Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbet2018'e veda CGTR toplantısı - 23 Aralık 2018 Pazar
Sayfa: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 20   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 2018'e veda CGTR toplantısı - 23 Aralık 2018 Pazar  (Okunma Sayısı 104245 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #225 : Aralık 23, 2018, 19:51:36 ÖS »

Selamlar Fitzgerald.
@onur aramızda yaşlı yok ki Kahkaha
Çok güzel bir toplantı oldu. Onur abiye ve Taha'ya bizi misafir ettikleri ve katlandıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. Hayatımda kolay kolay göremiyeceğim Sharp x68000 için Gökhan abiye ve Amiga X5000 ve Tabor1222 tanıtımı için Sinan abiye çok çok teşekkürler. Delimawi abiyi de projeleriyle tekrar aramızda görmek cok güzeldi. i_r_on ve Attilian zaten forumun göz bebekleri Phoenix'te forumun meleği Anlatılmaz yaşanır

Bu arada güzel bir süprizde Kaan abiden geldi. Amigaları seri bağladık. Bundan sonra multiplayer turnuva kapılarımızda açıldı. Resimler ve detaylar yakında. Ben Bursa yolcusu.
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2018, 20:33:00 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #226 : Aralık 23, 2018, 19:56:59 ÖS »

Keyifli bir etkinlik olmuşa benziyor. Gelemesek bile gönlümüz sizinleydi

amiga.os
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #227 : Aralık 23, 2018, 20:29:29 ÖS »

Çok güzel ve çok verimli bir toplantı oldu. Katkısı olan, katılan ve katılamayıp takip eden herkese tekrar tekrar teşekkürler. Toplantı planlaması ve işleyişi harika oldu. Herşey tam zamanında ve akıcı bir şekilde ilerledi. Bu tip organizasyonların çok daha sık olmasını temenni ediyorum. Görüşmek üzere.
Gökçe Bozkurt
Genel Yönetici

Nigripinis

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #228 : Aralık 23, 2018, 20:29:53 ÖS »

Tüm organizasyon için teşekkürler,

X5000 ve Tabor1222 en ilgimi çeken konulardı..
Konu hardware ve software olarak incelendi.

Bayağı ilerlenmiş olduğu, Güncel OS 4.1 in online update ler ile çok tatlı
ve mantık olarak klasik amigadan farklı olmadığı görüldü.

Mevcut döviz kurları ve satış fiyatı ile X5000 in çok uç bir noktaya hitap ettiği,
Tabor1222 nin son kullanıcıya daha yakın olduğu,
Buna rağmen benchmark larda X5000 in x3 daha hızlı olduğu tespit edildi.

Eski dinazorlardan 3-4 arkdaşımızın ziyareti herkesi mutlu etti. Az kalmaları hepimiz üzdü.

Nejat arkadaşımızın yıllar içinde elektronik ve programlama adına nerden nereye geldiğini gördük .
Kendisine projeleri için teşekkür ediyoruz.

İlker yaptığı projelere tamamen hobi olarak baksa da, ne kadar high-end çalışma olduklarını, tanıtımları ve
hardware olarak göstermesiyle ispat etti.
iş değişikliği yüzünden eskisi gibi yeni projelere imkan bulamasa da, elimizdeki çok önemli bir değer..
HDMI-520 nin sonuçlandırılması adına adımlar atıldı..

Son konu olarak emülatör olarak yapılmış bir cihazın, belki de bilgisayar camiasına çok uzak bir malzeme olan ahşap ile birleşimini gördük.
Herhalde 1980 lerde Ahşap kasalı Blaunpukt televizyonlardan sonra ilk kez ahşabı elektronik bir cihazla gördüm.
Ahşap kasalı monitör, tupuino, sdiec gibi cihazların bitmiş hallerinin ne kadar güzel yapılabileceğini anladık.
Genelde yapılan projeler son haliye bile dizilmiş pcb şeklinde kenara atılmakta.
Bu projeler güzel kutularla bulaşabiliyormuş. İspatı net bir şekilde gözlemlendi.

Tüm aktivite boyunca Merter ve Eşref herşeye koştular ve üstün performans sergilediler, saygıyla eğiliyorum.

Mekanı bize sunan Onur ve Tahaya çok teşekkürler.

Midye kokareç ve içecek ekibine sohbetleri için teşekkürler.

Daha yazacak çok şey var bir nefes alayım..
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2018, 20:32:58 ÖS Gönderen: Gökçe Bozkurt » Logged

A4000|FastlaneZ3|RetinaZ3|Tandem Ide|CF
A2000|G-Force 040/33|Cybervision64-3D|
A2000|Mobo|GVP HX-2000-II|Supra 8Mb
A2000|Mobo|8Up!6Mb
A1200|PPC 040/25/200|Mediator Sx|Vodoo4500|256Mb
A1200|Hawk 8Mb|CF
A1200|Mobo|Elbox 4Mb
A600|ACA030|Indivision ECS|A604|CF
A600|Mobo|A
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #229 : Aralık 23, 2018, 20:33:39 ÖS »

Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Ben de ilk kez katıldığım bu etkinlikte çocukluk anılarımızı barındıran cihazlar için yapılan teknolojik çalışmaları, verilen emekleri görmekten dolayı çok memnun oldum.
Barış Yeni
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #230 : Aralık 23, 2018, 21:06:18 ÖS »

Bu organizasyonsa emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Benim açımdan gayet faydalı bir gündü. X5000 den X68000 'e ahşap tapuino,SD2IEC 'ye hayran oldum hepsine. İşlerinde uzman arkadaşların sunumlarını da ilgiyle izledim kendilerine teşekkürler. Bir sonraki buluşmada aktif görev almak isterim.

Her şey için teşekkürler.
freedom
Uzman

Retro allows me to be free.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #231 : Aralık 23, 2018, 21:07:21 ÖS »

Her geçen zaman daha güzel etkinlikleri gerçekleştirdiğimiz ortada. Bu amaçla gayret gösteren, sunumları ile ve organizasyon olarak emek veren arkadaşlara teşekkürler. Hep beraber güzel bir ortam yaratıyoruz. Büyüğünden küçüğüne bu hobiyi yaşatmak için çabalayan ve bunu bizlerle paylaşan herkese teşekkürler.

Ben her katılımda daha fazla keyif almaya başladım. Ümit ediyorum hepimiz daha fazla katkı sağlayarak bu etkinliği her geçen zamanda daha genişlemiş bir formatta yeniden  gerçekleştirebiliriz.

Teşekkürler herkese.

wolfiem
Deneyimli

May the source be with you!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #232 : Aralık 23, 2018, 21:54:35 ÖS »

Ben de etkinlikte emeği geçen dostlara ve ofislerini bize açan dostlara çok teşekkür ediyorum. Bütün sunumlar birbirinden güzeldi. Sohbetler çok keyifliydi. Oyun turnuvası eğlenceliydi. Toplantının tadı damağımızda kaldı. En kısa zamanda yeniden bir araya gelmeyi ümit ediyorum. Tekrar herkese teşekkürler

Commodore & Amiga & Amstrad & Retro Macintosh Fan
k2.bbs.tr - Çok yakında!
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #233 : Aralık 23, 2018, 21:55:49 ÖS »

Bülent (Freedom) kapanış konuşmasında kusura bakma ismin bir türlü aklıma gelmedi... Tüm gün ayakta durmaktan ve ne yazık ki yiyecek zaman bile bulamamış olmaktan bitkin düşmüştüm... Diğer arkadaşlara isimleriyle hitap edip, sana Freedom diyemedim... Senin bu toplantıya katkın ve emeğin yine çok... Sayende hem çekiliş sorunsuz gerçekleşti, hem de herkes yaka kartları sayesinde birbirini kolayca tanıdı...sağolasın...Çok teşekkürler...

Katılımcı listesi sanırım sende...Ahmet Moldibi ve Şemsettin Moldibi siz dışarıdayken geldiler... Onları da ekliyelim listemize...

daha yazacaklarım var ama geç olmadan Freedom'a forum genelinden teşekkür etmek istedim..sağolsun.

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #234 : Aralık 23, 2018, 22:08:03 ÖS »

Freedom abinin emeği büyük baya ter döktü desek yanlış olmaz Kahkaha Abi emeğine sağlık.
Haydar abi ile vedalaşamadım ne ara gitti anlamadım. Burdan elini sıkıyorum.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #235 : Aralık 23, 2018, 22:25:45 ÖS »

Güzel geçen bir günün ardından, bir daha ki buluşmayı iple çekmeye başladım. Bugün genel olarak önceki buluşmalara göre daha organize olmamız bugünü biraz, daha anlamlı kıldı diye düşünüyorum.

Yapılan sunumları koşturmam  arasında elimden geldiği kadarıyla dinlemeye çalıştım ki bir dahakine tam dinlemeyi arzu ediyorum. Amigaone x5000 i görmek Sinan Gürkan ın sunumuyla çok güzel bir deneyim oldu. Beraberinde sharp x68000ün zaten kalbimde yeri ayrı, sağolsun LW3D bu güzelliği bizlerle paylaştı.
i_r_on, Delimawi ve Atillan ın sunumları da bizleri ayrı heyecanlandırdı.

@freedom ve @AmigaEsref in destekleri organizasyonun daha akıcı ve verimli olmasını sağladı. Teşekkür ediyorum.

Bu arada mekanda, kağıt üzerinde misafirler dahil ortalan 47-48 kişi kadar olduk ki sonrasında liste dışı gelenlerde vardı.

@2019 da sağolsun mekanı tam pansiyon kullanmanıza imkan verdi.

Son olarak klasik bir şekilde "sürçülisan ettikse affola!"

freedom
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #236 : Aralık 23, 2018, 22:28:33 ÖS »

Freedom abinin emeği büyük baya ter döktü desek yanlış olmaz Kahkaha Abi emeğine sağlık.
Haydar abi ile vedalaşamadım ne ara gitti anlamadım. Burdan elini sıkıyorum.
@AmigaEsref
Çok teşekkürler, sende çok aktiftin. Herzaman sıcak ve iyi bir arkadaşsın.

freedom
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #237 : Aralık 23, 2018, 22:32:57 ÖS »

@phoenix,

Emeğine sağlık, sayende çok güzel ve verimli bir organizasyon oldu.

Mekanı bize sağlayan ev sahiplerine de çok teşekkürler.

Tüm sunum yapan ve tecrübe ve bilgilerini paylaşanlara teşekkürler. Sağolsunlar varolsunlar.

Bir sonraki toplantıda daha da gelişmiş bir organizasyonu da başaracağız

Kolay gelsin. 👏

DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #238 : Aralık 23, 2018, 22:42:07 ÖS »

arabam bozuktu gelemediğim için çok üzüldüm. şile'de oturduğum için malesef arabasız kımıldayamıyorum. sizin çok eğlendiğinize eminim. inşallah bir dahaki sefere ben de geleceğim.

Long Live Amstrad CPC/PCW/NC/GX
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: RSF3, V9990, AMSDAP, M4Wifi, ZMEM, MXBoard, DES Mini,GOTEK, USIFACII, DMP Printer, PS2 Mouse
Amstrad PCW 8256: 512K RAM, GOTEK, uIDE8, uRTC8
Amstrad NC 100: Wifi Modem
Amstrad NC 200: Gotek, PCMCIA
freedom
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #239 : Aralık 23, 2018, 22:42:28 ÖS »

Bülent (Freedom) kapanış konuşmasında kusura bakma ismin bir türlü aklıma gelmedi... Tüm gün ayakta durmaktan ve ne yazık ki yiyecek zaman bile bulamamış olmaktan bitkin düşmüştüm... Diğer arkadaşlara isimleriyle hitap edip, sana Freedom diyemedim... Senin bu toplantıya katkın ve emeğin yine çok... Sayende hem çekiliş sorunsuz gerçekleşti, hem de herkes yaka kartları sayesinde birbirini kolayca tanıdı...sağolasın...Çok teşekkürler...

Katılımcı listesi sanırım sende...Ahmet Moldibi ve Şemsettin Moldibi siz dışarıdayken geldiler... Onları da ekliyelim listemize...

daha yazacaklarım var ama geç olmadan Freedom'a forum genelinden teşekkür etmek istedim..sağolsun.

Sn LW3D

Güzel dilekleriniz için teşekkürler. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Birey olarak bu forumdan ve arkadaşlardan çok memnunum. Dediğim gibi beni bu yaşımda özgür  (freedom ı bu anlamda kullanıyorum) bırakan bu etkinlikten çok memnunum. Gerçek anlamda beni yaşadığım stressen uzaklaştırıyor. Keyif aldığım bir dünyada siz değerli arkadaşlarla ve büyüklerimle birlikte bir paylaşım yaşamış oluyorum

Bu anlamda beni de aranıza kabul ettiğiniz ve sahiplendiğiniz için ben sizlere teşekkür ederim.

Ümit ederim daha güzel etkinliklerde yine bir arada olacağız.

Sayfa: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 20   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: