Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Lazer Yazıcı Tavsiyesi  (Okunma Sayısı 4169 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ocak 26, 2018, 13:13:51 ÖS »

Siyah beyaz lazer yazıcı brother var, toner 1000 sayfa drum 10000 sayfa gidiyor. Toner en son 85tl idi yanlış hatırlamıyorsam

Use the brute force, Luke
BioMenace
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ocak 26, 2018, 18:02:45 ÖS »

Çalıştığım şirkete yazıcı bakımı için gelen biri var ondan bilgi almıştım.
Samsung yazıcı kullanıyoruz bir sorun yok.
Zaten genelde kullanılan yazıcılar 1- hp 2- canon 3- samsung

ikinci el bir hp aldım. Kaç senelik cihaz ama taş gibi. Sıfır aldığım xerox un plastiği bile dandikti.

Toner ciddi masraf. Yazıcı işimde asıl masraf toner. Sıfır aldığınız yazıcı ile genelde yarı dolu demo toner verirler. Ama orjinal toner almaya kalktığınızda yazıcıyı aldığınızda verdiğiniz paradan çok para verirsiniz.

Birde şöyle bir durum var. Eğer aldığınız yazıcı ucuz ise bir tonerin bastığı kağıt binler sayısında bu nedenle  toner maliyeti çok.

Ama pahalı bir yazıcı alırsanız bir toner ile yaptığı baskı onbinler sayısında olduğu için maliyet daha az.

Bu nedenle ne kadar baskı yapacağınız önemli.
Bazı insalar elektronik alet alacağı zaman x mağazasına gidip satıcılara soruyorlar ancak satıcı şahsiyet tabiri caizse sallıyor. Size yalan yanlış alet satıyor. Bu bakımdan sizin yaptığınız gibi forumlarda araştırmak çok mantıklı bir iş

Açıklayıcı oldu teşekkürler. Son söylediğinizi tecrübe ettim. Son aldığım yazıcıda satıcının beni yanlış yönlendirmesi etkili oldu. Ne kartuş bulabildim ne de bulduğum kartuşlar cebime hitap etti.

Siyah beyaz lazer yazıcı brother var, toner 1000 sayfa drum 10000 sayfa gidiyor. Toner en son 85tl idi yanlış hatırlamıyorsam

Levent teşekkürler. 85 lira ile 1000 sayfa basmak şu an için beklentilerimin çok ötesinde

Peki renkli lazer yazıcılarda tek toner ve drum nasıl oluyor? 3 farklı renkte toner ve drum mı oluyor? Renkli yazıcılarda baskı maliyetini tecrübe eden var mı aramızda?

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp
integer
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ocak 26, 2018, 18:41:35 ÖS »

https://www.tonerizmir.com/?pnum=36&pt=Yazıcı+tavsiyesi+önerisi+isteyenler+%7C+Popüler+Lazer+yazıcı+

Bu sayfada güzel bilgiler verilmiş. Nette ararken denk geldim.
Ama maalesef renkli yazıcı biraz pahalı bir alet . Canonun bir modelini tavsiye ediyor. 1500 TL civarı. 4 tonerli her bir toner 120 TL çık
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ocak 26, 2018, 21:19:14 ÖS »

BioMenace: brother'in renkli ve fotoğraf yazıcıları da var ve niyetleri toner masrafı ile kullanıcıya gömmek değil gibi gözüküyor. Faydalı olabilir

Use the brute force, Luke
Olcay ANAÇ
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Kasım 11, 2018, 15:33:53 ÖS »

Arkadaşlar mrb ;
Yazıcı ihtiyacım ile ilgili yardiminizi rica ediyorum. Yıllardır isyerinde bitmeyen kartuslu Canon yazıcı kullandım ve çok memnun kaldım. fakat şimdi ev kullanımı için yazıcı ihtiyacim var.ayda birkaç sayfa renkli çıktı alicam o kadar. Kartuslu yazıcıları biliyorsunuz kullanmayınca kartuşları kuruyor yani ev için sıkıntı oluyor. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.
freedom
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Kasım 11, 2018, 18:16:48 ÖS »

Arkadaşlar mrb ;
Yazıcı ihtiyacım ile ilgili yardiminizi rica ediyorum. Yıllardır isyerinde bitmeyen kartuslu Canon yazıcı kullandım ve çok memnun kaldım. fakat şimdi ev kullanımı için yazıcı ihtiyacim var.ayda birkaç sayfa renkli çıktı alicam o kadar. Kartuslu yazıcıları biliyorsunuz kullanmayınca kartuşları kuruyor yani ev için sıkıntı oluyor. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.
@Olcay ANAC

Benim fikrime gore, ayda bir kac sayfa renkli ciktiyi disarida kirtasiyede de alabilirsiniz. O zaman size siyah tonerli lazer XEROX marka guzel bir yazici almanizi tavsiye ederim. XEROX WORKCENTRE 3045 kullaniyorum. Halen piyasa da var mi bilemiyorum. Belki yeni modelleri daha iyidir. Kucuk ama uzun sure giden bir toner kartusu var. Bizde esim ve cocuklar kullaniyor'kullanim durumu ne az ne de cok siklikla ama yine de memnunum. Senede bir kartusu ha degistiriyorum ha degistirmiyorum. Muadil toner kartusu aldim en son. Su ana kadar oldukca memnunum. Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2018, 20:59:38 ÖS Gönderen: freedom » Logged

Atari800XL|XC12|MYIDEII|SdriveMax
A500+|Gotek|DualROM1.3_ROM3.1
C64|IRQHack64|EasyFlash|SD2IEC|Pi1451
Atari 1040STe|4MB Ram|TOS_1.62
A1200|Blizzard 1220/4|4 MB Ram|Rom3.1
Rasp.Pi3B+|PS3|PS2|PSP
PC Win98SE|PC WinXP|PC Win7|PowerMacG5
http://bulentozgur70.wixsite.com/main
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: