Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriHaber ve Duyurular PS4 emulatörü çalışmaları devam ediyor
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PS4 emulatörü çalışmaları devam ediyor  (Okunma Sayısı 609 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sait
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Mart 07, 2019, 10:38:43 ÖÖ »

AlexAltea diye biri orbital adında bir  PS4 emulatörü üzerinde çalışıyor.Sizce bu kişi PS4 emulatörünü yapabilir mi?PS4 oyunlarının pc de çalışması için en az 12 GB ram gerektiği forumlarda belirtiliyor.
SkyLord
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 07, 2019, 10:59:44 ÖÖ »

PS4 , Pc mimarisini kullandığı için sağlam bir çalışma ile yapılabilir diye düşünüyorum ben.
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 07, 2019, 11:25:27 ÖÖ »

playstation'larda hep en hızlı ram'leri kullandılar. PC'lerde o ayarda ram'ler çok sonra kullanılabilir hale geldi: 96'da ps1'de sdram vardı, 2000'de ps2'de rdram, ps3'te xdr ram ve grafik için gddr3, ps4'te gddr5 var, işlemcisi de 8 çekirdekli.

Yani o kişiye kolay gelsin, hala elimizi kolumuzu sallayarak gidip 8 çekirdekli işlemcili bir PC alamıyoruz, piyasada yok, araştırınca da pahalı. En hızlı pc'ler ps4 hızına yetişti mi bilmiyorum ama pc'de oynanabilir olması için biraz zaman gerek bence
« Son Düzenleme: Mart 07, 2019, 11:27:23 ÖÖ Gönderen: Levent (Lvnt) » Logged

Use the brute force, Luke
HkRecai
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 07, 2019, 11:36:56 ÖÖ »

Kedi balığı kendiyle aynı büyüklükte bir balığı yemeye çalışıyor, bu konuyu okuyunca birden zihnimde böyle bir flashback gördüm.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: