Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbetİkinci el satış sitelerinde takma isim ile satış (kaktırma) yapmaya çalışanlar
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 6   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İkinci el satış sitelerinde takma isim ile satış (kaktırma) yapmaya çalışanlar  (Okunma Sayısı 27940 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Nisan 04, 2019, 17:27:27 ÖS »

Sanmıyorum.
Eğer öyle birisi olsaydınız.
En basitinden, bana göre değil başlığında, kendiniz alıp belkide daha yüksek fiyata satabileceğiniz bir sürü ürünü, ihtiyacı olan alabilir diye önermezdiniz

Yanlış anlamaya müsiat bir konu gibi olsa da,
BioMenace dediği gibi bence forumu kastederek açmamış bu konuyu..

Benden mi bahsediliyor diye kıllandığım konu..

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Nisan 04, 2019, 17:31:30 ÖS »

Eğer öyle birisi olsaydınız.
En basitinden, bana göre değil başlığında, kendiniz alıp belkide daha yüksek fiyata satabileceğiniz bir sürü ürünü, ihtiyacı olan alabilir diye önermezdiniz

Katılıyorum ben bu yüzden ne laflar yedim dostlarımdan 2 gündür ağzı burnu yamuk çalışmayan vic20 için

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Nisan 04, 2019, 18:33:17 ÖS »

Benim bildiklerim zaten forumdan bir sekilde cikmis ya da cikartilmis saticilar. Var boyleleri halen ikinci el sitelerde bit urunu satiyorlar:

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Nisan 05, 2019, 10:24:56 ÖÖ »

Gerçi bit pazarından ürün almayı bıraktım ama bende birçok bir pazarı ürünü alıp sattım.

En ince ayrıntısına kadar dağıtır, tertemiz yapar, arızası varsa yapabilirsem arızasını giderir, pırıl pırıl satarım.

Benimkisi bir hobi, çoğu zaman hiç para bile kazanmam, benim maaşlı işim var zaten.

Pisliği arızasıyla alıp satanlar bu başlığın muhatabıdır sanırım.
fth
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Nisan 08, 2019, 17:43:34 ÖS »

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-oyun-konsolu-commodore-64-tam-set-681385469/detay/

Merhaba arkadaşlar .Satıcı ile irtibata geçtim.Ekran görüntüsünden cihazda renk sorunu olduğunu düşünüp satıcya renk sorunu varmı diye sordum.O da ban yok diye cevap yazmış.Ayrıca pimpirikli insanlara satışım yok deyip beni engellemiş.Telle görüşmek istedim ısrarla elini yazmadı.Bu satıcıdan alış veriş yapan varmı.Sıkıntılı bir satıcı gibi geldi.
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Nisan 08, 2019, 18:07:32 ÖS »

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-oyun-konsolu-commodore-64-tam-set-681385469/detay/

Merhaba arkadaşlar .Satıcı ile irtibata geçtim.Ekran görüntüsünden cihazda renk sorunu olduğunu düşünüp satıcya renk sorunu varmı diye sordum.O da ban yok diye cevap yazmış.Ayrıca pimpirikli insanlara satışım yok deyip beni engellemiş.Telle görüşmek istedim ısrarla elini yazmadı.Bu satıcıdan alış veriş yapan varmı.Sıkıntılı bir satıcı gibi geldi.

Beni de bir soru sordum diye engelledi Kendisi küçük dünyaların yaratıcısı. Ona diyeceksin ki iban ver. kargo adresim bu. başka da bişi dememen lazım. get açmama sebebi de malına güvenmemesi arkadaşın. İade riskini göze alamaz. Bursanın , bursalı olmayan (bursalıdan çıkmaz) bit pazarcısı.

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
fth
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Nisan 08, 2019, 18:15:17 ÖS »

Evet Oğuzhan hocam sağol.Bende kendimden şüphe ettim adamı kırdım diye düşündüm.Şimdi sen yazdıktan sonra gerçektende kibirli bi satıcı olduğun daha iyi anladım.soru sormaya tahammülü yok.dediğin gibi paranı öde al.Bozuk çıkarsada sesini çıkartma.
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Nisan 08, 2019, 22:25:50 ÖS »

Evet Oğuzhan hocam sağol.Bende kendimden şüphe ettim adamı kırdım diye düşündüm.Şimdi sen yazdıktan sonra gerçektende kibirli bi satıcı olduğun daha iyi anladım.soru sormaya tahammülü yok.dediğin gibi paranı öde al.Bozuk çıkarsada sesini çıkartma.

Kendisinden ben de ps2 slim aldım, soru da sormadan parasını verdim ürünü gönderdi. Biraz tozlu olduğu için aşırı gürültülü çalışıyordu, açtım temizledim, sorunsuz kullanıyorum. Her neyse, sonrasında kara kutu atari ilanlarını görünce bir soru sorayım dedim, elinde quickshot veya benzeri joystick varsa ilgilendiğimi söyledim, insan nezaketen de olsa cevap verir, ki önceden alış verişim de olmuş. Yok bile diyemedi.

Ne diyelim, insanları olduğu gibi kabul edip kendi haline bırakmak gerekiyor herhalde.
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Nisan 08, 2019, 22:40:17 ÖS »

Eskiden forumdaydı bu arkadaş sanirim aydind3 gibi bir nick i vardi , samimiyetim ve muhabbetim yok ama kotu bir  yonunu gormedim tanidigim kadariyla(c64 kasa teslimati yapmistim bir kere). İnsanlarin hayatlarindaki problemlerden , sıkıntılardan dogru davranislar sergileyememis olabiliecegini de goz ardi etmemek gerek aslinda. Belki de dediginiz gibidir tabi ama nacizane paylasayim dedim. İyi geceler

C64 ve A500 gerisi teferruat
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Nisan 08, 2019, 22:56:04 ÖS »

İnsanlarin hayatlarindaki problemlerden , sıkıntılardan dogru davranislar sergileyememis olabiliecegini de goz ardi etmemek gerek aslinda.

Aslında off topic bir paylaşım olacak benimki ama ben bu duruma karşıyım. Yakınım ölmediyse, yakınımın sağlık problemi yoksa, ilaç kullanacak kadar bir psikolojik problemi yoksa bir insan hiç bir şekilde işini özele karıştırmamalı. Ben alıcıyım o satıcı. Ben nasıl kibarca soruyorsam o da kibarca yanıtlamalı ne kadar zor bir gün geçirmiş olursa olsun. Onun hıncının benden senden çıkarmasına göz yumamam kim olursa olsun. Misal ben prensip olarak işi eve, evi de işe getirmem. Hepsinin sorunu olduğu yerde kalmalı. Saydığım ve saymayı unutmuş olabileceğim istisnalar hariç.

Not: Dediğim gibi off topic bir şeylerden bahsettim bahsi geçen kişi özelinde bir şeyler söylemedim.

Bu arkadaş özelinde ise şunu diyebilirim "alım satım işlerini satıcı belirler" diyen bir adamla ben kahve içmem mümkünse aynı otobüse de binmem. Adam sırf satışa değil alışa da karışıyor hepsini o belirliyor

Benim şahsi fikrim get açmayan adam malına güvenmeyen adamdır. Net konuşayım.

Tabi yine istisnalar var, bu işi bilmeyen anlamayan adamları saymıyorum, düşünsene iki tarafı da güvene alan bir sistem ayrıca çok ucuza kargo seçeneği. Bunu neden istemezsin? niye alıcı daha çok kargo ödesin istersin? Neyden çekinirsin? Çünkü ürünü iade edebilirler... Hmmm hiç istemeyiz...

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Nisan 08, 2019, 23:03:05 ÖS »

İnsanlarin hayatlarindaki problemlerden , sıkıntılardan dogru davranislar sergileyememis olabiliecegini de goz ardi etmemek gerek aslinda.

Aslında off topic bir paylaşım olacak benimki ama ben bu duruma karşıyım. Yakınım ölmediyse, yakınımın sağlık problemi yoksa, ilaç kullanacak kadar bir psikolojik problemi yoksa bir insan hiç bir şekilde işini özele karıştırmamalı. Ben alıcıyım o satıcı. Ben nasıl kibarca soruyorsam o da kibarca yanıtlamalı ne kadar zor bir gün geçirmiş olursa olsun. Onun hıncının benden senden çıkarmasına göz yumamam kim olursa olsun. Misal ben prensip olarak işi eve, evi de işe getirmem. Hepsinin sorunu olduğu yerde kalmalı. Saydığım ve saymayı unutmuş olabileceğim istisnalar hariç.

Not: Dediğim gibi off topic bir şeylerden bahsettim bahsi geçen kişi özelinde bir şeyler söylemedim.

Bu arkadaş özelinde ise şunu diyebilirim "alım satım işlerini satıcı belirler" diyen bir adamla ben kahve içmem mümkünse aynı otobüse de binmem. Adam sırf satışa değil alışa da karışıyor hepsini o belirliyor

Benim şahsi fikrim get açmayan adam malına güvenmeyen adamdır. Net konuşayım.

Tabi yine istisnalar var, bu işi bilmeyen anlamayan adamları saymıyorum, düşünsene iki tarafı da güvene alan bir sistem ayrıca çok ucuza kargo seçeneği. Bunu neden istemezsin? niye alıcı daha çok kargo ödesin istersin? Neyden çekinirsin? Çünkü ürünü iade edebilirler... Hmmm hiç istemeyiz...

Yazdiklarina karsi degilim . Anladigim kadariyla buyuk bir alım yapmis bu arkadas ve hizli bir sekilde nakite cevirmeye calisiyor bu arada da tabi biraz ozensiz ve kirici davranislari olabilir. Haklı tabi gormuyorum . Sadece 1-2 dakikalik teslimat karsilasmamizda bende kotu bir izlenim birakmamisti onu paylasmak istedim sadece

C64 ve A500 gerisi teferruat
fth
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Nisan 08, 2019, 23:18:43 ÖS »

Herhalde satıcı arkadaş ürünleri bir an önce satayım alanda problem çıksada beni aramasın mantığı ile hareket ediyor.Soru sorma, cevap verme ,bir an önce satışımı yapar paramı alırım derdinde.Kötü biri olmayabilir tabiki ancak sattığın ürünün her yönü ile arkasında durmalısın.Alıcının sorularını kafasındaki tereddütlere açıklık getirmelisin.yani kısacası satıcağın malın ilanda dediğin gibi çıkmasını sağlamalısın diye düşünüyorum.
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Nisan 09, 2019, 01:50:19 ÖÖ »

Aydın'dan birçok kez ürün aldım, soru sormama gerek yok, detaylı resmini koymuş, çalışıyor demiş, problemi yok demişse doğrudur.

Get satışa karşı değilim, Get kime göre get !

Neler yaşanıyor, harddisk gönderiyorsun bozuk deyip aynı birebir başka bozuk harddisk gönderen alıcı var.
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Nisan 09, 2019, 01:57:46 ÖÖ »

Beş altı sene önce kendisinden Facebook Retro gruplarından birinde slim ps1 ve c64 almıştım.PS1 satıyordu ha bire gruplarda.Hoş sohbet olmasada en azından iletişim kurulabilir bir kimseydi.Son durumu yorumlardan okuduğum kadarıyla iç açıcı değil.Get açmayan satıcı potansiyel sıkıntılı satıcıdır fikrine yüzde yüz katılıyorum.Bu tarz get açmayan potansiyel dolandırıcı şahısların diğer bir özelliği satışa koydukları ürünleri biricik-özel-dünya da tek zannetmeleri ve fahiş fiyat çekmeleridir.Sözüm meclisten ve şahıstan dışarı.Genel olarak Türkiye ekononmik şartlarına uygun listeleme yapılmadığı kanısındayım.İşin karaborsası büyük.
« Son Düzenleme: Nisan 09, 2019, 02:00:49 ÖÖ Gönderen: weekendwarrior » Logged
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Nisan 09, 2019, 07:20:25 ÖÖ »

soru sormama gerek yok, detaylı resmini koymuş, çalışıyor demiş, problemi yok demişse doğrudur.

Hocam bir soru. Arkadaşı geç genel soruyorum. Satista olan amiga 500’lerin ilanlarinda “sorunsuz yazar” sence kac tanesinin tum tuşlari test edildi? Kac tanesinin expansion portu test edildi? Bu kadar hassas her fonksiyonu kim test eder belli Bir kac kisi disinda? Bu sebeple bence soru sormaya gerek var. Hatta bit pazarindan mi aldin diye de sorulabilir. İcine fare mi isemis bilmek isteyebilirim.

Get sisteminin en guzel tarafi satici ve alicinin muhatap olmadan isi halletmesi. Ama sen get acmiyorsan muhatabi goze alman gerekir.

Neler yaşanıyor, harddisk gönderiyorsun bozuk deyip aynı birebir başka bozuk harddisk gönderen alıcı var.

Seri nosu fotoya koyup bunu çözebilirsiniz. Gelen baska seriye ait cihazi da kayit altina aldirip iadeyi kabul etmezsiniz.

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 6   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: