Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeOrtanca boy Arcade kabin imalatı
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ortanca boy Arcade kabin imalatı  (Okunma Sayısı 112 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HkRecai
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 06, 2019, 16:26:30 ÖS »

Selam Forumdaşlar, forumdaki Arcade kabin yapan arkadaşlardan ilham ile uzun zamandır bende bir kabin yapma düşüncesindeyim. Bartopun küçüklüğü ile hantal normal kabin arasında kaldım. CRT olsun, Scanline olsun gibi kriterlerim yok, Düz Windows PC ve 22" monitor kullanmayı düşünüyorum.

Toplam boyu 130 cm olan bir kabin yapmayı düşünüyorum, Normal döner koltukla önünde yayılarak bir masada oturur gibi bacaklarım kol ve buton tablasının altında kalsın düşüncesindeyim. Ayakta kamburumu çıkarıp oyun oynayacak yaşı geride bıraktık.

Buna göre bir çizim yaptım ana hatlarıyla üç aşağı beş yukarı buna benzeyecek, İlk baştan kartondan 1:1 boyutta ergonomiyi kontrol etmek için kukla kabin yapacağım.

Ali'den verdiğim siparişlerin bir kısmı geldi, Yazın sonuna kadar peyderpey bitirmeyi planlıyorum, Bakalım ortaya nasıl bir şey çıkacak.

Görüşlerinize açığım.

* 01.png (170.5 KB, 790x586 - Görüntüleme: 26 kez.)

* 02.png (161.87 KB, 790x586 - Görüntüleme: 26 kez.)
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Şubat 06, 2019, 17:02:30 ÖS »

Naçizane bir kaç tavsiyem olacak.

Öncelikle kontrol panelin yüksekliği ilk başta biraz az gibi göründü. Kontrol ettim. Genel geçer bar masası yüksekliği 106.5 cm, çalışma masasının yüksekliği 73.5 cm'imiş. Koltukla kullanmayı düşündüğüne göre yükseklik iyi. Ben yanlış görmüşüm.

Ekranı tutan parçanın arkasındaki üçgen detayın hoş görünmediğini düşünüyorum. İmalat zorluğu da çıkaracağı için o detayı değiştirmeni önerebilirim.

Alttaki denge için koyduğun ayakları da eğer kabin duvara yaslayacaksan en azından geri doğru uzatmayabilirsin.

Malzeme olarak ne düşünüyorsun?

HkRecai
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 06, 2019, 17:14:29 ÖS »

Dong man tabir edilen kabinden esinlenmiştim, Arka üçgen kısımları doluda yapabilirim, Ayakları demir profil düşünüyorum, imal ettikten sonra ağırlık merkezine göre ileri geri alınabilir, Malzeme Mdf, kırmızı boyadığım yerler T-Mould.

* 03.jpg (36.99 KB, 550x550 - Görüntüleme: 27 kez.)
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: