Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Paypal ile ödeme sorunu  (Okunma Sayısı 656 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ocak 06, 2019, 18:39:52 ÖS »

Maalesef sorun çıktı yine. Ebay'de checkout işleminden sonra ürün orders bölümünde üç dört saat "your payment is pending" şeklinde bekledi. Sonra canceled orders bölümüne düştü, ödeme yolunda gitmedi ve sipariş iptal edildi diye yazıyor. Havalar soğuk, ondan yolunda gitmemiştir diye bir daha denedim aynısı oldu. Sonra yolbulduran'ın dediğini uyguladım ve eski Türkiye adresli Paypal hesabımdaki Maximum kredi kartımı sildim. Ebay'de bir kez daha checkout yaptım, ama yine aynısı oldu.

Esasında en başta çakma Paypal hesabıma sanal kredi kartımı ekleyip confirm yapınca, Paypal karttan 1 Pound'un TL karşılığı ve 3TL'yi iki kalem olarak çekti. Sonra geri ödicem falan demişti confirm işlemini yaparken. Orda para çekebildiğine göre Ebay'de de aynı şekilde olması lazım mantıken, ama olmuyor.

Şimdilik Ebay'den almaktan vazgeçiyorum. Sağlam olduğunu bildiğim satıcıdan almak istediğim için uğraştım esasında. Doğrudan kredi kartımı kullanarak Aliexpress'den alırım artık.
avukatka
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ocak 06, 2019, 19:14:28 ÖS »

Dostum bu hafta içinde yaptığım hiç bir alışverişte sorun yaşamadım. 2 ödeme yaptım maximum kartımla yarın iki tane daha odeyecegim. Problemin çok ilginç 🤔

MSI GE626QF
PS1,PS2,PS3,PS4,PS4PRo+PSVR,Vita,PSP
Vic20+1530
C64breadbox+1541
C64c+IRQHAck64+1530
C64C+1541II+1530+MPS1200+VIC-1520
C128+1571+1084S
A500+Gotek+1084s
Amiga 600
Amiga 1200+GVP Jaws II 68030 +68882FPU 8MB Fastram
A2000+Supra8mb+BuddhaII+1084
Commodore Pc 10-SD
Commodore C386S
avukatka
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ocak 06, 2019, 19:26:01 ÖS »

Denemek için bekleyen diğer 2 ödeneği de yaptım sorunsuz aldı..
image post

MSI GE626QF
PS1,PS2,PS3,PS4,PS4PRo+PSVR,Vita,PSP
Vic20+1530
C64breadbox+1541
C64c+IRQHAck64+1530
C64C+1541II+1530+MPS1200+VIC-1520
C128+1571+1084S
A500+Gotek+1084s
Amiga 600
Amiga 1200+GVP Jaws II 68030 +68882FPU 8MB Fastram
A2000+Supra8mb+BuddhaII+1084
Commodore Pc 10-SD
Commodore C386S
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ocak 06, 2019, 19:38:33 ÖS »

Metallic abi selamlar paypal ödeme yapamama durumu muhtemelen iş bankası kredi kartın daha önceden paypal Tr de kayıtlı olduğu için kullanamıyor olabilirsin
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ocak 06, 2019, 21:21:12 ÖS »

avukatka   Kendi telefonumdan başka bir Android cihazda (tel/tablet) Ebay uygulamasıyla deneme yapma imkanım olmadı. Belki olumlu sonuç alabilirim esasında, denemem iyi olur. Ben daha çok elimdeki cihazlarla yapayım dedim. Cihazlar hayırlı olsun bu arada, umarım sorun çıkmadan eline ulaşırlar.

Özgür Dereli   Selamlar Özgür. Evet dediğin gibi olabilir. Paypal'a çaktırmamak için sanal kart kullanalım dedim, ama o da aslında Maximum kredi kartıma bağlı. Gerçi ben sorun İş Bankası kartlarıyla ilgili diye düşünmeye başladım. avukatka yapabiliyor, ama sadece Android cihazda Ebay uygulamasıyla yapabiliyor. Sen Paypal'a hangi bankanın kartını tanıttın?
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Ocak 06, 2019, 22:39:58 ÖS »

Abi benim şu anda tanımlı olan Finansbank cardfinans visa ve ıng bank bonus mastercard haricinde bir kaç kez de sanal kart oluşturup kullanmıştım
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ocak 06, 2019, 22:49:27 ÖS »

Sağolasın Özgür. Sonuçta hiçbiri İş Bankası kartı değil yani.

Arkadaşlar Paypal'a İş Bankası kredi kartı tanıtarak Ebay'de Paypal üzerinden ödeme yapabilen varsa bu başlığa yazarsa sevinirim. Bakalım yapabilen ikinci bir kişi var mı?
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Ocak 08, 2019, 21:39:41 ÖS »

Benim macerada şöyle bir gelişme oldu: Paypal denemeleri sonuçsuz kalınca, Ebay'de niye doğrudan kredi kartımı kullanamıyorum diye uğraştım. avukatka, Ebay'de checkout yaparken debit/credit card seçimini yaparak denememi söyleyince denemiştim, ama sadece Paypal seçeneği kullanılabiliyordu. Halbuki ürünün ödeme seçeneklerine bakınca Paypal'ın haricinde Mastercard, Visa vs bir sürü ödeme seçeneği görünüyor. Ebay, TR adresimden dolayı kısıtlama yapıyor, bir bakayım şuna dedim.

Ebay'deki registration adresimi, US adresi olarak değiştirdim. Primary shipping address'imi aynen TR adresi olarak bıraktım. Logout yapıp tekrar login olunca, checkout'da artık debit/credit card seçimi yapılabilir hale geldi. Sırasıyla Maximum kredi kartıma bağlı sanal kartımı, sonra Maximum kartın kendisini, bir de annemin Yapı Kredi World kartını denedim. Kart bilgilerini girerken kabul ediyor, Mastercard Visa vs diye kartın türünü otomatik tespit ediyor, ama checkout'a devam edince kart işlemi yapılamıyor diye hata veriyor.

World kartın kendisini değil de ona bağlı bir sanal kart açarak önce onu deneseydim keşke diye aklıma geldi, ama biraz geç oldu. Gerçi Özgür bir sürü kredi kartı ve onlara bağlı sanal kartları kullanabiliyorum deyince, ana kartı kullanmak sorun çıkarmaz herhalde diye düşünmüştüm.

Şimdi bir sonraki aşama olarak Vakıfbank'tan kredi kartı alarak denemeyi düşünüyorum. jacknife, Vakıfbank'ın kartıyla sorun çıkmadığını söylemişti. Zaten orada hesabım da var. Kart elime geçtiği zaman ilk denememi sanal kart ile yapmayı da unutmam artık.
Fatih Hazretleri
Üye4

Haşmetmeabları, Efendiniz ve Lordunuz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Ocak 09, 2019, 00:40:51 ÖÖ »

İninal kart sorunsuz çalışıyor. Son çare onu deneyebilirsiniz benim gibi. Ama her 100 tl'de 7 tl gömüyordu en son.

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Ocak 09, 2019, 09:15:05 ÖÖ »

Fatih Hazretleri   İyiymiş bu gerçekten. Bankaya giderek kredi kartı başvurusu yapıp, ardından gelmesini beklemeye gerek kalmayacak (Online başvuru yapamadım, bilgileriniz güncel değil, şubemize bekleriz demişti). Hiç duymamıştım bu İninal kartı. Adı da bir garip, mesajını okuyunca yanlış bir şey yazdın sandım. Sitesindeki bilgilerden anladığım kadarıyla en masrafsız ve hızlı kullanım için Paramara uygulamasını kullanarak sanal İninal kart yaratıp, mevcut bir kredi kartını uygulamaya ekleyerek sanal karta para yüklenebiliyor. Masraf olarak kartın aylık 2TL'lik bir kullanım ücreti var diye yazmışlar. Onu da sadece kartta bakiye varsa çekiyormuş, daha sonra karta para yüklendiğinde önceden çekemediklerini almıyormuş yazılanlara göre. Bahsettiğin her 100TL'de 7TL gömmesi pek yakışıklı durmuyor, ama benim denememde yarar var. Denedikten sonra burada paylaşırım.

Bir de sorum olacak, sen İninal kartı Ebay'de checkout yaparken doğrudan mı kullanıyorsun, yoksa çakma Paypal hesabına ekledin de Paypal üzerinden mi kullanıyorsun?
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Ocak 09, 2019, 15:39:34 ÖS »

Cep telefonumdaki Android baya eski kalmış galiba. Paramara uygulamasında sanal İninal kart yarattım, ama üzerine para yüklemek için uygulamaya bir kredi kartı eklemeye çalışırken cihazınızın sürümü uygun değil dedi (Android sürümünü kastediyor sanırım). İninal kartın asıl uygulaması olan İninal Cüzdan'ı hiç yükleyemedim, o da aynısını söyledi. Ben de Android'le uğraşarak vakit kaybetmeden gidip PTT'den 5TL'ye fiziksel kartı aldım. Yalnız kartı alırken üzerine 10TL yükleme yapılması zorunluluğu varmış. Sonra ininal.com'da yeni hesap açarak kartı hesaba ekledim. Bakiye olarak 8TL gözüktü. Kart hareketlerinden bakınca aylık 2TL'lik kullanım ücretini peşin olarak aldıkları anlaşıldı. Ardından İş Bankasından EFT yaparak karta para yükledim. Neyseki İş Bankası EFT masrafı almadı. Son olarak Ebay'de checkout yapıp debit/credit card seçimini yaparak İninal kartın bilgilerini girdim. Mastercard olarak türünü tespit etti, ama checkout'a devam edince yine ödemenizi işleyemiyoruz hatasını verdi.

ininal.com'daki hesabıma İninal kartı eklerken, 48 saat içerisinde 3D Secure'u kullanabilirsiniz demişti. Artık onu bekleyerek tekrar deneyeceğiz, başka çare yok.
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2019, 18:34:57 ÖS Gönderen: Metallic » Logged
Fatih Hazretleri
Üye4

Haşmetmeabları, Efendiniz ve Lordunuz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Ocak 09, 2019, 18:12:25 ÖS »

İninal'ı Paypal'a tanımladım. UK ve İrlanda paypal hesabı denedim kabul etmedi. En son US hesap açtım onu kabul etti. 48 saat olayını ise bilmiyorum.

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Ocak 09, 2019, 18:36:47 ÖS »

Teşekkürler. Pardon yukarıda ininal yazarken hep yanlış yazmışım, düzelttim.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: