Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetAndroid tv box tavsiyesi istiyorum
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Android tv box tavsiyesi istiyorum  (Okunma Sayısı 3116 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 01, 2019, 18:54:12 ÖS »

Herkese selamlar yeni yılınızı kutlar ve yeni yılda bol cihazlı bol oyunlu günleriniz olmasını dilerim.
 Sizlerden tavsiye ve kullanım hakkında yorum istiyorum
Çok uçuk fiyatlarda olmayan aynı zamanda sorun yaşamak istemediğim bir android tv box almayı düşünüyorum aramızda bu tip cihazlardan kullananlar varsa marka model önerilerinizi yazarsanız sevinirim kullandığınız cihazlardan ne gibi memnuniyetsizliğiniz var veya hangi yönlerinden memnunsunuz
Şimdiden teşekkürler
OZGH
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2019, 19:55:35 ÖS »

Şurayı bir inceleyin.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EBG4tRTmgaf-zXUKg1YcoTxoERwROcYD-DU2sHjuC6o/edit?usp=sharing

http://chigztech.com/charts.html
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2019, 20:25:35 ÖS »

Xiaomi Mi Box S fena görünmüyor. Kullanan var mı acaba?

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-box-s-4k-android-tv-box-media-player-hdr-dolby-dts-chromecast-p-HBV00000EUG0Y
naxayAxay
Üye

Kirby'i severim

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ocak 01, 2019, 21:47:56 ÖS »

Sony Android TV kullanıyorum aynı yazılımı çalıştırıyorlar. Gayet hızlı (LG webOS kadar hızlı değil) youtube chromecast gayet başarılı. Kodi ile istediğim filmleri izleyebiliyorum. Hatta mi box ta TV olmadığından daha hızlıdır. Cortex A53 tabanlı olduğundan gamecube dreamcast olmasa da ps1 nes snes emülatörleri sorunsuzca çalışır. Bluetooth sesli kumanda özelliği güzel, yazmaktan iyidir. Ha bir de mi box s de chromecast ultra var yani 4k yansitabilirsiniz.
Netflix ise direk olarak 4k çalışıyor yani diğer noname kutular gibi uğraşmanıza gerek yok sertifikalı.
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 01, 2019, 23:07:01 ÖS »

Aslında bende bunda takılı kaldım biraz Teknoseyir incelemesini izledim gayet iyi görünüyor aramızda kullanan biri varsa en azından fikir verebilir
Geos
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 02, 2019, 01:43:49 ÖÖ »

selam özgür   özayın arkadaşımızın bana hediye verirdiği wetek player var onu kullanıyorum birde Xiaomi Mi Box kullandım güzel kaliteli lisanslı google var. diğer ucuz tv boxlar bir program indirdiğin tv box deyilde cep telefonu uygulaması indiriyor.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ocak 02, 2019, 18:23:44 ÖS »

Şöyle bir ürün var...

https://www.sineshop.com/sine-plus-4k-ultra-hd-7-1-android-tv-box_34322.html
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ocak 02, 2019, 18:34:24 ÖS »

Biraz araştırdım xiaomi box s siparişini verdim 1 saat önce izlediğim inceleme videolarından dolayı bunda karar kıldım diğer çin mallarına pek güvenemedim 3 kuruş ucuz olsun diye alıp kullanamamakta var bu gelsin bakalım bir kaç gün kullanıp buradan yazarım durumu
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ocak 25, 2019, 21:09:34 ÖS »

@Özgür Dereli

Yorumların? Artı ve eksiler?
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ocak 25, 2019, 21:45:19 ÖS »

@Özgür Dereli

Yorumların? Artı ve eksiler?
Evet bu kısımı atlamışım
Cihaz gayet güzel ve kullanışlı kumandası kibar ve güzel
Kutu içeriği
Tv box
Kumanda
Adaptör
Hdmi kablo çıkıyor
Kumandası bluetooth olduğu için cihazın ortalıklarda durmasına gerek yok görünmeyecek bir yere koyup unutulabilir cihazın içindeki yazılım android telefon olarak değilde tv box olarak çalıştığı için marketteki uygulamaların hepsi tv box uyumlu çıkıyor yani gereksiz bir sürü çalışmayacak yada yarım yamalak çalışacak uygulamalar çıkmıyor karşımıza yazılım olarak android 8.1 kurulu ben cihaza kodi kurdum birde ip tv ayarladım bunun üzerinden canlı tv film dizi takılıyorum performans olarak gayet iyi çalışıyor kullandığım süre boyunca takılma donma kilitlenme gibi bir sorunla karşılaşmadım

Eksi yanlarına gelecek olursak içeriğinde internet tarayıcı yok marketten indirme şansımızda yok ama chrome apk olarak yüklenebiliyor olmasına rağmen ana ekrana kısayol olarak yerleştiremiyoruz sadece uygulamalar kısmından çalıştırabiliyoruz
Cihaz üzerinde 1 tane usb girişi olması ve ethernet girişi olmaması biraz dezavantaj bu kısımda üzerinde ethernet girişi olan usb hub'la çözülebiliyor o yüzden pek sorun değil
Bunun haricinde yazabileceğim pek bir şey yok aslında şimdilik benim işimi gördü diyebilirim elinizdeki smart özelliği olmayan lcd led tv'ler için gayet kullanışlı sadece smart özelliğine sahip olmak için tv değiştirmeye gerek yok diyebilirim ben 2.tv olarak kullandığım 24" led tv de kullanıyorum şimdilik bu kadar .
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ocak 25, 2019, 21:49:06 ÖS »

Optic çıkışı var mı Özgür?
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ocak 25, 2019, 22:17:29 ÖS »

Optic çıkışı var mı Özgür?
Merter direkt optical çıkış yok ama 3.5mm a.v çıkış var buradan 5.1 ses alınabiliyor bildiğim ben denemedim
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ocak 26, 2019, 06:03:47 ÖÖ »

Netflix ve x265/HEVC videolarda sorun var mı?
Barış Yeni
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ocak 26, 2019, 14:04:05 ÖS »

aliexpress'ten almıştım 2 yıldır kullanıyorum gayet güzel. X96 tv box diye aratınca çıkıyor..
naxayAxay
Üye

Kirby'i severim

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Şubat 01, 2019, 22:16:16 ÖS »

Mi box a tarayıcı olarak puffin browser tavsiye ederim tv için yapılmış bir tarayıcı ayrıca çok hızlı.
Eğer apk olarak yüklediğiniz ama anasayfada görünmeyen bir uygulama varsa sideload launcher uygulaması ile açabilirsiniz
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: