Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetDolandırıldığım parayı geri aldım
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Dolandırıldığım parayı geri aldım  (Okunma Sayısı 568 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mayıs 28, 2019, 17:10:38 ÖS »

Ocak ayında twitter'da çok güzel bir bileklik gördüm, kendi sitelerinde satıyorlardı.

Rose Jewelry diye bir site, siteyle ilgili pek bir yorum yoktu ve dolandırıcı olabileceklerini de tasarımdan vs hissettim açıkçası

Zaten girer girmez yüklü bir indirim yaptıklarında kendilerini ele veriyorlar sanırım

tasarım gerçekten çok güzeldi ve başka bir yerde bulamadığım için riske girdim ve aldım

https://rosejewelsco.com/collections/best-seller/products/a-dozen-roses-bracelet
(ürün bu almayın lütfen gelmiyor )

daha sonra hemen mail geldi, alışverişiniz için teşekkürler process edilecek vs. diye ayrı bir mail de geldi ben Max alışverişle ilgili sorunuz olursa yardımcı olayım vs diyorlar. Tezgahı iyi kurmuşlar, böyle iyi izlenim verip sonra 50 dolarlık ürüne uğraştırmıyorlar sanırım.

Bir ay geçti hala haber yok maillere cevap vermiyorlar. Instagram sayfalarında bir kaç yorum atan buldum, ürün gelmiyor almayın yazan, onlara sordum gelmedi mi diye vs. gelmemiş 3 ay olmuş. Artık emin olunca mart ayında banka üzerinden itirazda bulundum faturayla beraber

geçen ay da bana kargo gönderdi firma, onu teslim almadım. genelde itirazdan sonra saçma sapan bir şeyler yollayıp biz ürünü yolladık işte bu da kargo bilgileri vs diyorlarmış. o yüzden teslim almış olmamak için teslim almadım kargoyu

bugün de bankadan mail geldi aşağıda paylaşıyorum

Alıntı
Asagıda ayrıntıları verilen harcama(lar)a iliskin olarak yapmıs oldugunuz itirazınız, üyesi oldugumuz uluslararası kart
kuruluslarına ait kurallar çerçevesinde olumlu olarak sonuçlanmıs ve tutar(lar) kartınıza alacak kaydedilmistir.
Bilgilerinize sunarız.
T.GARANTI BANKASI A.S.
Genel Müdürlügü

Bu konuyu başkalarına yardımcı olması umuduyla açtım, umarım yardımcı olabilirim.

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
fort_apocalypse
Uzman

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 28, 2019, 18:01:58 ÖS »

Uyarı için teşekkürler.

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 28, 2019, 18:07:05 ÖS »

Yurtdışı alışverişlerde gecikme çok olunca bu yol hep çalışıyor mu? Yani siparişi verdik, 3 ay geçti gelen giden yok, bankaya itiraz ediyoruz ve bundan sonra birşey gelirse teslim almıyoruz, ücret iadesi bu şekilde olabiliyor doğru mu?

Bankaya en fazla ne kadar süre sonra itiraz edilebiliyor, bilginiz var mı?

Bizim kargocularla kargo teslim almamak sorun olabilir. Kapıya bırakıp gidenler var

Use the brute force, Luke
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mayıs 28, 2019, 18:19:24 ÖS »

Teşekkürler mutlaka işine yarayan biri çıkacaktır. Bankaların elinin altında kara listede olanlar vardır. En azından şüpheli siteler için. Oradan da takip altında tutuyor olabilirler. Garant'nin bir güzel özelliği de sürekli hatırlatama yapması emin değilseniz iptal edebiliriz mesajlarıda geliyor bana. Güzel bir uygulama.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 28, 2019, 19:04:44 ÖS »

geçen ay da bana kargo gönderdi firma, onu teslim almadım.

Kimbilir ne yolladılar yahu bak acayip merak saldı içimi

Alınık
1-)Metal müzik CDleri.
2-)Lensi Bozuk Dreamcast.VA1 Anakart.
3-)STFormat Dergileri
4-)Laser Disc Filmler
5-)AmigaCD32
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Mayıs 28, 2019, 20:03:52 ÖS »

geçen ay da bana kargo gönderdi firma, onu teslim almadım.

Kimbilir ne yolladılar yahu bak acayip merak saldı içimi

genelde kutuyu dolduracak 1-2 dolarlık bir şeyler koyuyorlarmış
Yurtdışı alışverişlerde gecikme çok olunca bu yol hep çalışıyor mu? Yani siparişi verdik, 3 ay geçti gelen giden yok, bankaya itiraz ediyoruz ve bundan sonra birşey gelirse teslim almıyoruz, ücret iadesi bu şekilde olabiliyor doğru mu?

Bankaya en fazla ne kadar süre sonra itiraz edilebiliyor, bilginiz var mı?

Bizim kargocularla kargo teslim almamak sorun olabilir. Kapıya bırakıp gidenler var

onu bilmiyorum ama sonuçlanma süresi 6 aya kadar sürebilir dediler

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: