Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetIşıklı görüntülü kapı uyarı sistemi.
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Işıklı görüntülü kapı uyarı sistemi.  (Okunma Sayısı 1939 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 17, 2019, 18:01:29 ÖS »

DH de böyle bir konu gördüm.

Normalde buraya yazmazdım.  Ama istek işitme sorunu olan birisine yardım için olunca ve burada elektronik konusunda uzman arkadaşlar olduğunu bildiğim için; yazayım dedim.

Konuyu açan kişi böyle bir cihaz için taysiye ve yol gosterebilir misiniz diyor.
Belki fikri olan bir arkadaş vardır.

Not : Konuyu açan kisiyi tanımıyorum.

https://tablet.donanimhaber.com/isikli-kapi-uyari--136750035

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 17, 2019, 22:12:54 ÖS »

Basit çözüm: Ses çıkışına bir tane daha ses çıkış anfisi, o anfinin çıkışına da led bağlayınca olur. Daha fazla ışık için ses anfisi (ve tabii ki besleme sistemi) abartılabilir.

Çıkıştaki güç artırıldığında çıkıştaki led'ler seri bağlı ya da daha wattlı bir ampul olmalı. Biraz deneme yanılma ile ampul/led'lerin zorlanacak kadar ışık vermemesi sağlanmalı.

Piyasada 20w rms olarak satılan ses anfileri 4ohm hoparlör üzerinde 2-3v rms (voltmetre ile ölçülen voltaj) oluşturabiliyor. Ucuz yollu ışık yakmak için yeterli olur sanırım. Denemek lazım

Use the brute force, Luke
ilkerficicilar
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ocak 18, 2019, 12:38:33 ÖS »

İşin içine sesi, Buetooth'u niye karıştırmış ki soruyu soran?.. Kapı ziline basıldığında, tipine göre genellikle 9-12V bir voltaj gelir. Bunu, kullanacağı ışıkların/ledlerin istediği voltaja indirip akımı sınırlayıp kullanabilir.

Özetle, kapı zili sesini çıkaran kutuya giren iki teli evin değişik noktalarına uzatıp, uçlarına el feneri ampulü veya oto tavan/plaka lambası ampulü bağlasa bile olur.

http://cbm.ficicilar.name.tr/ - Commodore Hacking
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ocak 18, 2019, 13:27:49 ÖS »

İşin içine sesi, Buetooth'u niye karıştırmış ki soruyu soran?.. Kapı ziline basıldığında, tipine göre genellikle 9-12V bir voltaj gelir. Bunu, kullanacağı ışıkların/ledlerin istediği voltaja indirip akımı sınırlayıp kullanabilir.

Özetle, kapı zili sesini çıkaran kutuya giren iki teli evin değişik noktalarına uzatıp, uçlarına el feneri ampulü veya oto tavan/plaka lambası ampulü bağlasa bile olur.

Sanırım işitme engelli kişi bu ışıklı uyarı sistemini evin içinde, odadan odaya yanında taşıyacak.

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 18, 2019, 13:37:37 ÖS »

Dışarıdaki düğme nereye elektrik veriyorsa, ki genelde 12V olur oradan paralel 12 V Role beslersin, rölenin kontaklarından artık ne istersen çalıştır, lambamı siren mi size kalmış.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: