Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeArcade stick yapmak istiyorum.
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Arcade stick yapmak istiyorum.  (Okunma Sayısı 545 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Timeishammy
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 03, 2019, 03:27:57 ÖÖ »

Merhaba,

Güncel dövüş oyunlarını oynayan biriyim. Hobi olarakta kendi arcade stickimi yapmak istiyorum. Burada bu işin üstadları vardır. İki sorum var.

1- Türkiyede en iyi fiyat performans nereden alınır?

2- Eğer daha karlıysa Yurtdışından nereden sipariş edilir.

Arcade stick DIY paketlerine bakıyorum 80 90 liraya aliexpressde görüyorum. Elimde logitech f710 var. Onla bu yeni arcade stick arasında gecikmede fark olur mu? Gerçekten bu konu da bilgisi olan kişi için 2 dakikalık cevaplar bunlar. Tecrübesi olan biri yanıtlarsa sevinirim. Gerçekten çok mutlu eder beni.

Saygılar.
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2019, 07:45:56 ÖÖ »

1) Türkiye'de uygun fiyatlı ürün bulabileceğini zannetmiyorum ancak switch vb. tarzı bazı ufak şeyler için beklememek ve kargo riskini almamak adına İstanbul/Karaköy, Ankara/Konya Sokak esnafını deneyebilirsin. Başlangıç olarak proje bölümündeki elektronik malzeme alınabilecek siteler başlığını incelemeni öneririm.

2) Makul kalitede klon ürünler için Aliexpress iyidir. Orijinal parçalar veya spesifik ürünler kullanmak istediğinde arcadeforge.net gibi sitelere yönlenmen gerekecek ancak buralarda fiyat misliyle artıyor. 

Bahsettiğim kit çok basit bir usb encoder devresi olduğu için gecikme farkı olduğunu zannetmiyorum. Ancak test etmedim. Hatta f710 kablosuzmuş. Bu joystick kablolu olacağı için daha hızlı bile olabilir.

Umarım cevaplar işine yarar. Kolay gelsin.

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2019, 08:17:31 ÖÖ »

Forumumuzda da @Hursit nick'i ile faal olan üyemizin üretimi olan kasalara baktın mı?

https://www.trfightstick.com/

Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2019, 09:24:10 ÖÖ »

Forumumuzda da @Hursit nick'i ile faal olan üyemizin üretimi olan kasalara baktın mı?

Efenim teşekkür ederim, paylaştığınız için

Lakin, eğer arkadaş profesyonel olarak dövüş oyunları oynayan birisi değil ise, farklı alternatiflere yönelmesi daha makul olabilir gibi sanki.

Merhaba,

Güncel dövüş oyunlarını oynayan biriyim. Hobi olarakta kendi arcade stickimi yapmak istiyorum. Burada bu işin üstadları vardır. İki sorum var.

Arcade stick DIY paketlerine bakıyorum 80 90 liraya aliexpressde görüyorum. Elimde logitech f710 var. Onla bu yeni arcade stick arasında gecikmede fark olur mu? Gerçekten bu konu da bilgisi olan kişi için 2 dakikalık cevaplar bunlar. Tecrübesi olan biri yanıtlarsa sevinirim. Gerçekten çok mutlu eder beni.

Saygılar.

Yukarda da bahsettiğim gibi; profesyonel olarak oyun oynuyorum diyorsanız eğer, bu iş için tasarlanmış pro ürünlere ihtiyacınız olacaktır.
Aldığınız arcade stick'in ergonomik yapısı, butonlar ve joystickler çok önemki.

SANWA Marka
Buton : OBSF-30. (OBSF-24 start-select için)
Joystick: JLF-TP-8YT serisi

Ürünleri tercih etmeniz iyi olacaktır. Seimitsu marka ürünlerde güzeldir fakat bunları bulmak biraz daha zor SANWA ya göre.

Yok ama ben takılmalık bir şey arıyorum derseniz alienxpressde çok güzel ürünler var. Kalite olarak çok tatmin etmeyecektir ama işinizi görecektir
Timeishammy
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 03, 2019, 12:30:39 ÖS »

1) Türkiye'de uygun fiyatlı ürün bulabileceğini zannetmiyorum ancak switch vb. tarzı bazı ufak şeyler için beklememek ve kargo riskini almamak adına İstanbul/Karaköy, Ankara/Konya Sokak esnafını deneyebilirsin. Başlangıç olarak proje bölümündeki elektronik malzeme alınabilecek siteler başlığını incelemeni öneririm.

2) Makul kalitede klon ürünler için Aliexpress iyidir. Orijinal parçalar veya spesifik ürünler kullanmak istediğinde arcadeforge.net gibi sitelere yönlenmen gerekecek ancak buralarda fiyat misliyle artıyor. 

Bahsettiğim kit çok basit bir usb encoder devresi olduğu için gecikme farkı olduğunu zannetmiyorum. Ancak test etmedim. Hatta f710 kablosuzmuş. Bu joystick kablolu olacağı için daha hızlı bile olabilir.

Umarım cevaplar işine yarar. Kolay gelsin.

Faydalı olmaz mı çok teşekkür ederim. F710 nun performansını versin yeterli zaten:)
Timeishammy
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 03, 2019, 12:32:19 ÖS »

Baktım daha önceden internette araştırırken videolarını gördüm. Sağlam ve kaliteli ürünler gerçekten. Fakat şimdilik başlangıç bütçem daha düşük hele bir hobi olarak bir yapıp atılayım. Gidişat zaten daha iyilerine doğru kayacaktır.
Timeishammy
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ocak 03, 2019, 12:38:05 ÖS »

Efenim teşekkür ederim, paylaştığınız için

Lakin, eğer arkadaş profesyonel olarak dövüş oyunları oynayan birisi değil ise, farklı alternatiflere yönelmesi daha makul olabilir gibi sanki.

Merhaba,

Saygılar.

Yukarda da bahsettiğim gibi; profesyonel olarak oyun oynuyorum diyorsanız eğer, bu iş için tasarlanmış pro ürünlere ihtiyacınız olacaktır.
Aldığınız arcade stick'in ergonomik yapısı, butonlar ve joystickler çok önemki.

SANWA Marka
Buton : OBSF-30. (OBSF-24 start-select için)
Joystick: JLF-TP-8YT serisi

Ürünleri tercih etmeniz iyi olacaktır. Seimitsu marka ürünlerde güzeldir fakat bunları bulmak biraz daha zor SANWA ya göre.

Yok ama ben takılmalık bir şey arıyorum derseniz alienxpressde çok güzel ürünler var. Kalite olarak çok tatmin etmeyecektir ama işinizi görecektir

Sizin videolarınızı gördüm. Gerçekten özel ürünler yapıyorsunuz. Ben profesyonel anlam da oynamayacağım. Bir logitech f710 veya bir ps3 ps4 kolu ortalama ne veriyorsa o kaliteye yakın bir şey almam şimdilik yeterli. Bu bir heves olduğu için ilk bir adım atmak istiyorum. Bir hobiye başlarsınız önce giriş seviyesi sonra kademe kademe ilerler ya o vakitte sizi ziyaret etmeyi çok isterim. Yardımcı olduğunuz için çok sağ olun.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: