Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetSes Çıkışı Olmayan Monitör&Android TV Box
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ses Çıkışı Olmayan Monitör&Android TV Box  (Okunma Sayısı 137 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Shining Force
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 09, 2019, 11:44:23 ÖÖ »

Merhaba,
Elimde bozuk bir laptoptan çıkardığım lcd monitöre şu board conroller'ı almıştım.
https://www.banggood.com/LCD-Controller-Board-DIY-Assembly-Kit-For-1366x768-15_6-Inch-LP156WH4TLA1-LED-Screen-p-1163322.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN
Sonra da şurada göreceğiniz Android TV  Box elime geçti.
https://www.banggood.com/X88-RK3328-2GB-RAM-16GB-ROM-Android-7_1-TV-Box-with-Voice-Control-p-1319282.html?cur_warehouse=CN
Bunu elimdeki LCD'ye bağlayayım dedim ama işin ilginç yanı ikisinin de ses çıkışı yok.(Varsa da ben bilmiyorum)
Sorum şu ki;Lcd Board Controller üzerinden ve ya Android TV Box üzerinden dolaylı ve dolaysız ses alabilir miyim?

Sega Mega Power Drive Ranger 2
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2019, 12:11:38 ÖS »

Android tv box üzerindeki av çıkışından uygun kablo ile ses alabilirsin ama hdmi bağlantıdayken aynı anda av çıkışı aktif midir denemek lazım
Shining Force
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2019, 14:58:31 ÖS »

Acaba şu tarz bir aparatla HDMİ üzerinden ses alabilir miyim?

*  (24.4 KB, 701x484 - Görüntüleme: 20 kez.)

Sega Mega Power Drive Ranger 2
HkRecai
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 09, 2019, 15:11:46 ÖS »

O ürünü kullanınca haliyle mevcut hdmi portu gidecek, o ürünle birlikte HDMI splitter Y kablo kullan desem sistem sapıtır, LCD monitoru ve vga adaptördeki çipi aynı anda görmeye çalışacak.

TV box üzerindeki AV 3.5mm 4 pinli stereo soketten ses alınır diye tahmin ediyorum.

Gereken ürün bu.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: