Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetSahibinden.com get üçkağıdı
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sahibinden.com get üçkağıdı  (Okunma Sayısı 186 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cinar
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« : Nisan 02, 2019, 14:01:23 ÖS »

Bunu yazarken sinirime nasıl hakim olacağım bilmiyorum. Sahibinden.com'dan Get ile bilgeenformisyon denen kullanıcıdan bozuk iMac CD aldım. Ürün kırık ulaştı ve satıcı zaten çalışmıyordu, kasasının kırılmasına mı taktın, gönder dedi. Sahibinden.com'da iade süreci başlattım, takip numarasını girdim. İade sürecinin başlatılması için zaten bu numaranın girilmesi gerekiyor, öbür türlü ışık yanmıyor. Adam da kargoyu fiyatını yüksek bulup almamış, babamı onlarca kez aradılar işlem başlatılacağını söyleyerek. Sahibinden'i aradığımda ise işleme el koyacaklarını söylediler. Bir ay sonra kargocular aradı aynı şekilde ve sahibinden bu numarayı girmediğimi, ödemeyi alıcıya aktardığını söyledi. Mail kullanmadığım için göremedim, Sms ile de geliyormuş ama Sms gelmedi. Bugün de işlem başlatıldı. Paranoya mı yapıyorum, yoksa girmedim mi diye geçmişe baktım, iade sürecinin başlatıldığı ve kargo numarasının girildiği gözüküyor. Kısaca Android uygulaması ikinci kez bildirim göndermiş ve ben de dondurmuşum süreci. Açılınca da para gitmiş satıcıya. Bugün telefonda ağladım, ama ısrarla bana işlem geçmişinde göremediklerini, satıcı ile halletmem gerektiğini anlattılar. En sonunda email gönderdim ve telefon hala çalıyor. Kargo numarası göremediklerini ve o yüzden paranın aktarıldığını söylüyorlar. Zaten iade süreci kargo numarası istiyor. Bir yandan da göremiyoruz işteye getirip beni yalancı durumuna koyuyorlar. En son şifremi kullanıcı adımı vereyim, siz girin dedim kabul etmediler. Tüketici hakları mahkemesine başvurmamda veya tazminat vs. bir yol var mı? Uygulamadaki açık yüzünden bozuk bir bilgisayar için 500'e yakın para ödemiş olacağım. Satıcı da sorumsuzun herifin teki.

- Güncelleme -

Kargo numarasını girdiğimi sonunda kabul ettiler. İlgili departmana ilettiklerini ve satıcı ile görüşeceklerini söylediler. Satıcı da benimle görüşecek ve aramızda halledecekmişiz. Ne güzel.

image hosting service
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2019, 14:07:56 ÖS Gönderen: Cinar » Logged

Amiga 1200, REV2B, Apollo1230mkII, ClassicWB OS3.9
Commodore 64C, IrqHack64
Apple IIGS, ROM03, ADTPro
Apple IIc, ROM255, ADTPro
PowerMac G5, Quad, FX4500, Leopard

Aradıklarım | Satılıklar
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: