Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetHotspot ücretli oluyormuş.
Sayfa: 1 [2] 3 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Hotspot ücretli oluyormuş.  (Okunma Sayısı 19244 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Aralık 24, 2018, 15:55:17 ÖS »

Evet. Anladığım kadarı ile, bir defaya mahsus aylık olarak geçerli oluyor. Sonraki ay devam ederseniz yine alıyorlar...

Elektrikler kesilince cep telefonunu modem olarak kullanıyoruz. Şimdi bunu yapınca ödediğimiz hizmet + tekrar bir ücret daha mı istiyorlar?

Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Aralık 24, 2018, 16:13:54 ÖS »

rootlu cihazlar için sorun olmadan app yardımıyla kullanılıyornuş wi-fi tethering
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Aralık 24, 2018, 16:22:18 ÖS »

5G gelince, en hızlı internet o olunca... bu iş tam tersine evrilmeyecek mi? Çok yüksek mobil internet hızları olan yerlerde eve ayrı / cebe ayrı internet durumları devam ediyor mu ki acep?

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Aralık 24, 2018, 19:55:38 ÖS »

5G gelince, en hızlı internet o olunca... bu iş tam tersine evrilmeyecek mi? Çok yüksek mobil internet hızları olan yerlerde eve ayrı / cebe ayrı internet durumları devam ediyor mu ki acep?
Operatörlerde para yok. Bu zamlar gelir hedefleri tutmadığı için geliyor. 5G için yapılacak milyonlarca dolarlık yatırımı nereden bulacaklar? Tabiki bizden
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Aralık 24, 2018, 20:14:21 ÖS »

Aklima sey geldi bu haberi duyunca. Cocukken istanbulda musluktan direk su icerdik ya , artik musluklardan su icilmeyecek sular kotulesiyor gibi laflar cikinca "olur mu canim oyle sey" derken kisa bir sure sonra cam sular almaya baslamamiza benzettim durumu nedense olmayacak sey yok . Aldigimiz nefesin bile bir degeri var aslinda bence. Hangi ulkede dogarsan ona gore aldigin hava bile ucuz ya da pahali olabiliyor
« Son Düzenleme: Aralık 24, 2018, 20:17:59 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

C64 ve A500 gerisi teferruat
spunky
Deneyimli

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Aralık 24, 2018, 20:33:20 ÖS »

Aklima sey geldi bu haberi duyunca. Cocukken istanbulda musluktan direk su icerdik ya , artik musluklardan su icilmeyecek sular kotulesiyor gibi laflar cikinca "olur mu canim oyle sey" derken kisa bir sure sonra cam sular almaya baslamamiza benzettim durumu nedense olmayacak sey yok . Aldigimiz nefesin bile bir degeri var aslinda bence. Hangi ulkede dogarsan ona gore aldigin hava bile ucuz ya da pahali olabiliyor

Ben de bunu TV izlemek için para veriyor olmamız gibi düşünürüm hep. Yakında FM,AM bantlar da demizlenince Radyo dinlemek için de para vermek gerekecek. Her geçen gün tadı kaçıyor iletişim ve teknoloji konusunun.

Şimdiden bizim ekipteki herkes A sınıfı bir amatör telsiz lisansı alsın (gerçi ona da para ödemek lazım ya) sonra kendi rölelerimizi antenlerimizi yapıp C64'lerin Amiga'ların arkasına BayCom modemleri bağlayıp kendi aramızda bedava iletişmeye devam ederiz

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Aralık 24, 2018, 20:53:30 ÖS »

Ben de bunu TV izlemek için para veriyor olmamız gibi düşünürüm hep. Yakında FM,AM bantlar da demizlenince Radyo dinlemek için de para vermek gerekecek. Her geçen gün tadı kaçıyor iletişim ve teknoloji konusunun.

Şimdiden bizim ekipteki herkes A sınıfı bir amatör telsiz lisansı alsın (gerçi ona da para ödemek lazım ya) sonra kendi rölelerimizi antenlerimizi yapıp C64'lerin Amiga'ların arkasına BayCom modemleri bağlayıp kendi aramızda bedava iletişmeye devam ederiz

Evet benzer benzetme Antenle tv yi karincali da olsa beles izliyorduk yav. Hem oyle daha zevkliydi her yerde cekmiyor , ceken yeri bulunca izlemesi daha zevkli oluyordu . Amaca ulasmak icin caba sarf etmek o isi degerli kiliyordu
« Son Düzenleme: Aralık 24, 2018, 20:55:17 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

C64 ve A500 gerisi teferruat
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Aralık 24, 2018, 21:56:54 ÖS »

şerefsiz namussuz pezevenkler vatandaşa ücretli sundukları hizmetin üzerinden ücret istiyorlar.

şerefsiz pezevenk ben zaten sana internet için para ödüyorum. hakkım olan interneti televizyonumdada bilgisayarımda kullanıırım sanane yavşak

zorla yasadışı işlere yönlendiriyorlar
toddler
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Aralık 24, 2018, 22:00:14 ÖS »

Bu konuyla ilgili iki video izledim. İlkinin direk videosunu ikincisinin ilgili sayfasını aşağıda paylaşıyorum. Bu uygulama dünyada zaten kulanılıyormuş ve 2gb ek paket veriyorlarmış. Turkcell aynen kopyalamış.

https://shiftdelete.net/ucretsiz-mobil-internet-paylasimi-nasil-yapilir

Kişisel düşüncem bedelini ödediğim şeye tekrar ücret ödemek çok saçma.

C64|C|G|C128|1541U2
A500|A500+|Slim SDHxC|Gotek
A600|FuriaEC020 33MHz+FPU 40Mhz
A1200|BPPC|BVision|64MB Ram|3Com Eth.
A1200|ACA1230/56Mhz 64MB|IndivisionAGA MK2cr|RapidRoad USB|FastATA 1200 MK-V|Netgear MA401
Dingoo A320(OpenDingux)
Pandora(First Batch)
RaspberryPi 1-2-3
BananaPi/Pro
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Aralık 24, 2018, 22:43:59 ÖS »

Başka ülkelerde uygulanıyorsa bizim ülke geri kalır mı hiç, yuh artık parasını ödediğim interneti paylaştım diye ekstra ücret ödemek çok saçma, bu kadar da olmaz, utanmasalar Wifi'de ücretli yapacaklar, gerçi yapmalarına da gerek yok boru gibi zamlı sınırsız internet paketleri kapıda.

Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Aralık 24, 2018, 22:49:45 ÖS »

sıkıntı yok
rootlu cihazlar için çözümler çıkmış...
özellikle şimdi test ettim gayet güzel bağlanıyor.
bu olay gerçekleşirse nasıl yapıldığını paylaşacağım
şimdi paylaşmak isterdim ama anlamsız olur
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Aralık 24, 2018, 23:01:32 ÖS »

sıkıntı yok

Root BL kilidi açılmış cihazın  kamera kalitesini bozuyor, daha önce Root'ladığım Xperia Z1 ve Z3 cihazların kamerasında ciddi bir kalite kaybı yaşadım, BL kilidi açılıp Root'lanan cihazlarda DRM keyleri siliniyormuş bu yüzden kamera kalitesi düşüyormuş,

bulanık, puslu ve iğrenç resimler çekiyor cihaz. Ayrıca sanırım Root'tan sonra oldu kamera odaklamayı tam olarak yapamıyordu.

Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Aralık 24, 2018, 23:22:27 ÖS »

sıkıntı yok

Root BL kilidi açılmış cihazın  kamera kalitesini bozuyor, daha önce Root'ladığım Xperia Z1 ve Z3 cihazların kamerasında ciddi bir kalite kaybı yaşadım, BL kilidi açılıp Root'lanan cihazlarda DRM keyleri siliniyormuş bu yüzden kamera kalitesi düşüyormuş,

bulanık, puslu ve iğrenç resimler çekiyor cihaz. Ayrıca sanırım Root'tan sonra oldu kamera odaklamayı tam olarak yapamıyordu.
rootlu cihazda sadece shell root yetkisi verir ama bahsettiğiniz yazılımlara etkisi olmaması lazım.
bende  samsung s8 var yurtışından getirdim rootladım ama bahsettiğiniz sorunları yaşamadım.  ama her cihazda farklı olabilir o yüzden yorumda bulunamam
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Aralık 25, 2018, 08:18:50 ÖÖ »

Vodafone bu ücreti almayacağını açıklamış.
Bakalım diğerleri ne yapacak ?

Jax
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Aralık 25, 2018, 08:45:32 ÖÖ »

Ak koyun kara koyun belli olacak. Bizde ona göre tercih yaparız.
Sayfa: 1 [2] 3 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: