Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetBenden Ömrünü Retro Gamingle Çürütmüş Eski Toprak Abilerime Gelsin
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Benden Ömrünü Retro Gamingle Çürütmüş Eski Toprak Abilerime Gelsin  (Okunma Sayısı 4259 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
peraspera95
Ziyaretçi
« : Haziran 25, 2019, 22:02:56 ÖS »

Bu şarkıyı her dinleyişimde bir kaç şey geliyor aklıma.Kısaca Eski Yaşayamadığım Akmar Pasajı Çılgınlıkları-Volfied-Cadillacs And Dinosaurs.Bu benim kendi kısa hayatımın kodlarının imgeleri sadece.Benden tüm eski toprak 80ler 90lar çocuklarına gelsin.O kuşak ki kökü çok sağlam ve derin.İzleri ve bıraktıkları değerler unutulmayacak.O dönemin şahsiyetleri ve de eserleri sonsuza kadar hep bizimle olacak.İyi ki varsınız ☺
https://m.youtube.com/watch?v=Ij99dud8-0A
« Son Düzenleme: Haziran 26, 2019, 09:06:46 ÖÖ Gönderen: Simon (Özay Turay) » Logged
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 25, 2019, 22:43:20 ÖS »

Ugur cok tesekkurler bizden daha cok bize deger veriyorsun tesekkurler

C64 ve A500 gerisi teferruat
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2019, 23:56:41 ÖS »

Ayrıca link de ekledim.Sinan Abi uyardı link gözükmüyor diye.Onur Abi klişeleşmiş eskileri yad etmekten ziyade bir tarih öğrencisi ve kendi çapında bir Rock Müzik dinleyicisi olarak herkesin hem fikir olduğu bir şey var.1980-2000 arası her açıdan çok önemli ve özel.İster müzik piyasası deyin ister oyun piyasası ilklerin ve enlerin olduğu bir dönem.Her şeyin çabuk alınır-satılır olduğu günümüzde bir Iron Maiden-Michael Jackson-Georgh Michael(Wham)-Westwood Studios-Blizzard-Ocean desem bile karşıda ki dağlar yıkılır.O yüzden o özel dönemi yad etmekten ziyade anlamak yeni nesilin boynunun borcudur diye düşünüyorum.
canorhan78
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Haziran 26, 2019, 09:05:29 ÖÖ »

ilk 95 gibi dinlemiş de olsam hala ilk günkü tadda dinliyorum. Somewhere in time ayrı bir efsane  albüm.
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Haziran 26, 2019, 09:58:28 ÖÖ »

Bu güzel paylaşım için teşekkürler astalavista.   

Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Haziran 26, 2019, 10:27:17 ÖÖ »

Güzel paylaşım. Yalnız, ömür çürüten retro değil ki ! Şöyle bir dönüp geçmişe bakıyorum, ömrümü çürütenin aslında en yakınımdaki insanlar oluğunu görüyorum. Keşke hep retro kalsaydı, hep çocuk kalabilseydim. Hep yalnız kalabilseydim.  

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Haziran 26, 2019, 10:32:25 ÖÖ »

hey gidi günler diyesim geldi.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Haziran 26, 2019, 10:32:56 ÖÖ »

hey gidi günler harbiden abi

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 26, 2019, 13:30:15 ÖS »

ilk 95 gibi dinlemiş de olsam hala ilk günkü tadda dinliyorum. Somewhere in time ayrı bir efsane  albüm.
2 Minutes To Midnight,Fear Of The Dark,Wasted Love,Childhoods’s End ve Fear Of The Dark albümünde ki tüm şarkılar çok güzel benim için.İzmir e gelseler birilerine borçlanıp gideceğim tek grup.
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 26, 2019, 13:35:13 ÖS »

Güzel paylaşım. Yalnız, ömür çürüten retro değil ki ! Şöyle bir dönüp geçmişe bakıyorum, ömrümü çürütenin aslında en yakınımdaki insanlar oluğunu görüyorum. Keşke hep retro kalsaydı, hep çocuk kalabilseydim. Hep yalnız kalabilseydim.  
Dedemin bir sözü var.Arada aklıma gelir.İnsan insanın ne olduğunu ister ne de öldüğünü ister.Süründüğünü ister.Herkes kötü değil elbette.Ama artık sayıları çok fazla.Malesef
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 26, 2019, 13:35:53 ÖS »

Bu güzel paylaşım için teşekkürler astalavista.   
Rica ederim abi
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: