Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriHaber ve DuyurularThe Eternal Castle (2019 Retro Cyberpunk Tarzı Oyun)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: The Eternal Castle (2019 Retro Cyberpunk Tarzı Oyun)  (Okunma Sayısı 609 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ocak 12, 2019, 19:42:52 ÖS »

Oyunun adı The Eternal Castle [REMASTERED] diye geçiyor. Steamde satılıyor hafif bir flashback tadı var gibi daha oyunu alıp denemedim. Ama Steam Listeme ekledim. Buyrun.

http://www.theeternalcastle.net/

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 12, 2019, 23:40:46 ÖS »

Ufak bir bilgi. "1987 yılının hit oyunlarından The Eternal Castle" dedikleri oyun aslında yok Yani oyunun tarihçesi aslında uydurma ama "gerçek hikayeden alınmıştır" tarzı filmler gibi insanları inandırmak için bayağı sağlam detaylar vermişler. Sırf bu yönüyle bile ilgi çeken bir çalışma aslında.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ocak 13, 2019, 00:18:55 ÖÖ »

Ben tam içeriğini bimiyorum ama eski yani remake olamayacak kadar yeni bir tarzı var bence. Ama Benim paylaşmam daki neden Flashback tarzı bir hikayesinin olması oldu. Adaya düşüyor cyberpunk bir ortam var. Gerçi bilmiyorum tam oynamadım. Videosu hoşuma gitti. Oynarsam detaylı yazarım buradan.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 13, 2019, 12:40:41 ÖS »

Ben de bunu anekdot olarak belirttim zaten Oyunun tüm açıklamalarında falan 1987 yılında çıkmış The Eternal Castle isimli oyunun günümüze uyarlanmış hali olduğunu söylüyorlar, o günlerden anılarını falan paylaşıyorlar. Gayet güzel ve inandırıcı bir reklam stratejisi belirlemişler Kahkaha
Fero
Üye

-=Amstrad=-

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 13, 2019, 17:29:02 ÖS »

Çok farklı ve yaratıcı bir pr stratejisi. Sırf bu sayede medyada ciddi bir görünülürlük elde ettiler. Ancak oyunun renk paleti retina yakan cinsten. CGA zamanlarında hem bu kadar yumuşak ve hızlı animasyonlar ile kompleks parçacık efektleri olmadığından hem de CRT ekranlardaki shadowmask ve scanline 'ların bir nebze olsun renk paletini baskıladığı için pek de rahatsızlık çekmeden oynayabiliyorduk.

Bu oyunun fragmanını bile izlemek gözlerimi ağrıttı. Hele bir de pixel art background sanki ışıktan etkileniyormuş gibi kaybolup gelen pixeller iyice göz bozuyor.

Oyunun güzel bir deneyim sunmasının tek yolu sağlam bir CRT shaderı ile sunulması. Bu tip bir feature varmı bilmiyorum ama videolarında göremedim.
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2019, 17:32:08 ÖS Gönderen: Fero » Logged

Cpc464/Cpc6128/C64/A500+
Çalışmalarım: https://www.artstation.com/ferotan
İhtiyaç listem:
http://listmoz.com/view/M2GkHC3Vqx83WM6TvDV
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 13, 2019, 20:49:34 ÖS »

CGA veya üstü bir grafik kartı, PC speaker ile 1GB RAM gereksinimi mevcut.

5TL civarına yakalanırsa alınabilir...
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: