Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)Neo Geo Mvs Jamma Board Nasıl Kullanılır? (Lütfen Yardım Edin)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Neo Geo Mvs Jamma Board Nasıl Kullanılır? (Lütfen Yardım Edin)  (Okunma Sayısı 299 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Astalavista Retro Gaming
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 15, 2019, 22:09:31 ÖS »

Uygun fiyatlı bir adet Neo Geo Mvs Jamma Board buldum.İnternette yeterli kaynak yok ya da ben bulamadım.Cihaz elime geçtiğinde çalıştırmak için ne yapmam lazım?Herhangi bir lehim vs gibi bir işlem gerekiyor mu?Bütün Mvs oyunları cihazıma uyar mı?Joystick girişi görüntü ve güç çıkışları nasıldır?En azından bilen birileri link atarsa aşırı makbule geçer.İyi akşamlar...

🎮
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 15, 2019, 22:25:04 ÖS »

önce jamma pinoutları öğrenmelisin 15khz çıkışlı olduğu için TV ye scarttan rahatça bağlanır(bir kaç direnç gerekli).

ön taraftak pcb üzerindei çıkışlar joystik,enerji,jeton girişi vs. video ve ses çıkışını sağlıyor...  evet tüm mvs oyunları çalışır
crowded
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 15, 2019, 22:26:41 ÖS »

Uygun fiyatlı bir adet Neo Geo Mvs Jamma Board buldum.İnternette yeterli kaynak yok ya da ben bulamadım.Cihaz elime geçtiğinde çalıştırmak için ne yapmam lazım?Herhangi bir lehim vs gibi bir işlem gerekiyor mu?Bütün Mvs oyunları cihazıma uyar mı?Joystick girişi görüntü ve güç çıkışları nasıldır?En azından bilen birileri link atarsa aşırı makbule geçer.İyi akşamlar...

Cihazı Tv de kullanabilmen için supergun denilen ara birim elinde olması lazım. Bütün mvs oyunları çalıştırır. Ön kısmındaki ayakların bağlantı şeması için google a mvs pinout diye yazar aratırsan gerekli bilgiye ulaşırsın. 😉
Astalavista Retro Gaming
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 15, 2019, 22:58:25 ÖS »

Ben hiç aklımda yokken Aliexpress fiyatının çok altına bulduğum için aldım.Bi abimiz gerekli aparatları söylese ben temin etsem ücreti mukabilinde hazır teslim etse aşırı güzel olurdu.Sanırım aparatların montajı için lehim gerekiyor.Bilen bi abimiz iletişime geçerse çok mutlu olurum.Cihazı elime ulaşınca kendisine kargolarım.Hazır edip elime ulaştırır.Şimdiden teşekkürler...

🎮
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Temmuz 16, 2019, 00:05:36 ÖÖ »

Yardım isteğini cevapsız bırakmamak adına bir şeyler yazayım dedim ancak nereden başlayacağımı bilemedim doğrusu

Neyse bi başlayalım sonrasına bakarız.

Uygun fiyatlı bir adet Neo Geo Mvs Jamma Board buldum.

Nereden/kimden  buldunuz? Çalışıyormuymuş bari?

Alıntı

İnternette yeterli kaynak yok ya da ben bulamadım.

Bu konuyu açtığınız bölümde bile kaynak yeterince var

Alıntı

Cihaz elime geçtiğinde çalıştırmak için ne yapmam lazım?

Arcade kabine ihtiyacın var

Gerçekten dalga geçmek için yazmadım bunu ama esasen bu donanım arcade kabinlerde çalışması için yapılmıştır.

Ha bunu arcade kabin dışında bir ortamda çalıştırıp oyun oynamak istiyorum dersen eh o zaman da bir arcade kabinin içindeki elektronik ve mekanik bir çok bileşene ihtiyaç var. Kısaca kabinin suntası dışındaki herşey

- Monitör (veya RGB scart bir TV, veya GBS82xx türü bir upscaler + VGA monitör)
- Arcade Güç kaynağı
- Neo Geo controller
- Tüm bu yukarıdakileri bir araya getirmek için "Supergun" adı verilen bir başka cihaz.
- ve elbette ki ayrı ayrı MVS oyun kartuşları veya aliexpress den 161-in-1 çoklu oyun kartuşu veya Darksoft'un MVS multi kartuşu v.s.

Alıntı

Herhangi bir lehim vs gibi bir işlem gerekiyor mu?

Yukarıdaki yazdığım ekipmanı kendin yapacaksan sanırım 300 tane falan lehim yapman gerekir Lehimsiz olsun dersen hazır bir supergun alman şart. (ebay)

Alıntı

Bütün Mvs oyunları cihazıma uyar mı?

Bootleg tabir edilen bir MVS board almışsan (yani "çakma" MVS) bütün oyunlar çalışmaz. Bazı orjinal oyunlar bootleg MVS'lerde çalışmıyor. Ama %90 oyunlar çalışır.

Alıntı

Joystick girişi görüntü ve güç çıkışları nasıldır?En azından bilen birileri link atarsa aşırı makbule geçer.İyi akşamlar...

Kendin okuyup öğrenip birşeyler yapacaksan başlayacağın yer burası. Plug & play olsun diyorsan @crowded'ın da bahsettiği gibi bir supergun alman lazım. Supergun'ın güç kaynağı girişi ve joystick girişleri vardır. Elbette ki bir Neo Geo AES/CD kontrolcüsü de edinmen lazım. Tabi başka kontrolcüleri NeoGeo standardına çeviren cihazlar da var ama orası uzun hikaye...

Kişisel fikrim, NeoGeo'ya gerçekten ilgi duyuyorsanız bence konsolize edilmiş (Consolized MVS) bir MVS veya AES almanız daha doğru olurdu zira 150 TL'lik bir MVS arcade board'u evinizin salonunda çalıştırıp oyun oynayabilmeniz için şimdi üzerine 1000-1500 TL daha masraf yapmanız gerekecek (Supergun'ı kendin yapmadığın taktirde)

Astalavista Retro Gaming
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 16, 2019, 00:18:12 ÖÖ »

Yardım isteğini cevapsız bırakmamak adına bir şeyler yazayım dedim ancak nereden başlayacağımı bilemedim doğrusu

Neyse bi başlayalım sonrasına bakarız.

Uygun fiyatlı bir adet Neo Geo Mvs Jamma Board buldum.

Nereden/kimden  buldunuz? Çalışıyormuymuş bari?

Alıntı

İnternette yeterli kaynak yok ya da ben bulamadım.

Bu konuyu açtığınız bölümde bile kaynak yeterince var

Alıntı

Cihaz elime geçtiğinde çalıştırmak için ne yapmam lazım?

Arcade kabine ihtiyacın var

Gerçekten dalga geçmek için yazmadım bunu ama esasen bu donanım arcade kabinlerde çalışması için yapılmıştır.

Ha bunu arcade kabin dışında bir ortamda çalıştırıp oyun oynamak istiyorum dersen eh o zaman da bir arcade kabinin içindeki elektronik ve mekanik bir çok bileşene ihtiyaç var. Kısaca kabinin suntası dışındaki herşey

- Monitör (veya RGB scart bir TV, veya GBS82xx türü bir upscaler + VGA monitör)
- Arcade Güç kaynağı
- Neo Geo controller
- Tüm bu yukarıdakileri bir araya getirmek için "Supergun" adı verilen bir başka cihaz.
- ve elbette ki ayrı ayrı MVS oyun kartuşları veya aliexpress den 161-in-1 çoklu oyun kartuşu veya Darksoft'un MVS multi kartuşu v.s.

Alıntı

Herhangi bir lehim vs gibi bir işlem gerekiyor mu?

Yukarıdaki yazdığım ekipmanı kendin yapacaksan sanırım 300 tane falan lehim yapman gerekir Lehimsiz olsun dersen hazır bir supergun alman şart. (ebay)

Alıntı

Bütün Mvs oyunları cihazıma uyar mı?

Bootleg tabir edilen bir MVS board almışsan (yani "çakma" MVS) bütün oyunlar çalışmaz. Bazı orjinal oyunlar bootleg MVS'lerde çalışmıyor. Ama %90 oyunlar çalışır.

Alıntı

Joystick girişi görüntü ve güç çıkışları nasıldır?En azından bilen birileri link atarsa aşırı makbule geçer.İyi akşamlar...

Kendin okuyup öğrenip birşeyler yapacaksan başlayacağın yer burası. Plug & play olsun diyorsan @crowded'ın da bahsettiği gibi bir supergun alman lazım. Supergun'ın güç kaynağı girişi ve joystick girişleri vardır. Elbette ki bir Neo Geo AES/CD kontrolcüsü de edinmen lazım. Tabi başka kontrolcüleri NeoGeo standardına çeviren cihazlar da var ama orası uzun hikaye...

Kişisel fikrim, NeoGeo'ya gerçekten ilgi duyuyorsanız bence konsolize edilmiş (Consolized MVS) bir MVS veya AES almanız daha doğru olurdu zira 150 TL'lik bir MVS arcade board'u evinizin salonunda çalıştırıp oyun oynayabilmeniz için şimdi üzerine 1000-1500 TL daha masraf yapmanız gerekecek (Supergun'ı kendin yapmadığın taktirde)

Dikkate aldığın için teşekkürler Yavuz Abi.Aradığım yanıtları buldum.En iyisi almaktan vazgeçmek.Teşekkür ederim.

🎮
Astalavista Retro Gaming
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Temmuz 16, 2019, 00:21:27 ÖÖ »

Crowded ve Aykırı saolun

🎮
Astalavista Retro Gaming
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 16, 2019, 00:23:22 ÖÖ »

Keşke zamanında babam bi televizyon tamircisine vs çırak verseymiş.Aşık olduğum ama hiç anlamadığım konular.

🎮
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Temmuz 16, 2019, 00:36:06 ÖÖ »

Keşke zamanında babam bi televizyon tamircisine vs çırak verseymiş.Aşık olduğum ama hiç anlamadığım konular.

bahsettiğin cihazlar binlerce dolara satılıyordu o nedenle çok haşır neşir olamazdın
ama lehim vs şu bu sıkıntısı diyorsan. herşeyi yapabilirsin geç değil
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: