Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriHaber ve Duyurular3D Baskılarım için Instagram hesabı açtım [TİCARET İÇERİR]
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 3D Baskılarım için Instagram hesabı açtım [TİCARET İÇERİR]  (Okunma Sayısı 982 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« : Haziran 24, 2019, 18:40:07 ÖS »

Herkese merhaba,

Bir süredir 3d baskı ile uğraşıyorum, arada kendim de cad ortamında bir şeyler tasarlıyorum (Yeni olsam da kavrıyorum sanırım yavaştan amacım da buydu başlarken zaten)

Bir kaç baskımı paylaşınca ciddi bir ilgi olduğunu farkettim, özellikle niş ürünlerde

Bunu da instagramda bir butik hesap açarak hem de yan bir harçlık kapısı oluşturmayı düşündüm.

Takip ederseniz çok sevinirim, forum üyelerine maliyetine ihtiyaçlarına yönelik ürünler de yapabileceğimi belirteyim

https://www.instagram.com/kardesler3d/

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
Cydonian
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 24, 2019, 20:15:08 ÖS »

merhaba,
sahibinden sitesinde birisi pc anakartları için ayna (kasanın arkasına takılan, anakartın arkasındaki usb, ps2, vga vb. portlarına geçen ve kasaya toz girmesini önleyen metal plaka) üretiyormuş, bu ayna denen parçayı kaybeden retrocular için güzel bir çözüm, belki siz de yapabilirsiniz diye belirteyim dedim hatta bana bir tane mini-itx (18cmx18cm) pc kasası için yan kapaklardan birisi lazım ama aynı parçadan nette aradım bulamadım.

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
fort_apocalypse
Uzman

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Haziran 24, 2019, 20:24:00 ÖS »

Herkese merhaba,

Bir süredir 3d baskı ile uğraşıyorum, arada kendim de cad ortamında bir şeyler tasarlıyorum (Yeni olsam da kavrıyorum sanırım yavaştan amacım da buydu başlarken zaten)

Bir kaç baskımı paylaşınca ciddi bir ilgi olduğunu farkettim, özellikle niş ürünlerde

Bunu da instagramda bir butik hesap açarak hem de yan bir harçlık kapısı oluşturmayı düşündüm.

Takip ederseniz çok sevinirim, forum üyelerine maliyetine ihtiyaçlarına yönelik ürünler de yapabileceğimi belirteyim

https://www.instagram.com/kardesler3d/

Bence retro piyasasında 3d printer çok önemli bir ihtiyaç. kartuş kutusu olsun, amiga trapdor kapak olsun, drive mandalı olsun birçok ihtiyaç mevcut.
Teşekkürler.

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Haziran 24, 2019, 20:45:36 ÖS »

@Cydonian, bilgiler için çok teşekkür ederim. Dedikleriniz hepsi yapılabilir duruyor, ihtiyaç durumunda sizlere ve tüm forum ahalisine yardımcı olmayı isterim.
-3 yaz bilgisayar tamircisinde çıraklık yaptım ayna terimini ilk defa duydum biraz araştırmam gerekti, biz meğer bayağı üst düzey bir şekilde çalışıyormuşuz küçücük şehirde io shield diyerek
-ayna oldukça yapılabilir bir şey, en çok zorlayacak şey giriş çıkışların konumu olacaktır ama onun için de bir kaç fikrim var ihtiyacı olan bir üyeyle deneme yanılma yaparız belki
-kasa kapağı konusunda size yardımcı olabilirim, geçişli kısımlar varsa biraz zorlayabilir ama yine de çok zorlayacağını sanmıyorum isterseniz özele buyurun

@fort_apocalypse teşekkür ederim hocam ben de özellikle retro piyasasında çok faydalı şekilde kullanılacağını düşünüyorum

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
hakkan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Haziran 25, 2019, 10:04:43 ÖÖ »

3D yazıcılarla inanılmaz şeyler yapılıyor. Biliyorsunuzdur artık artık organ baskıları bile çalışılıyor. Bizim retro kapakları onların yanında hafif kalır.

Aslında her eve lazım ama maliyetli bir iş sanırım...
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: