Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Retro oyun ve hobi evim  (Okunma Sayısı 1769 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Ocak 20, 2019, 22:53:20 ÖS »

Çok güzel olmuş, derli toplu yerli yerinde güzel tam bir koleksiyoncu ve hobi odası olmuş,   güle güle oynayın, eğlenin.
Benimde düşüncem ve isteğim böyle derli toplu metavazi bir oyun odası oluşturmak, şimdilik imkansız bakalım kısmet.

Bu arada bazı arkadaşlar işin çocuk kısmına girmiş, o işi nasıl hallediyorsunuz, malum çocuklar gördükleri herşeye el atar bir anda bütün düzeni bozabilirler, gelen giden çoluk çocuklu dostlarınız çok varsa ve yaramazsa onları durdurmak bazen imkansız oluyor.

« Son Düzenleme: Ocak 20, 2019, 22:57:30 ÖS Gönderen: segaa » Logged

hekimoglu78
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Ocak 21, 2019, 09:15:50 ÖÖ »

Parantez içi bir yorum yapmak istiyorum..

(.)

Hayırlı günler..

Ne aradığını bilmeyen, ne bulduğunu anlayamaz !
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #32 : Ocak 21, 2019, 09:45:08 ÖÖ »

Başlığı hatalı açtı herhalde derken hakikaten rüya gibi hobi evi çıktı karşıma. Çok güzel derli toplu olmuş. Dilerim eğlenceli zaman geçirirsiniz.

Kasalı Amiga'ları çok beğendim. Zamanında üzerine düşüp bir 2000 veya 3000 kovalamadığım için pişmanım. Oyun kabini de çok güzel yenilenmiş. Çocukluğumda en çok haşır neşir olduğum kabinlerden. Sanıyorum kullanılan sacı kalitesinden kaynaklı o zamanlarda dahi kondisyonu çok iyi olmazdı. Çok güzel toplamış yenisinden iyi olmuş. 

Ufak bir hatırlatma. Temkinli olun eşiniz bu seferde çok vakit geçiriyorsunuz diye darılmasın.

Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Ocak 21, 2019, 10:44:12 ÖÖ »

Allah hayırlısı ile kullanmayı ve size de uzun yıllar kullanabileceğiniz imkan ve sağlık nasip etsin. Her retrocunun hayali olacak bir ev kurmuşsunuz.

Amiga 1200
alexkidd
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Ocak 21, 2019, 14:55:12 ÖS »

ağlamıyorum, gözüme bir şey kaçtı Helal olsun gerçekten, müthiş koleksiyon
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Ocak 21, 2019, 18:57:10 ÖS »

Phantom,

Gözlerime inananadım. Muhtesem bir yer olmuş.
Hayran kaldım. Tebrik ederim. Dizayn, düzen hepsi çok basarılı.
Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Ocak 22, 2019, 14:19:25 ÖS »

Bence Fazlasıyla Yeterli ve Güzel Bir Cennet Köşesi Olmuş İyi Günlerde Kullanın.Her Retrocunun Mutlak Sonu Gibi Görünen Kısım Evden Altınma Yada Evden Ayrı Yer Ayarlama Seviyesine Her Retrocu Birgün Gelecektir...! Benim Görüşüm Zamanla Yerleşim Yerlerinde Ayarlama ile Derli Toplu Olur.Benim Koleksiyonum Konsol Üzerine Oldugu için Yer Kaplayan Bilgisarlarım Yok O Yüzden Senin Küçük Oda Diye Gösterdigin gibi Bir Yer Ayarlamak Zorunda Kalmıştım 1 Sene Önce ve Sığmayan Fazlalıkları Satıp Elimden Çıkardım Malesef o günleri görebilirsek emeklilikte bolca vakit geçirebilmek hayalim

Bu Arada Adresi Göremedim Yakınsa Birgün Ziyarete Gelsek  Karizmatik

« Son Düzenleme: Ocak 22, 2019, 14:26:53 ÖS Gönderen: Retroman » Logged

FaceBook Hobi-Koleksiyon Sayfası :
https://www.facebook.com/retromantr.scavus

FaceBook Fazlalık Satış Sayfası:
https://www.facebook.com/RetroManiaTr
e-sport.net
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Ocak 22, 2019, 22:51:52 ÖS »

17. fotoğraftaki mac monitörü sormuştum. Solunda eski monitör olan fotoğraf.
supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Ocak 23, 2019, 00:11:04 ÖÖ »

ahaahah harika olmuş imkanınızı çok iyi değerlendirmişsiniz koleksiyona zaten diyecek yok tebrik ediyorum
atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #39 : Ocak 28, 2019, 09:59:55 ÖÖ »

Kesinlikle harika olmuş. Güle güle otur, oyna, eğlen. Hepimizin hayali ama böyle bir eve erişmemiz çok zor bizim.

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.banana.gen.tr
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #40 : Ocak 28, 2019, 10:01:01 ÖÖ »

enfes ötesi

misket
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Ocak 28, 2019, 11:00:24 ÖÖ »

Ne zamandır tebrik etmek, güle güle kullanın, oturun demek için yazacağım, her geldiğimde tekrar evin fotoğraflarına takılıp detaylarda kayboluyorum. Düzenli bir kolleksiyon olması çok hoş, düzenleme harika
sad_face05
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Ocak 28, 2019, 19:06:02 ÖS »

Hocam resmen hayran kaldım. Bir nevi yabancı youtuber'lardan MetalJesusRocks'un oyun odasına benzemiş.
Bunları görünce benim böyle bir şeyim hiç olmayacakmış gibi geliyor ama @yavuzg abinin de dediği gibi bunlar zaman alan şeyler. Ben daha yolun başındayım (1 yıllık "koleksyoncu" konuşuyor Kahkaha ) Herhalde 20 yıl sonra ben de böyle olurum Kahkaha

Famicom, NES (NTSC-U), N64 Crystal Blue (NTSC-U), Wii (BC), PS2 (Slim), PS3 (CECHA), PSP-3004
hakkan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Ocak 30, 2019, 11:34:07 ÖÖ »

Resimleri alıcı gözle inceledim, yerleşim de dahil çok profesyonelce bir çalışma olmuş, tebrik ederim. Yani ürünlerin orijinal kutulu, vb. olmaları yanında yerleşim, ürün çeşitliliği gibi konularda çok profesyonel bir ortam olmuş. Sanırım buradaki büyük çoğunluğun rüyası olsa gerek...

Burada çok kişi maddiyata takılmış ancak gördüğüm kadarıyla bu ortamı hazırlamak için harcanan emek çok fazla. İş para ile bitmiyor bir o kadar da merak ve emek gerekiyor böyle bir yere gelebilmek için.
phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Ocak 31, 2019, 13:19:28 ÖS »

Arkadaşlar değerli yorumlarınız ve dilekleriniz için teker teker teşekkür ederim. Hâlâ eksikler var tabi. Zaman buldukça yeni eklemeleri paylaşacağım.

Alıntı
Kasalı Amiga'ları çok beğendim. Zamanında üzerine düşüp bir 2000 veya 3000 kovalamadığım için pişmanım. Oyun kabini de çok güzel yenilenmiş. Çocukluğumda en çok haşır neşir olduğum kabinlerden. Sanıyorum kullanılan sacı kalitesinden kaynaklı o zamanlarda dahi kondisyonu çok iyi olmazdı. Çok güzel toplamış yenisinden iyi olmuş. 
Kasalı amigaların hepsinin ayrı bir hikâyesi var. Gelen arkadaşlar olursa bişeyler içerken anlatmak isterim. Kabın ise beni çok yordu. Getirilmesinden restorasyonun sonuna kadar. Metal kabin almayı düşünenlerin bir kez daha düşünmesini tavsiye ederim özellikle ağırlıktan dolayı.

Alıntı
Bu Arada Adresi Göremedim Yakınsa Birgün Ziyarete Gelsek  Karizmatik
Ev çiğli de park yaşam sitesinde. Gelmek isteyen herkesi beklerim. İki oyun oyun oynayıp laflarız. Tek başına zevki olmuyor
çünkü

Alıntı
17. fotoğraftaki mac monitörü sormuştum. Solunda eski monitör olan fotoğraf.
İmac ın üzerinde g4 cube yanındaki monitör sanırım sorduğunuz. İlk nesil apple cinema display 15 inch
Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: