Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore YazılımEn Sevdiğiniz Oyun - Commodore 64
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: En Sevdiğiniz Oyun - Commodore 64  (Okunma Sayısı 1577 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
fort_apocalypse
Üye

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #30 : Şubat 07, 2019, 16:20:50 ÖS »

Ben de gözde sıkıştırma programlarını yazayım:

exomizer
pucrunch

pucrunch, C128'in 2MHz modunu da destekliyor. exomizer desteklemiyor ama dert değil, açma işleminden önce INC$D030, bitince de DEC$D030 yapmak yeterli kartuş kodunu C64 modunda hızlı decrunch etmek için. Ayrıca, overclock edilmiş C64'ler için LDA#$80;STA$DD03;STA$DD01 (normal hıza inmek için LDA#$00;STA$DD01) decrunch işlemini %30 hızlandırıyor.

Bu arada, Fort Apocalypse, Wizard of Wor, Myth, vb. oyunların kartuş için hazır .crt'leri mevcut: http://www.planetemu.net/roms/commodore-c64-games-crt

Teşekkürler, Bu hazır romlar benim yaptığım kartuş ile uyumlu olmuyor, her kartın kendi elektronik özellikleri farklı oluyor.

fort_apocalypse
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #31 : Şubat 09, 2019, 19:37:09 ÖS »

Oynamaktan asla vazgeçmeyeceğiniz, çocuklarınız ve torunlarınız ile paylaşmak isteyeceğiniz commodore 64 oyunlarını, yazmayan arkadaşlar da yazarlarsa memnun olurum.

Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Şubat 09, 2019, 19:49:08 ÖS »

Commodore 64'te oynamayı sevdiğim çok fazla oyun var ama yine de 10 taneye düşürerek yazayım

Green Beret
Ghostbusters
Ghosts'n Goblins
Krakout
Super Pipeline 2
Biggles
Zorro
Leaderboard Golf
One on One
Blagger
deksar
Üye

3ng1n33r

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Şubat 09, 2019, 19:50:58 ÖS »

Prince of Persia.

"Pain is inevitable, suffering is optional" - Buddha.
Enson
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Şubat 09, 2019, 21:36:18 ÖS »

Giana Sisters
AmigaEsref
Uzman

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #35 : Şubat 09, 2019, 22:56:31 ÖS »

Ben Commodore 64'te en çok Ace ve Ace II de çok vakit harcadım sanırım. Birde kardeşimle üstten görünüşlü 2 kişilik commandolu bir oyun vardı jeepe biniyorduk iki kişide binebiliyordu arkaya binen ateş ediyordu. Birde alan kapalıydı anahtarı bulup başka alana geçerdik ama oyunu bir türlü bulamıyorum adınıda hatırlayamıyorum. Test Drive 3. sıra da yer alır vakir harcadığım oyunlar açısından değerlendirirsek.

Mission Imposible görüpte bir türlü oynayamadığım hep merak ettiğim bir oyun olarak kalmıştı. Daha yeni oynadım oyunu Amigada M.I 2025 i çok oynardım onun hevesine. Ghost'n Goblin'si c64 hiç oynamadım. Ama arkade kabinde oynadığım ilk oyun sanırım Ghost'n Goblin's tir tadı bir başkadır.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM
COMMODORE 64 | IRQHack64 | 1084 S
fort_apocalypse
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #36 : Şubat 16, 2019, 11:20:38 ÖÖ »

Konu başlığında bahsettiğim oyun kartuşu elektronik devresini donanım bölümünde paylaştım, linki aşağıda. İlgilenen arkadaşlar olursa kendileri yapabilirler veya forumda topluca kart bastırılıp yapılabilir.

http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=16837

Katılımlarınız ve değerli düşünceleriniz için teşekkürler.

Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Şubat 16, 2019, 11:40:25 ÖÖ »

Birde kardeşimle üstten görünüşlü 2 kişilik commandolu bir oyun vardı jeepe biniyorduk iki kişide binebiliyordu arkaya binen ateş ediyordu. Birde alan kapalıydı anahtarı bulup başka alana geçerdik ama oyunu bir türlü bulamıyorum adınıda hatırlayamıyorum.

Şu yazdığını okuyunca aklıma gelen ilk oyun Ikari Warriors oldu valla. Ama anahtarlı kapalı alanlar onda mıydı tam hatırlayamadım. O tür başka bir oyun daha vardı, hatta kapalı alanlarda savaş esirlerini falan kurtarıyorduk. EDIT: Hah, onun da ismi Fernandez Must Die olmalı.
« Son Düzenleme: Şubat 16, 2019, 11:49:33 ÖÖ Gönderen: Decypher » Logged
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: