Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PS1/2 göz kalitesi nasıl anlaşırır?  (Okunma Sayısı 1427 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
naxayAxay
Üye

Kirby'i severim

Üyelik Bilgileri WWW
« : Aralık 31, 2018, 23:39:06 ÖS »

İyi günler ikinci el kısmında ps1 2 ilanlarında laser durumu hakkında bilgi veriliyor. Bunu nasıl anlıyorsunuz? Hangi diskleri okuduğundan mı? 1 milyoncunun dandik disklerini okursa çok iyi durumda mı oluyor?
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Aralık 31, 2018, 23:55:15 ÖS »

anlaşılmaz.
emisyon ölçümü gibi bir sistem yok. lazer dşyotun durumunu test etmek için en iyi yöntem biraz yapısal hasarlı cd-r disc olmalıdır.

TA3OUH
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2019, 09:37:33 ÖÖ »

çipli cihazlarda buz pateni yapılmış gibi çizik baskı veya cd-r tarzı medyalar ile genellikle yapılıyor

+1
biraz yapısal hasarlı cd-r disc olmalıdır.

naxayAxay
Üye

Kirby'i severim

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ocak 01, 2019, 15:27:28 ÖS »

çipli cihazlarda buz pateni yapılmış gibi çizik baskı veya cd-r tarzı medyalar ile genellikle yapılıyor

+1
biraz yapısal hasarlı cd-r disc olmalıdır.
Örneğin bendeki ps1 bazı çizik cdleri okumuyor (playstation logosuna gelip sürücü deli gibi dönüyor sonra duruyor) ama pc nin sürücüsünün reddettiği cdleri okuyor. Tek princo da sorun yaşadım zaten forumlarda okudum o markayı hiç bir model okumuyormuş. Göz konusunda ne desem bilemedim  Ney
Bir de benim pc de yavaş cd yazmak yok. Hep max hızda ortalama 15x ile yazıyor makine okuyor ama lasere zarar verir mi acaba? (RE2 de bazen ufak tefek takılmalar yapıyor)
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2019, 15:31:08 ÖS Gönderen: naxayAxay » Logged
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ocak 01, 2019, 16:56:45 ÖS »

temiz kopyaları sorunsuz okuyorsa durumu iyi

imgburn ile sorunsuz istediğin hızda yazdırabilirsin princo cdleri 4x hızda yazdırınca genellikle bir şekilde çalışıyor ama mütahhit malzemeden çalmış sanrım 1 yıl sonra cd dökülüyor uzak durmak gerekiyor her türlü ortamda

naxayAxay
Üye

Kirby'i severim

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Ocak 01, 2019, 22:40:03 ÖS »

temiz kopyaları sorunsuz okuyorsa durumu iyi

imgburn ile sorunsuz istediğin hızda yazdırabilirsin princo cdleri 4x hızda yazdırınca genellikle bir şekilde çalışıyor ama mütahhit malzemeden çalmış sanrım 1 yıl sonra cd dökülüyor uzak durmak gerekiyor her türlü ortamda
Teşekkürler hocam benim pc de sadece 8x ve 24x yazdırma var. (Matshita maliyetten kısmış sanırım) O yüzden  50 kuruş  1 lira daha fazla verip Sony (Ritek Co.) CD alıyorum.
Eski TDK diskler var bir de bende (Moser Baer India) yabancı forumlarda uzak durun deniyor ama en az sorun yaşadıklarım onlar tavsiye ederim.
ulas_1
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Şubat 25, 2019, 22:12:50 ÖS »

Yabancı forumlardan bildiğim ve uyguladığım kadarıyla ölçü aletimi ohm ayarına alıp lensin kenarındaki tripotu 650-800 ohm arasında ayarlayınca Cdleri düzgün bir şekilde okuduğu tarafımca test edilmiştir ayrıca cd yazma olayına gelirsek, özellikle okuyacak mı diye 52x de yazdırdım 10-15 e yakın cd hiç bir problem yaşamadım. Çatır çatır çalıştı oyunlar. Bence cdnin hızlı yazmasıyla psin yavaş okuması arasında bir ilişki yok denedim gördüm.

Amiga 500-Nintendo-Sega Mega Drive-Sega Saturn-Ps1-Ps one-Ps2-Ps3-Ps4
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: