamanını harcasın.

Geçen hafta cep telefonu sattım pazarlıksız net fiyat belirlemiştim. Yüz yüze satış için buluştuk cebinden parayı çıkardı verdi ne kadar verdiğini de söylemedi sen say dedi. 50 tl eksikti, sen al dedi bu parayı arkadaş kazanmış olursun dedi. Bana uyar peki ondan sonra aradı mı teşekkür etti mi hayır. Kendi kendine uyanıklık yaptı, 50 tl kurtardım sandı ama yaptığı terbiyesizlikle kendini rezil etti. Belki de başkasına sattı aynı gün.

Benim seni eleştirme haddim yoktur eleştirmiyorum zaten, yaptığının farkında ol. Her forumda kural nizam vardır. Bunlara ilk dakikada uymuyorsan sonrasında eleştiri hakkına sahip olamazsın. Bak yine yazıyorum ben seni eleştirmiyorum forumdan anlamayabilirsin, işin aceledir ama o zaman daha açık şekilde derdini anlatmalısın ya da yazdığını doğru bulmayanları eleştirme hakkına sahip değilsin. Eleştirini düzgün yapsaydın ben yine bir şey yazmazdım onu bile yapamamışsın. İlgilenenler insan oldu diğerleri hayvan mı oldu? Yardım etmeyeceklerinden değil yazım şeklini beğenmediklerinden biraz üstüne gelmişler.

Kaan Akkurt
Üye4

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Kasım 07, 2018, 14:24:57 ÖS »

Bazı forumlarda kendinizi tanıtın bölümüne yazmadan ilerleyemezsiniz.
Burada öyle bir zorunluluk yok. Fakat kendinizi tanıtmanız rica edilir.
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=14367.0

Lütfen önce kendinizi tanıtın, ardından sorularınız varsa cevaplanır, gerekirse yardımlaşarak çözüme kavuşturulur.

Amiga 1200/3.1/ACA 1233n/8gbCF/Gotek
Amiga 600HD/3.1/Furia/4gbCF/Gotek
2 x Amiga 500 1.3/1mb/Gotek/C=A1010
C64C/1541/SD2IEC/FIII+
C64-RbPi3-RetroPieMOD
Atari 65XE/Sio2PC
ZX Spectrum 48k&48k+DivMMC EnJOY!
Apple MacMini G4 1.25Ghz 1Gb
Apple Powermac G4 400mhz 2Gb
Playstation 2 OPL
PSP2004
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Kasım 08, 2018, 00:08:37 ÖÖ »

Yazdığın yazıya gelen ilk iki mesaj eğlence amaçlı yazılmadı muhtemelen. "Taşşak geçmek" ağır olacak ama kabul ben gırgır olsun diye yazdım. Böyle bir yardım isteğine ciddiyetle yaklaşıp yardım etmiş arkadaşlar olabilir, bu onların ayıbı.

İkinci mesajında özür dileyeceğin yerde üçüncü mesajında insanlık öğretme çabasına girmen ise hiç hoş değil. Ve evet, herkesin düzgün kıyafetiyle denize girdiği yerde afedersin donla denize girersen kah ciddi kah esprili bir şekilde uyarılırsın.

Özelden mesaj yoluyla yardım eden arkadaşlara tekrar teessüflerimi sunuyorum.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <i.r.on - 2001>

twitter | blog

C64, Amiga 500, Ps3, Wii, Nintendo DS lite, Nintendo 3DS
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Kasım 08, 2018, 08:48:52 ÖÖ »

eğer varsa... Onlarda büyük ihtimalle ticari niyetlerle yaklaşmış olabilirler...

Forum canlı bir ortamdır... Ne ekersen onu biçersin bir yerde... Eğer foruma katkın varsa, iyi niyetliysen karşılığını görürsün (örnekleri yüzlerce/binlerce). Ama ilk mesajında "acil yardım" dediğin şey, eğer bir arcade kabin yapımıysa, bırak bu forumu hiç bir yerde ciddiye alınmazsın... ki alınmadın da... Ama yine de arkadaşlar eğlencesine yazalım dediler... Benim mesajımda sana değil... Yeni üye olmuş ya da daha genç olan, forum hakkında yanlış düşüncelere kapılabilecek arkadaşlara...

AmigaEsref
Üye4

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Kasım 08, 2018, 10:25:10 ÖÖ »

Ilk üye olduğumda bende forumdakileri genç  olarak düşünuyordum. Oyun oynayan bebeler gibi örneğimi mazur görün sonradan makeleri inceledikçe ve forumdaki insanlarla tanışdıkça nasıl bir ortamda olduğumu kavradım. Aceleci olmamakta fayda var. Ben kendi adıma incittiysem özur dilerim.

AMIGA 500 | GOTEK | 2.5 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB HDD  | 3.1 ROM | 8 MB RAM
COMMODORE 64 | IRQHack64
Kaan Akkurt
Üye4

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Kasım 08, 2018, 10:40:15 ÖÖ »

Oyun oynayan bebeler gibi

bunu öğrendiğimiz iyi oldu

C64C/1541/SD2IEC/FIII+
C64-RbPi3-RetroPieMOD
Atari 65XE/Sio2PC
Playstation 2 OPL
PSP2004
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Kasım 08, 2018, 10:41:25 ÖÖ »

Ilk üye olduğumda bende forumdakileri genç  olarak düşünuyordum. Oyun oynayan bebeler gibi örneğimi mazur görün sonradan makeleri inceledikçe ve forumdaki insanlarla tanışdıkça nasıl bir ortamda olduğumu kavradım. Aceleci olmamakta fayda var. Ben kendi adıma incittiysem özur dilerim.

Küçüklerden (!) biri de sensin, düşün artık
Remzi
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Kasım 08, 2018, 11:20:40 ÖÖ »

Angara bebesi olduğumuzu ben de hatırlatayım

"Angara bebeleri" nin haricinde forumumuzda "bebe" bulunmamaktadir.Uyeler yetiskin,olgun insanlar olup,forumumuzda seviyeli muhabbetler donmektedir.
ilkerficicilar
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Kasım 08, 2018, 12:25:05 ÖS »

Sahi geçen yıl bir ara bir script'le forumdakilerin yaş ortalamasını hesaplatmıştık. Kaçtı o?

http://cbm.ficicilar.name.tr/ - Commodore Hacking
onursapci
Üye4

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Kasım 08, 2018, 12:32:50 ÖS »

Biz yasimiz ve yasadigimiz donem geregi genellikle hosgorulu ve saka kaldiran kisilerden olusuyoruz. Yapilan yorumlarda art niyet olmadigina emin olabilirsiniz ama siz de bu geri donusunuzle hic empati yapmamissiniz sanirim. Bu kadar duzeyli bir forumda bu kadar kisinin yaptigi yorumun saka oldugunu dusunseniz daha guzel olurdu kanimca. Yine de hos geldiniz foruma

C64 ve A500
AmigaEsref
Üye4

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Kasım 08, 2018, 14:13:54 ÖS »

Oyun oynayan bebeler gibi

bunu öğrendiğimiz iyi oldu
Kaan abi ya Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 2.5 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB HDD  | 3.1 ROM | 8 MB RAM
COMMODORE 64 | IRQHack64
Kaan Akkurt
Üye4

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #28 : Kasım 08, 2018, 14:16:52 ÖS »

Kahkaha

C64C/1541/SD2IEC/FIII+
C64-RbPi3-RetroPieMOD
Atari 65XE/Sio2PC
Playstation 2 OPL
PSP2004
atariManyagi
Üye2

Oyun Manyağı bir Dinozor (Yukarıdaki Resim)

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Kasım 10, 2018, 20:28:06 ÖS »

Acil yardım başlığını gördüm hemen geldim ama bu nedir hacı babam.

Deepdark Kardeş,
Forumda; kendine kabin tasarlayıp yapan arkadaşlar var, umarım yardımcı olan çıkar, ben tasarlama kısmını yapmak isterdim fakat müsait değilim evde hastam var.

Bol şanslar.

http://www.youtube.com/watch?v=GMxsCCnkpyQ

@NoStres, Ben de Arcade Kültürü %5, Konsol Kültürü El Konsolu için %48 , Televizyon Konsolu için ise %47 dir Yani Benim Arcade Anlayışım Bilgisayarı Televizyona veya monitöre Bağlamaktan geçer. Kahkaha

Elveda Nintendo DS, Merhaba Nintendo 3DS.
Nintendocu, Hep Nintendocu Kalacak.
Karar Belli: Nintendo, Nintendo, Nintendo.
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: