Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetDingoo A320 Genel Soru ve Sorunlar
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Dingoo A320 Genel Soru ve Sorunlar  (Okunma Sayısı 17210 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #60 : Ekim 01, 2010, 18:14:30 ÖS »

Alıntı
Bunlarin hepsini haftasonu deniycem sanirim

O zaman pazartesiyi iple çekeceğim çünkü ne zamandır retro takas - alışveriş yapmadığımdan ara sıra heyecan lazım Bu makinalardan birini almam gerekir gayrı !

Gerçi GP2X'in AA pille çalışma olayı keşke bunlarda olsaydı .Bu tür cihazlarda benim için önemli kriterdir , basacaksın yüksek amperli pili , yedek sıkıntısı da yok.

Bir garip COMMODORE fanatiği...
aeymur
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #61 : Ekim 01, 2010, 18:15:28 ÖS »

Benim A330 bomboş geldi, formatlayıp göndermişler. Cihazla beraber neler geliyor, native os için çok oyun var mı?

Ben Dingux'u kurduktan sonra sistem açılırken SD kartı mount edemeyip duruyordu. SD karta fdisk ile bir bölüm açıp tekrar formatladıktan sonra sorun çözülüyor. Mount sorunu yaşarsanız aklınızda olsun.

Aşağıda A330 (64MB ve 400mhz) için değiştirilmiş bir dingux release var. Ben kurdum sorun olmadı.
http://boards.dingoonity.org/dingux-releases/(release)-64mb-dingux-for-a330/msg16040/#msg16040

C64TPC|Dingoo A-330
toddler
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #62 : Ekim 01, 2010, 22:59:41 ÖS »

Arkadaşlar gün içi ara ara online olsamda telefondan girmiş oluyorum. O yüzden ancak akşamları cevap verebiliyorum.

- Amiga emulatörü henüz stabil değil. Uyumluluk oranı düşük.

- Native software ile Cps1 - Cps2 oyunları problemsiz oynanıyor.

- Local pack'de oyun ve emular ayrı klasörlerde. Local pack çıktığı an itibariyle Dingux için çıkmış olan oyun ve emularının tamamının son sürümünü barındırır. İçinden istemediklerinizi silmeniz sorun yaratmaz.

- Bence Dingoo için Gp2x gibi AA pille çalışma olayına gerek yok. Pili 10 saate kadar gidiyor.

- Dingux'a Pal ve Ntsc tv çıkış desteği geldi fakat son local pack'i yayınladıktan sonra çıktığı için orda yok.

Not: Bu ara işler yoğun, 10-15 güne kadar bir rahatlama olacak. Bir aksilik olmazsa Dingux ve Native software videoları kaydetmeyi düşünüyorum.

C64|C|G|C128|1541U2
A500|A500+|Slim SDHxC|Gotek
A600|FuriaEC020 33MHz+FPU 40Mhz
A1200|BPPC|BVision|64MB Ram|3Com Eth.
A1200|ACA1230/56Mhz 64MB|IndivisionAGA MK2cr|RapidRoad USB|FastATA 1200 MK-V|Netgear MA401
Dingoo A320(OpenDingux)
Pandora(First Batch)
RaspberryPi 1-2-3
BananaPi/Pro
Bakkada
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #63 : Ekim 02, 2010, 01:51:20 ÖÖ »

Efet arkadaslar yavas yavas kurcalamaya basladim
Ilk olarak karsima cikan sorunlar :
Uygulamalarda standart bir tus kombinasyonu yok uygulamadan cikmak icin kimi zaman B kimi zaman A basmaniz gerekebiliyor.
Dingux boot ettikten sonra inceden ve devamli bir parazit sesi geliyor ekrandan, bir uygulama calistirdiginizda kesiliyor. Bu bana has bir problem olabilir.
Yon tuslarina hizli bastiginiz zaman LCD'ye biraz fazla baski yapabiliyor ve sol ust koseden dairesel beyazlama yapiyor.
 Simdilik bunlar Sadece olumsuzlari yaziyorum yanlis anlasilmasin yoksa guzel ozellikleri yok deil :p
CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #64 : Ekim 02, 2010, 11:06:55 ÖÖ »

Cihazı alıp incelesem dikkat edeceğim türden ayrıntıları yazıyorsun , sağol bu derinlemesine inceleme için

Brezilya dizilerine kilitlenen ev kadını heyecanıyla devamını bekliyorum  Kahkaha

Bir garip COMMODORE fanatiği...
aeymur
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #65 : Ekim 02, 2010, 20:41:02 ÖS »

A330 nereden alınıyor ? dealextreme de yok
ebay'de satılıyor.

C64TPC|Dingoo A-330
Bakkada
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #66 : Ekim 03, 2010, 21:14:21 ÖS »

Efet arkadaslar ilk derinlemesine inceledigim olay C64 emulasyonu :
Denenen oyunlar Bruce Lee ve River Raid

Oyunlari yuklemek icin autostart image secenegini kullanarak Vice/Games klasorunun altindaki d64 imajlarini baslattim ve yukleme sirasinda bir sorun yasamadim.

Introyu gecmek icin RunStop tusuna basmak isteyince ilk sorun cikti Nerde bu R/S Emulator settings icinden virtual keyboard calistirdiginiz zaman sol ust kosede bir keyboard cikiyor. Select tusuna basinca da kayboluyor.
Butun intro ve unlimited lives sorularini gectikten sonra oyunu baslattim fakar fire tusuna basmama ragmen hicbir hareket yoktu.
Bu noktada joystick ayarlarinin yanlis oldugunu anladim. Joy settingsleri teker teker kontrol ettim. Dikkat bu nokta kritik joy settingsleri yaparken Left simgesinin ustunde neye basarsaniz bastiginiz tus Left gorevini goruyor. Belki Ozgur arkadasimizin yasadigi kontrol sıkıntısı burdan kaynaklanabilir.
Kontrol ayarlarindan sonra oyunu baslatabildim, fakat bu sefer de oyun akici degildi sanki devamli takiliyordu. Emulator deneyimimden yararlandim ve speed settings'e gittim. CPU default olarak %200 ayarlanmisti CPU speed'i %100'e cektim ve hersey duzeldi.
C64 emulatoru icin yazacaklarim bu kadar. Kontrollere alisana kadar cok zor geliyor fakat sonrasinda gayet akici ve zevkli oyun oynayabilirsiniz.

aeymur
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #67 : Ekim 03, 2010, 22:52:31 ÖS »

Sanal klavyeye hızlıca erişmek için bir kısayol tuşu da atanabiliyor. Menüde Virtual Keyboard üzerindeyken START'a sonra 5 saniye içinde kısayol olarak atamak istediğiniz tuşa basın. Bunu herhangi bir menu seçeneği için de yapabiliyorsunuz.

Varsıyalan olarak tuş takımı joystick port2 ile ilişkilendirilmiş olarak geliyor. Joystick ayarları menüsünde Swap Joystick Ports diye bir seçenek var. Buradan tuş takımını kolayca diğer joystick portuyla ilişkilendirebiliyorsunuz. Bu menu seçeneği için de  kısayol atanabiliyor. Örneğin ben "Right Shoulder" tuşunu Swap Joystick'e, "Left Shoulder" tuşunu Virtual Keyboard'a atadım. Bu ayarları her defasında yapmanız da gerekmiyor, kısayol ayarlarınızı kayıt edebiliyorsunuz. Eğer tuş takımı oyunu kontrol etmiyorsa "Right Shoulder"a basarak swap joystick port yapıp oynamaya başlayabiliyorum. Zaten insan hangi oyunun hangi joystick portu kullandığını hatırlıyor.

10'dan fazla oyunu denedim. River Raid'daki takılma sorunu bende de oldu. Başka bir sorun yaşamadım. Bence C64 emulasyonunda kontrollerle ilgili endişelenecek bir şey yok, herşey düşünülmüş.

C64TPC|Dingoo A-330
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #68 : Aralık 23, 2019, 15:18:58 ÖS »

Biraz gecikmeli olarak bu cihaza dün itibariyle sahip oldum. Şimdi o bana, ben ona bakıyorum Burada yazılanlardan sonra son 9 yılda kolaylık, paket, vs ne oldu?

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #69 : Bugün 00:49:52 »

Yardım için arama yaparken burayı buldum:
http://dinguxlocalpack.blogspot.com/
@toddler güncel linkler var mıdır elinde pack için?

toddler
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #70 : Bugün 14:22:40 »

Yardım için arama yaparken burayı buldum:
http://dinguxlocalpack.blogspot.com/
@toddler güncel linkler var mıdır elinde pack için?

Oradaki local pack'den sonra güncellemedim maalesef.

C64|C|G|C128|1541U2
A500|A500+|Slim SDHxC|Gotek
A600|FuriaEC020 33MHz+FPU 40Mhz
A1200|BPPC|BVision|64MB Ram|3Com Eth.
A1200|ACA1230/56Mhz 64MB|IndivisionAGA MK2cr|RapidRoad USB|FastATA 1200 MK-V|Netgear MA401
Dingoo A320(OpenDingux)
Pandora(First Batch)
RaspberryPi 1-2-3
BananaPi/Pro
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: