Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetYurt Dışı Paketlerine Vergi Uygulaması Başlamış
Sayfa: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 34   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yurt Dışı Paketlerine Vergi Uygulaması Başlamış  (Okunma Sayısı 36169 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #240 : Haziran 14, 2019, 14:32:21 ÖS »

Şimdi Ali abiden bir paket geldi. Artık 1$'a ürün alıyorum devri bitti... Çok büyük paralar dönecek hadi bakalım.

Not: Ürün üzerinde 3$ yazıyor.

Ayak Takımı Organizasyon Ekibi
www.ayaktakimi.org
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #241 : Haziran 14, 2019, 15:59:31 ÖS »

Uygulama kesin başladı arkadaşlar
macintosh oyunu almıştım...1 CD (karton). 1 USD falandı oyun...Öyle kalmıştı... 15 TL vergi almışlar... Yani ürünün değerinin kat kat üstünde. İşin garip tarafı, aslına ürün gümrüğe sunulmadığı halde (bandaj falan yok). 4.5Tl almaya devam ediyorlar. 1 USD'lik oyuna 20 TL vergi ödemiş oldum... Bir arkadaşımın durum daha vahim... 20USD'lik iki oyuna 2700 TL vergi hesapladılar...Üün geldi, arkadaş yanlış hesap diye geri yolladı. Bakalım ne olacak... Bu hataları Gümrük Müdürlüğüne bildirdim...Müdür bey bugün ilgileneceğini söyledi..Bakalım...Şimdilik sizin başınıza gelmemiş olabilir. Ama yüksek bir vergiyle karşılaşırsanız şaşırmayın...

HkRecai
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #242 : Haziran 14, 2019, 16:14:16 ÖS »

İlginç, dün güneş gözlüğü ve dremel ucu geldi bekledim para isteyecek diye ama para almadı ptt'ci.

fort_apocalypse
Uzman

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #243 : Haziran 14, 2019, 16:38:13 ÖS »

Aslında bildiğim kadarıyla vergi sistemimiz beyan üzerine kurulu. Yani mükellefin beyanı asıl alınarak ödenecek vergi tahakkuk ve tahsil edilmesi gerekli, yada maktu bir miktar uygulanır, kimse için süpriz olmaz. Zamanla sistem düzelip taşlar yerine oturacaktır umarım.

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #244 : Haziran 14, 2019, 17:03:14 ÖS »

doğadaki suyu parayla içtiğimiz bir düzende ,ücretsiz nefes almamızı avantaj saymalıyız. hava paralı olana kadar tadını cıkaralım

C64 ve A500 gerisi teferruat
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #245 : Haziran 14, 2019, 18:28:00 ÖS »

Şimdi Ali abiden bir paket geldi. Artık 1$'a ürün alıyorum devri bitti... Çok büyük paralar dönecek hadi bakalım.

Not: Ürün üzerinde 3$ yazıyor.
Aylardır bu etiket tasarımını beklemişler ben ptt olsam böyle etiket bastırdıysam her kargodan fiks alırım geçmiş olsun Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #246 : Haziran 17, 2019, 21:53:35 ÖS »

Çok değersiz bir iki paketimden 50'şer TL vergi alarak, değerli kategorisine yükselttiler... Şu anda bir karışıklık var. Eğer paketin üzerinde yazana güvenmemişlerse kafalarına göre 40TL'den az olmamak üzere vergi alıyorlar (bilginize).

pofpor
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #247 : Haziran 17, 2019, 22:35:03 ÖS »

herkese geçmiş olsun o zaman.

daily.hero
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #248 : Haziran 18, 2019, 00:02:21 ÖÖ »

Bu işler giderek sevimsiz bir hal alıyor.

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #249 : Haziran 18, 2019, 01:17:45 ÖÖ »

Gümrük ve vergi mevzuatına hakim (bilgisi olan) arkadaşlar var ise terditli iki sorum olacaktı;

1) Diyelim ki; 10 dolarlık bir kargoya idare tarafından 500 lira gümrük vergisi tahakkuk ettirildi, alıcı alacağı eşyayı gümrükten almaktan vazgeti, almadı.
Bu durumda vergi borcu devam eder mi, 4-5 yıl sonra birikmiş faizi ile birlikte istenir mi? yoksa mal teslim alınmadığından dolayı vergi borcu hiç oluşmaz mı?

2) Eğer mal teslim alınmadan dahi gümrük vergisi borcu oluşuyorsa, "Ben böyle bir mal satın almadım, haberim yok, yanlışlıkla gönderilmiş." denilerek bu vergi borcundan kurtulmak mümkün müdür?

Uzman arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #250 : Haziran 18, 2019, 17:11:19 ÖS »

Malı gümrükten çekmezsen hiçbirşey olmaz. Gümrük, parası olmadığı için çekilemeyen mallarla dolu. Ara ara haraç mezat yaparlar depoları boşaltırlar.

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #251 : Haziran 18, 2019, 21:02:32 ÖS »

Malı gümrükten çekmezsen hiçbirşey olmaz. Gümrük, parası olmadığı için çekilemeyen mallarla dolu. Ara ara haraç mezat yaparlar depoları boşaltırlar.

Teşekkürler yavuzg

knighTeen87
Üye

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #252 : Haziran 24, 2019, 11:27:14 ÖÖ »

Arkadaşlar bugün takipsiz bir kargom vardı ve hiçbir ücret alınmadı. Paketin üzerinde 5 dolar yazmasına rağmen.

Yurtdışı kargosu takipsiz olmasına rağmen vergi ödeyen var mı? Asıl soru bu bence.

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #253 : Haziran 24, 2019, 11:34:17 ÖÖ »

Arkadaşlar bugün takipsiz bir kargom vardı ve hiçbir ücret alınmadı. Paketin üzerinde 5 dolar yazmasına rağmen.

Yurtdışı kargosu takipsiz olmasına rağmen vergi ödeyen var mı? Asıl soru bu bence.

Benim en son paylaştığım Aliexpress zarfı da takipsizdi maalesef...
Sen ya şanslısın, ya da senin kargo 1 Haziran öncesi yola çıktı ve ilgili kanuna takılmadı. Artık takipli, takipsize çok takılmamak gerekiyor. Her türlü zorluk yaşayacağız.

Ayak Takımı Organizasyon Ekibi
www.ayaktakimi.org
egemur
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #254 : Haziran 24, 2019, 13:09:45 ÖS »

Merhaba, diyelim ki gümrük vergisi alınmasına karar verildi.  Bu durumda ben vergisini kapıda ödeyebiliyor muyum? Ya da bir yere gidip ödeyeceksem vergi ödeyeceğimi nasıl öğrenebiliyorum?  Nereye gidiyorum? Aklımda çeşit çeşit sorular.

Commodore 64c - 1541 Ultimate+
Amiga 500 - Gotek Floppy Drive
Sayfa: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 34   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: