Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetForumumuz üyelerinin hayal gücü
Anket
Soru: Aşağıdakilerden hangileri bir gün sizce gerçekleşebilir ?
Zamanda yolculuk mümkün olabilir mi? - 11 (9.6%)
Uzayda yaşam olabilir mi? - 48 (42.1%)
Gelecekte yapay zeka gücü eline geçirebilir mi? - 24 (21.1%)
Gelecekte ışınlanma olabilecek mi? - 22 (19.3%)
Bunlardan hiç biri gerçekleşemez - 9 (7.9%)
Toplam oy: 61

Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Forumumuz üyelerinin hayal gücü  (Okunma Sayısı 3112 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Nisan 30, 2020, 00:29:17 ÖÖ »

''Bunlardan hiç biri gerçekleşemez'' işaretledim.  Kahkaha

Evrende yalnızız diyorsun yani  Kahkaha

Yani bence anketteki soru kalıpları biraz hatalı olmuş.

Uzayda yaşam olabilir mi?
 Bu soru dünya gezegeninde yaşaayan biz insaların geelecekte uzayda yaşama ihitimali olabilir mi diye  sorulmuş yoksa başka varlıkların uzayda yaşadığına dair bir düşüncemiz var mı diye sorulmuş belli değil. Eğer insanlar içinse mümkün değil, ne yapcan uzay boşluğunda astronot elbiseleri giyip yaşam mı sürecen, Kahkaha  uzayda yaşam nedir, başka bir gezegende yaşam var mıdır diye sorulsa anlarım.

Gelecekte yapay zeka gücü eline geçirebilir mi?
Bu nasıl bir soru cümlesi, gelecekte yapay zeka insaların yerini alabilir mi diye sorulsa anlarım da soru cümlesi anlamsız.
Şu an bile yapay zeka ile kontrol edilebilen robotlar vs var.

Diğer iki şık
Zamanda yolculuk mümkün olabilir mi?  sanmıyorum
Gelecekte ışınlanma olabilecek mi? mümkün değil bence.

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Nisan 30, 2020, 03:38:23 ÖÖ »

''Bunlardan hiç biri gerçekleşemez'' işaretledim.  Kahkaha

Evrende yalnızız diyorsun yani  Kahkaha

Yani bence anketteki soru kalıpları biraz hatalı olmuş.

Uzayda yaşam olabilir mi?
 Bu soru dünya gezegeninde yaşaayan biz insaların geelecekte uzayda yaşama ihitimali olabilir mi diye  sorulmuş yoksa başka varlıkların uzayda yaşadığına dair bir düşüncemiz var mı diye sorulmuş belli değil. Eğer insanlar içinse mümkün değil, ne yapcan uzay boşluğunda astronot elbiseleri giyip yaşam mı sürecen, Kahkaha  uzayda yaşam nedir, başka bir gezegende yaşam var mıdır diye sorulsa anlarım.

Gelecekte yapay zeka gücü eline geçirebilir mi?
Bu nasıl bir soru cümlesi, gelecekte yapay zeka insaların yerini alabilir mi diye sorulsa anlarım da soru cümlesi anlamsız.
Şu an bile yapay zeka ile kontrol edilebilen robotlar vs var.

Diğer iki şık
Zamanda yolculuk mümkün olabilir mi?  sanmıyorum
Gelecekte ışınlanma olabilecek mi? mümkün değil bence.

Eleştirdiğin sorularda niyet anlaşılmış diye dusunmustum ki diğer katılımcılar oylarını bu yönde dağıtmış . Soru cumleleri bana tuhaf gelmedi ve anlam karmaşası da taşıdığını düşünmuyorum ama teşekkürler yine de katılım için.  Bu arada yorumuna cevap yazmamın nedeni ben hiç biri diyorum demendi. Uzayda bizim disimizca başka medeniyetler de olmayabilir gibi farklı bir düşünce varsa onu bizimle paylaşman ve düşünceni ogrenmemiz icindi."Yoksa bu anket saçma sorulara da bak ben hiç biri diyeyim "gibi bir anlam çıkardığını dusunsem zamanınızı almazdım. Teşekkürler
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2020, 03:46:20 ÖÖ Gönderen: onursapci » Logged

C64 ve A500 gerisi teferruat
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Nisan 30, 2020, 04:09:00 ÖÖ »

@onursapci  hocam kusura bakma konuyu senin açtığının farkında değildim.

Ama yani uzayda yaşam olabilir mi diye sorulunca akla insanlar için uzayda yaşam var mı gibi bir soru sorulmuş gibi geliyor,  aksi taktirde soru şu şekilde olmalıydı, uzaylı varlıklar var mı?

Çünkü uzay dediğimiz şey boşluktur, yer çekimi yok, insan için nasıl bir yaşam oluşturabilir imkansız, ancak giyersin astronot elbiseni uzayda takılırsın bir kaç gün buna yaşam denirse.

onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Nisan 30, 2020, 04:11:46 ÖÖ »

@onursapci  hocam kusura bakma konuyu senin açtığının farkında değildim.

Ama yani uzayda yaşam olabilir mi diye sorulunca akla insanlar için uzayda yaşam var mı gibi bir soru sorulmuş gibi geliyor,  aksi taktirde soru şu şekilde olmalıydı, uzaylı varlıklar var mı?

Çünkü uzay dediğimiz şey boşluktur, yer çekimi yok, insan için nasıl bir yaşam oluşturabilir imkansız, ancak giyersin astronot elbiseni uzayda takılırsın bir kaç gün buna yaşam denirse.

Yok ne kusuru anladım görüşmek üzere

fdikbas
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Nisan 30, 2020, 13:54:34 ÖS »

Merhabalar, zamanda yolculuk konusundaki olumlu oyum yolculuğun sadece ileri yönde olabileceği ile ilgili. Zamanda geri yönde yolculuk mümkün değildir, ileri yönde mümkün olabilmesi evrende zamanın farklı noktalarda farklı hızlarda ilerlemesidir ve bu ilerleme her konumda daima ileri yöndedir.
onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Nisan 30, 2020, 14:06:37 ÖS »

Merhabalar, zamanda yolculuk konusundaki olumlu oyum yolculuğun sadece ileri yönde olabileceği ile ilgili. Zamanda geri yönde yolculuk mümkün değildir, ileri yönde mümkün olabilmesi evrende zamanın farklı noktalarda farklı hızlarda ilerlemesidir ve bu ilerleme her konumda daima ileri yöndedir.

Söylediklerinize tamamen katiliyorum. birebir aynı dusuncedeyim.Ek olarak geçmişe dönülmesi matematiksel olarak mümkün görülse de felsefi açıdan sorunlar barındırıyor " büyükbaba paradoksu " örneğinde olduğu gibi.

https://youtu.be/k8fi4JA1fLY
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2020, 14:20:18 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #36 : Nisan 30, 2020, 14:43:54 ÖS »

Şanslısın diyelim o zaman Eskiden bu olaylar daha çok oluyordu sanırım . şimdi herkesin elinde akıllı telefonlar var böyle bir olayi kaydedilecek durumları da var ama vakalar azaldı sanki

öyle denebilir hocam
bugün de dünyanın her yerinde görülüyorlar ama bizim ülkede bu konu hâlâ "varlar mı yoklar mı" düzeyinde gittiğinden basın pek önemsemiyor. bir de bu konunun üstadı Haktan Akdoğan abimiz bir senedir filan amerikada, orada bu konuda bir müze kuruyor, kendisi burada olmayınca basın bu konudan iyice uzak kaldı. en son işte Pentagon nasıl olduysa askeri uçak radarına yakalanan 3 tanesinin görüntülerini paylaştı, işte çok yavaş da olsa ufak ufak insanlığa olayı açıklamaya başlıyorlar sanırım, videosu şurada:
https://www.youtube.com/watch?v=NTKG0c5mmGg

bir de son günlerde dünyanın çeşitli yerlerindeki UFO gözlemlerinden oluşan şu 2 video var:

19.nisan.2020'de eklenen video:
https://www.youtube.com/watch?v=_9FmFtJNRqM

29.nisan.2020'de eklenen video:
https://www.youtube.com/watch?v=KNCddcK_iLs

Pentagon'nun zaten medyaya yayılmış görüntüleri geçen sene onaylamasından sonra şimdi de zaten izlediğimiz görüntüleri resmi olarak paylaşması çok güzel ve ilginç bir gelişme ancak keşke zaten bildiğimiz bu kırpılmış kısa görüntüler yerine, hiç müdahele edilmemiş tam ve yüksek çözünürlüklü orijinal halleri paylaşılsaydı. Ayrıca bu açıklama ile birlikte Amerikan hükümetinin ve ordusunun geçmişte yalan söylediği de şüphesiz kanıtlanmış oldu. Bunca sene bu görüntüler ve bu kişiler gerçek değildir dedikten sonra kendi tükürdüklerini yalamış oldular. Pentagon'nun bu görüntüleri şimdi yayınlaması arkasında ne gibi bir çıkarları vardır tartışılır ancak konuyla ilgili bilmediğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum.

Ben gerçek anlamda bizzat net bir UFO gözlemlemiş olmasam da tam olarak açıklayamadığım iki ufak gözlemim oldu. Ama bu aşamada bunları bilinmeyen bir araç olarak tanımlamam doğru olmaz çünkü çok kısa süreliğine gördüğüm ve inceleme şansı yakalayamadığım olaylardı.
Bu gözlemlerden çok seneler önce 90'larda Haktan Akdoğan'ın UFO Gerçeği programı ile UFO fenomenine büyük bir ilgi ile dahil oldum.
David Jacobs, Budd Hopkins ve Richard Dolan gibi konuya bilimsel bir bakış açısıyla yaklaşan araştırmacıları uzun zamandan beri takip etmekteyim (Budd Hopkins maalesef geçen senelerde vefat etti).
FBI'ın kendi sitesinde halka sunduğu "Project Blue Book" ve "Roswell" dosyaları UFO fenomeni ve hükümetlerin olaya yaklaşımı konusunda bizi aydınlatmaya yetiyor.
Günümüzde de bu bilgi paylaşımının en güncel ayağı olan "USS Nimitz" görüntüleri sonunda resmiyete kavuştu. Çocukluğumdan beri bu tip bir resmi açıklama beklerken bunun gerçekleşmesine aslında hala tam olarak inanamıyorum. Bu tip şeyleri görmeye ömrümüz yetmeyecek diye düşünüyordum

UFO fenomeni ile ilgili bilgi edinmek isteyenlere 1994 yapımı "Roswell" isimli filmi tavsiye ederim. Film bildigimiz anlamda modern UFO fenomenin başlangıcını, yetkililerin olaya nasıl tepki verdiklerini ve yalanlama politikalarını ele almış. Konuya giriş açısından güzel bir çalışma.
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2020, 15:08:51 ÖS Gönderen: Theoden (Arethrid) » Logged

You are in a computer game, Max.
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: