Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetYurt Dışı Paketlerine Vergi Uygulaması Başlamış
Sayfa: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 40   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yurt Dışı Paketlerine Vergi Uygulaması Başlamış  (Okunma Sayısı 198975 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
integer
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #450 : Ekim 21, 2019, 13:55:17 ÖS »

Aliexpreste ems diye bir kargo kısmı var acaba bunda daha fazla gümrük ödeme ihtimali var mı? Standart sihpping lerden  daha mı hızlı geliyor kargolar. Bilgisi, tecrübesi olan var mıdır?
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #451 : Ekim 21, 2019, 16:07:37 ÖS »

Gün geçmiyor ki fantastik bir şey başımıza gelmesin...

CİMER ihmal etmeyin şikayet edin. Belki bir insanoğlu sesimizi duyar:

Gelişme olursa da size bilgi vereceğim.
Tahminim; matbuu bir mail ile tüm evraklarınızı bize gönderin diyecekler ve ürün çoktan yurt dışına iade olmuş olacak ve bir kez daha ülkece rezil olacağız(!)
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2020, 08:22:41 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #452 : Ekim 21, 2019, 16:12:48 ÖS »

Tahmininde haklısın... ne yazık ki... Arkadaşa 6000TL vergi geldi diyorum Nasıl bir manyaksınız siz, 1500 EUR üst limit varken nasıl hesapladınız bunu diyecek bir denetçi, bir yetkili yok. Saldım çayıra mevlam kayıra sistemi...

@integer : EMS 3-4 günde geliyor. İşlemleri diğerlerinden daha hızlı hal oluyor. Biraz pahalı ama daha seri işliyor.

oyuncu
Üye
**

hayat bir oyun ben ne yapayim.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #453 : Ekim 22, 2019, 01:27:15 ÖÖ »

bu vergiler aciklanirken denilen suydu.ulkemizdeki ureticilerden degil cindeki ureticilerden alim yapiliyor yurdum insani kazansin.ben bu ulkede dreamcast lensi ps3 analogu gotek ureten hic bir uretici gormedim bu ulkede uretilmeyen seyleri disaridan almak aykiri bir sey olarak gorulmemeli.eger bu ulkede cinde uretilenleri ureten birileri varsa onlardan alalim ama maalesef yok tum bu vergiler haksiz olarak alinmaktadir.burada birbirimiz en iyi kaynak oluyoruz iste bu sebeple bir konuda denildigi gibi retro nun cakali olmaz.iste bu sebeple kimsenin vpn ardina saklanip elindeki 30 senelik bedeli odenmis urunler icin baska arkadasina kostek olmamasi gerekiyor.sonra neden boyle demeye hakkimiz da olmaz.az once elektronikciye gidip 12 pin flex kablo sordum ps2 ye cogunda yok ya adam internette 1.7 tl olan kabloya hesap makinasiyla oynayip 23 tl fiyat bicti.digeride piskin bir tavirla o oyle her yerde bulunmaz birader oyle gozumuze tutma ama bakariz sen paradan haber ver dedi 15tl ye aldigin hurda ps2 nin flexi buysa .buysa yurdum insani insan bu kazigin hangi agactan yontuldugunu merak etmiyor da degil.cinden biz alinca olmuyor birileri alip bize 10 kati fiyatla satinca oluyor cunku o devlete bedelini odedi simdi hersey mubah millet dukkanlarda keklik beklemekte kendilerini kandirirlar adalet mulkun temeli ebedi vatanimin uzerinde benim inlemeli.biz buluruz yine orasi ayri.kolay gelsin.
https://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=17554.msg231411#new

* P_20191022_152805.jpg (496.03 KB, 1600x1200 - Görüntüleme: 556 kez.)
« Son Düzenleme: Ekim 22, 2019, 16:22:21 ÖS Gönderen: oyuncu » Logged
wolfiem
Deneyimli

May the source be with you!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #454 : Ekim 22, 2019, 09:25:50 ÖÖ »

Geçmiş olsun. Çok tatsız bir durum.
İlk paket incelemeye girip açılmış ve fiyat tayini yapılarak vergilendirilmiş. Diğeri ise üzerindeki beyandan vergilendirilmiş gibi duruyor.

Commodore & Amiga & Amstrad & Retro Macintosh Fan
k2.bbs.tr - Çok yakında!
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #455 : Ekim 22, 2019, 10:24:52 ÖÖ »

Benim İngiltere'den 2 aydır ulaşmayan bir paketim var.

Belçika'ya 2 kere iade giden paketi başka bir ülkeye iş gezisine gittiğimde otelime yollattırarak alabildim.

Yurtdışından alışveriş olayı benim için bitmiştir.

Cari açığı bu şekilde çözecekler sanırım cidden.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
CM
Ziyaretçi
« Yanıtla #456 : Ekim 22, 2019, 10:40:15 ÖÖ »

İlk paket incelemeye girip açılmış ve fiyat tayini yapılarak vergilendirilmiş. Diğeri ise üzerindeki beyandan vergilendirilmiş gibi duruyor.

İlker, keşke yaptığın başvuruyu dikkate alsalar diyorum fakat olumlu bir sonuç alacağını düşünmüyorum çünkü işlerine nasıl gelirse öyle davranıyorlar. İşlerine gelirse bizde beyan esastır diyorlar, işlerine gelmezse, o beyan bizi bağlamaz diyorlar. Her iki durum da başıma geldi, elimde her türlü ispatla karşılarına çıktım ama hiçbir sonuç alamadım. Bu 10 yıl önce de böyleydi, şimdi de böyle. Kimse çıkıp ya öyle mi olmuş hata etmişiz kusura bakma demedi, demeyecek, kontrol mekanizması diye birşey yok çünkü, ben yaptım oldu, işine gelirse diyecekler.
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #457 : Ekim 22, 2019, 15:16:28 ÖS »

Yüzünüzü eskitmeyin derim. Ben hayatımda 2 defa gittim gümrüğe. Birisi 98 yılında diğeri bu sene. İlkinde alamadım (sebebi çok farklı idi merak eden varsa söylerim ) ikincisinde aldım. beyan ettiğim fiyattan.

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
muhendis
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #458 : Ekim 22, 2019, 15:20:09 ÖS »

Yaktınız bizi yaktınız hala ürünlerim gelmedi yurtdışından

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #459 : Ekim 26, 2019, 10:19:25 ÖÖ »

Merhaba
İki ürün de aynı tarihte, aynı anda gelip, açılmış. Muhtemelen birini farklı memur açtı ve hesap yaparken instagram/facebook gezindiği için hatalı işlem yaptı

EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #460 : Ekim 27, 2019, 12:33:15 ÖS »

Bunlar daha başlangıç, hissedilir şekilde fakirleşeceğiz;
Bir Alman bir Amerikan birde Türk maliye bakanı sohpet ediyormuş;
Almana sormuşlar sizde emekli halk ne durumda;
-Bakan demiş 1000 Euro maaş alıyor 100 euroyla elektrik su ve ev masrafları 200 Euro İle çocukların eğitimi 200 Euro da kitap alıyor kalan 500 Euro İle ne yapıyorlar bilmiyorum.
Amerika’na sormuşlar;
-ABD li bakan  1000 dolar maaş.100 dolar eğlence 100 dolar eğitim 200 dolara araba ve 100 dolara son çıkan telefondan alıyorlar kalan 500 dolar İle ne yapıyorlar bilmiyorum.
Sura gelmiş Türk’e ;
- Türk demişki 1000 tl maaş veriyoruz. 500 elektrik 500 doğalgaz 500 ev kirası 500 mutfak masrafı. Herkes bakana yönelir.
- bakan kalan 500 tl yi nereden buluyorlar bilmiyorum diyor.
Birde köprü fıkrası var. Köprünün başına ve sonuna bir zenci ve ortaya mokkakko yapan bu biraz uygunsuz yazmayayım.
2020 hesap kitap bilen herkes bilir ki çok zor olacak.
Bu saatten sonra gidişi gören halk dövize saldırsa da ne fayda. Kaymak tabaka çoktan kaçtı, kalan bir kaçı ise sonradan zengin olma yandaş candaş vs. Onlarda sivri sinek misali. Adaletsiz para dağılımı olduğu sürece geleceğimiz elden gidiyor . Şimdi ilahiyat okusaydım keşke diyorum, ama iyi okur üflerim. Bu kadar okuduysanız bir kaç kuruş hayrına ateşleyin. Şaka bir yana gidişat endişe verici.

this is amiga speaking.
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #461 : Ekim 27, 2019, 20:06:41 ÖS »

Ülkeyi bi batıramadın gittin @EMREZ. Bütün felaket haberleri sende. Ama nedense yıllar geçiyor bir bakıyoruz hala batmamışız. Kendi alanında oldukça bilgili olduğuna eminim. Ama bence biryerlerde çok ciddi bir hata yapıyorsun. Çünkü battığımız falan yok. Millet lüks araba jip ev alma yarışında. Böyle batılmaz. Seni yunanistana falan alalım, bildiğim kadarıyla orası gerçekten battı

Use the brute force, Luke
haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #462 : Ekim 27, 2019, 22:18:55 ÖS »

Bizim milletin katlanma katsayısı yüksek öyle kolay batmayız. Ama ülkede korkunç bir israf ve borçlanma var. Vergiler ve cezalar bunun için arttırılıp duruyor. Yunanistan' da bizim bildiğimiz anlamda kriz yoktu. Orada maaşlar bizden yüksek. Avrupa birliği biraz düşürülmesini ve dondurulmasını talep etti. Oradan kıyamet koptu. 

Amiga fanatiği.... 
Amigalıktan çıkmış Amigalar....

Amiga 1200 + Vampire V1200
LG 24MA53 TVMonitör
Amiga 500 Plus +TerribleFire030 4MB+16 GB CF
Amiga 2000
Amiga 500 + 1MB Çip + 9.5 mb FastRAM + Internal GOTEK + 4GB CF HDD
Casper M989A Monitor
Commodore64
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #463 : Ekim 28, 2019, 09:08:24 ÖÖ »

Yunanistan'da kişi başına düşen (kişisel) borç inanılmaz, adamlar çalışmıyor yani bir değer üretmiyorlar, direk siesta eğlence modu ve acımadan kredi çekiyorlar, bizdeki ortalama kişi başı borcun 10 katı falandı en son. Üretim yok, turizm parası yiyorlar. ülkenin her şeyi yabancılara (almanya) satıldı. Son ümitleri şu akdenizdeki aramalardan daha büyük pay almak (yani bizim hakkımıza da konmak). Maaşlar yüksek mi bilmiyorum ama ülkede para yok, dışarıdan birilerinin para vermesine bakıyorlar, görmüşsünüzdür göçmenler için aldıkları paraları falan yemişler. Ödenemedikten sonra yüksek maaşın değeri yok.

Türkiye'de katlanma katsayısı yüksek falan değil @haydar_abi. Biz artık sıkıntıya falan gelemiyoruz, ortalık kendi uyduruk bir çıkarı için kırıp dökenlerle doldu, geçmiş olsun eskidendi o herkesin kalenderliği. Adam trafikte önünde 120 ile gidene katlanamayıp geçiyor, bu mu katlanma katsayısı? Yazın en son herkesi altında eskisine katlanamadığı için modeli yenilenmiş arabası ile tatil yerlerine hücum ederken gördük. Lafım yok imkan vardır yapılır. Ama imkan var işte. Sırf gidiş dönüş en az 1000tl tutar. Ortalama 10'000tl'nin altında harcama ile yapılabilen tatile gerçekten katlandık mı? Tatile gitmeyip o 10'000tl'yi cebimizde tutmaya katlanmadığımız kesin yanlız.

Use the brute force, Luke
haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #464 : Ekim 28, 2019, 10:04:54 ÖÖ »

Valla anlattığın Yunanistan tablosu bana yabancı gelmedi. 3 dolara aldığım ali expres parçalarına 14.5 TL gümrük ödedim. 6 ay dolmadan vergiye zam geldi. 80 milyonluk ülkede tabii ki işin kaymağını yiyip bol harcayanlar olacak.

Bu arada bu tür haberler artacak gibi.

"Meclis'e sunulan yeni kanun teklifi ile sanatçı ve yazarlar, elde ettikleri telif gelirleri 500 bin TL'yi aşarsa yüzde 40 vergi ödeyecek."

Amiga fanatiği.... 
Amigalıktan çıkmış Amigalar....

Amiga 1200 + Vampire V1200
LG 24MA53 TVMonitör
Amiga 500 Plus +TerribleFire030 4MB+16 GB CF
Amiga 2000
Amiga 500 + 1MB Çip + 9.5 mb FastRAM + Internal GOTEK + 4GB CF HDD
Casper M989A Monitor
Commodore64
Sayfa: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 40   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: