Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Xiaomi Wowstick  (Okunma Sayısı 277 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
integer
Üye3

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 06, 2018, 17:37:18 ÖS »

Merhaba son zamanlarda çok görüyorum bu aleti . Fiyatı biraz tuzlu acaba kullanan varmıdır forumda çok gerekli bir aletmi . Torku nasıl fikri olan varmi
spunky
Üye4

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Aralık 06, 2018, 18:27:42 ÖS »

Murat Şen'in şöyle bir incelemesi olmuş.

17. Dakikadan itibaren izleyebilirsiniz.
« Son Düzenleme: Aralık 06, 2018, 20:02:44 ÖS Gönderen: LW3D » Logged

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS
integer
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 06, 2018, 18:50:39 ÖS »

Bu videoyu izledim. Murat sen için söylemiyorum ama youtuberler genelde sponsorlarinin ürünlerini kotulemiyorlar. O nedenle birde forumda sormak istedim. Ürünü oldukça pahalı bu nedenle pek alacağımı zannetmiyorum ama merak iste
BioMenace
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 06, 2018, 20:38:33 ÖS »

Pilli Wowstick aldım. Tavsiye etmem. Ancak saat gibi pek minik cihazların vidaları için uygun torka sahip. Tork yeterli gelmezse normal tornavida gibi kullanabiliyorsunuz. Retro açısından pratik değil.

Öte yandan şarjlı bir model daha var, o daha iyi olabilir. Fakat onun fiyatı da sanırım 250-300 arasında -ki bu fiyata çok fazla seçenek var- bu nedenle Bosch'un yeni ürünü daha iyi olacaktır.

https://www.hepsiburada.com/bosch-professional-bosch-go-akulu-vidalama-p-HBV00000BREJ2?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQiArqPgBRCRARIsAPwlHoWHMBQMvn9SGsU9_U_YHXoZ8LkLgn2CMMIcSVveH10QJndpaEhtxQUaAkmIEALw_wcB

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 06, 2018, 21:17:48 ÖS »

Güzel bir alete benziyor ancak retrolarda şarjlı, elektrikli vs tornavida kullanmanızı tavsiye etmem. Retroların plastikleri 30 yıllık olduğundan kırılgan olurlar bu yüzden elektrikli bir cihazın tork ayarını tutturamadığınız zaman duyacağınız o "çatırt" sesinin pişmanlığıyla uykunuz kaçar

Retrolarda daima manuel yani bildiğiniz elde tutulan tornavida kullanın. Otomasyona çok ihtiyacınız varsa "cır cırlı" tabir edilen bir tornavida seti kullanın. Ama ne olursa olsun o son sıkıştırmayı elinizle hissedin yoksa "çaaat"!

integer
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 06, 2018, 22:41:12 ÖS »

teşekkürler
pek alacağımı zennetmiyorum zaten benimki merak sadece. nedense teknik işlerle ilgilenen tüm youtuberler incelemiş ondan ilgimi çekti.
buna 250-300 tl verene kadar atölye için başka pek çok şey alınabilir.
acalitos
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Aralık 07, 2018, 23:41:07 ÖS »

evet tavsiyem es 120 uzun zamandır kullanıyorum torku ayarlanabiliyor ve motion control durumu mevcut hız konusunda ne çok hızlı ne çok yavaş bu nedenle çok pratik son sıkmayı da kesinlikle hissetmeniz mümkün
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Aralık 08, 2018, 16:58:47 ÖS »

Güzel bir alete benziyor ancak retrolarda şarjlı, elektrikli vs tornavida kullanmanızı tavsiye etmem. Retroların plastikleri 30 yıllık olduğundan kırılgan olurlar bu yüzden elektrikli bir cihazın tork ayarını tutturamadığınız zaman duyacağınız o "çatırt" sesinin pişmanlığıyla uykunuz kaçar

Retrolarda daima manuel yani bildiğiniz elde tutulan tornavida kullanın. Otomasyona çok ihtiyacınız varsa "cır cırlı" tabir edilen bir tornavida seti kullanın. Ama ne olursa olsun o son sıkıştırmayı elinizle hissedin yoksa "çaaat"!

Ya da benim gibi şarjı bitmek üzere olan cihazla yapın Sıkıştırmaya gücü yetmiyor
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: