Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetYurt Dışı Paketlerine Vergi Uygulaması Başlamış
Sayfa: 1 ... 35 36 [37]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yurt Dışı Paketlerine Vergi Uygulaması Başlamış  (Okunma Sayısı 60878 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #540 : Ocak 17, 2020, 14:32:33 ÖS »

Selam Arkadaşlar,

Çinden sipariş ettiğim 5 adet küçük redüktörlü motor bugün kargo şirketine ulaşmış; yaklaşık 23TL. olan ürüne 14TL. vergi münasip görmüşler paketimi teslim almadım, çinliler bu ürünleri üretiyor ücretsi olarak kapımıza kadar gönderiyor ve sadece 23TL alıyor, biz memleket olarak bu davranışı örnek almayarak tam tersi vatandaşı nasıl severiz gibi bir düşünceyle kalkınmaya çalışıyoruz, başka hiç bir işimiz yokmuş gibi bu saçma vergi seviyesini ayarlayan kim varsa yol boyunca kulağını çınlattım, birde bu fikri bulan kişi maaş alıyor...

Bu kadar vergi sizce normal mi?

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #541 : Ocak 17, 2020, 14:43:23 ÖS »

Selam Arkadaşlar,

Çinden sipariş ettiğim 5 adet küçük redüktörlü motor bugün kargo şirketine ulaşmış; yaklaşık 23TL. olan ürüne 14TL. vergi münasip görmüşler paketimi teslim almadım, çinliler bu ürünleri üretiyor ücretsi olarak kapımıza kadar gönderiyor ve sadece 23TL alıyor, biz memleket olarak bu davranışı örnek almayarak tam tersi vatandaşı nasıl severiz gibi bir düşünceyle kalkınmaya çalışıyoruz, başka hiç bir işimiz yokmuş gibi bu saçma vergi seviyesini ayarlayan kim varsa yol boyunca kulağını çınlattım, birde bu fikri bulan kişi maaş alıyor...

Verginin 8 TL'si gümrük muamele ücreti.  1 TL'lik mal da sipariş etseniz 8 TL ödeyeceksiniz zaten.  O yüzden rakam makul.  Genel olarak gümrük uygulaması ile sorununuz varsa bu protestonuzu ortaya koyabileceğiniz yer sandık..

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #542 : Ocak 17, 2020, 14:52:11 ÖS »

Selam Arkadaşlar,

Verginin 8 TL'si gümrük muamele ücreti.  1 TL'lik mal da sipariş etseniz 8 TL ödeyeceksiniz zaten.  O yüzden rakam makul.  Genel olarak gümrük uygulaması ile sorununuz varsa bu protestonuzu ortaya koyabileceğiniz yer sandık..

Muamele ücreti olduğu çok belli, onu bile yanlış anlamışlar, parasını vatandaş veriyor, hizmeti başkası alıyor...Kahkaha

Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #543 : Ocak 23, 2020, 09:53:18 ÖÖ »

8 gündür gümrüge sunulup vergilendirilmeyi bekliyor.Sanırım İstanbul UKİM de tıkandı benzer durumda bekleyen var mı ?

FaceBook Hobi-Koleksiyon Sayfası :
https://www.facebook.com/retromantr.scavus

FaceBook Fazlalık Satış Sayfası:
https://www.facebook.com/RetroManiaTr
fort_apocalypse
Uzman

Oturalım evimizde, hastalık yayılmasın.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #544 : Ocak 23, 2020, 10:11:13 ÖÖ »

Bir ihtimal; Dolar ve Euro dışında gümrük bedeli beyan edilenleri, daha sonra gümrük vergisini hesaplamak için, bir kenara ayırıyorlar, orada unutuluyor, diye düşünüyorum. Sizinki de Japon Yen'i sanırım.

Oturalım evimizde, hastalık yayılmasın....
Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #545 : Ocak 23, 2020, 10:49:47 ÖÖ »

Bir ihtimal; Dolar ve Euro dışında gümrük bedeli beyan edilenleri, daha sonra gümrük vergisini hesaplamak için, bir kenara ayırıyorlar, orada unutuluyor, diye düşünüyorum. Sizinki de Japon Yen'i sanırım.

japon yeni sanırım hesaplamakta ugraştıkları en az para birimidir 4500 yen ise 45 TL 3250yen ise 32.50TL vergi uygulayıp yapıştırıp geçiyorlardı bugüne kadar Kahkaha

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #546 : Ocak 23, 2020, 19:54:04 ÖS »

Japon yenini USD olarak hesaplıyorlar... Daha önce yazdım... bir arkadaşa 6000TL, diğerine 1150TL hesap etiler.. Bizim de payımıza 540 TL düştü... 500JPY ürünü, 500USD diye hesap etti beyinsizler (kusura bakmayın).

Najaz
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #547 : Ocak 23, 2020, 21:10:32 ÖS »

@Retroman paket Japonya'ya geri gönderimiş benim anladığım kadarıyla. Yasaklı bir ürün müydü siparişiniz?
Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #548 : Ocak 24, 2020, 09:16:59 ÖÖ »

Japon yenini USD olarak hesaplıyorlar... Daha önce yazdım... bir arkadaşa 6000TL, diğerine 1150TL hesap etiler.. Bizim de payımıza 540 TL düştü... 500JPY ürünü, 500USD diye hesap etti beyinsizler (kusura bakmayın).

Gökhan abi dedigim gibi yeni gümrük kanunundan sonra gelen paketlerim hep 1000yen ise 10TL 5300 yen ise 53TL gibi YEN para biriminin 100 de 1 şeklinde vergilendirildi hiç şaşmadı ama bundan sonrası ne olacak bakıp görecegiz

@Retroman paket Japonya'ya geri gönderimiş benim anladığım kadarıyla. Yasaklı bir ürün müydü siparişiniz?

yok dostum radyo tv telefon gibi bandrol gerektiren veya yasaklı ürünlere bulaşmıyorum.Benimkisi tek tük retro oyun ve ekipmanı getirttigim şey şu ps2 oyunu :

Edit : Gümrük ile Telefonla Görüştüm.Aşırı Barkod Numarasından Arattık Yıgılmadan Dolayı Daha Giriş Kaydının Bile Oluşturulmadıgını Söylediler.Şuan Daha 11inde Yurda Girenlerin İşlemlerini Yapıyorlarmış!1 Hafta içinde Çıkmış Olur Dedi... Bekleyip Görecegiz.
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2020, 09:27:56 ÖÖ Gönderen: Retroman » Logged

Sayfa: 1 ... 35 36 [37]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: