Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeHaydi hep beraber Plipbox yapalım, Amigalarımızı internete bağlayalım
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Haydi hep beraber Plipbox yapalım, Amigalarımızı internete bağlayalım  (Okunma Sayısı 548 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 31, 2020, 14:59:32 ÖS »

Amiga'larımızı internete bağlamak için ucuz bir Ardunio çözümü olan Plipbox'lardan yapmak istiyorum.

En son geçen sene hep beraber Adlib yaptığımızda çok eğlenceli olmuştu.  En azından ben dahil 3 kişinin projesini bitirdiğini biliyorum (diğerlerinden ses çıkmadı, biri benden son parti parçalarını bile almadı ) ama..

Yine de benimle bu projede birlikte hareket etmek isteyen var mı?

Şuradaki üründen yapmaya çalışacağım: https://lallafa.de/blog/amiga-projects/plipbox/

Alternatif önerilerinize de açığım.

Birisi geçen seferki gibi herkesi organize edip PCB siparişi olayını yaparsa ben de komponent siparişi konusunu üstlenebilirim

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 31, 2020, 15:34:41 ÖS »

Paralel port doğrudan kıymetli custom ic'lere bağlı, dikkati elden bırakmayın

Seri port öyle değil, arada level dönüştürücü entegreler var, bulunabiliyor ya da muadili kullanılabiliyor diye biliyorum

Use the brute force, Luke
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2020, 16:00:52 ÖS »

Bir süre önce bir arkadaş için PCB çizip basmıştım, bende 1mb a500 üzerinde cihaz olmadığı için arkadaş montajını yapmıştı a1200'de denemişti ama bir türlü çalıştıramadı.

Çizimin belki faydası olur.

Not: bu linkteki çizimi baz alarak çizmiştim.

* plipboxx.gif (39.23 KB, 661x577 - Görüntüleme: 227 kez.)
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2020, 20:59:35 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: