Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbetgumruk / ucret / vergi falan
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: gumruk / ucret / vergi falan  (Okunma Sayısı 329 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
roboticmehdi
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 01, 2019, 22:00:34 ÖS »

Değerli arkadaşlar, bu konu ile ilgili bir kaç cevaba ihtiyacım var.

1. Yurt dışından bir arkadaş bana (Ankara) bir paket gönderse (isa ekran kartı) bu konuda bir sıkıntı yaşarmıyım? paket hediye olarak gelecek, ebay-den falan almayacağım, ücret yok, arkadaşımdan hediye.

2. Yurt dışına (İtalya) ~2.5 kg klavye göndermek istiyorum, bunu en ucuz nasıl gönderirim? ptt koli 152 Tl diyor, süre önemli değil.
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2019, 08:27:55 ÖÖ »

Değerli arkadaşlar, bu konu ile ilgili bir kaç cevaba ihtiyacım var.

1. Yurt dışından bir arkadaş bana (Ankara) bir paket gönderse (isa ekran kartı) bu konuda bir sıkıntı yaşarmıyım? paket hediye olarak gelecek, ebay-den falan almayacağım, ücret yok, arkadaşımdan hediye.

2. Yurt dışına (İtalya) ~2.5 kg klavye göndermek istiyorum, bunu en ucuz nasıl gönderirim? ptt koli 152 Tl diyor, süre önemli değil.

1. Üzerine meblağ yazacak mı? yazmayacaksa büyük ihtimalle ödemezsin. Yeni çıkan/çıkacak kanuna takılırsa 5 lira ödersin kapıda. Pttci kıllanır içini açar ve bunu internette fiyatına bakmaya çalışırsa ebayde'deki fiyatından %20 vergi ödersin. Sıralamayı ihtimal sırasına göre yazdım

2. PTT'den daha ucuz bir seçenek şansın yok ne yazık ki.

Alınık
1-)Metal müzik CDleri.
2-)Lensi Bozuk Dreamcast.VA1 Anakart.
3-)STFormat Dergileri
4-)Laser Disc Filmler
5-)AmigaCD32
Cydonian
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 02, 2019, 10:47:31 ÖÖ »

şuradan yurt dışı ve yurt içi ptt ile gönderme ücretlerini görebilirsiniz
https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Gonderi/Gonderi.aspx

mektup postası, küçük paket en ucuz olanı diye biliyorum ama 2kg sınırı var. 2,5kg için diğerlerine bakın.

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: