Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ( Mod) Okbaby- Sanwa joystcik  (Okunma Sayısı 494 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 08, 2019, 01:19:15 ÖÖ »

Arkadaşlar selam,ne zamandır aldığım sanwa joystckleri kabine takmayı düşünüyordum,kısmet
bu hafta sonuna denk geldi..uzun zamandır kollar biraz sevimsiz çalışıyordu almişken

kaliteli bir şey olsun istedim,bu kabinede bu kollar yakişirdı.Sevgili üstad yavuzg kabini japonlaştırınca bende ve detaylı anlatımıyla paylaşınca banada ilham geldi  saolsun üstad ...

Geçenlerde hırdavatçıda dolaşırken başka bir iş için,gözüme bu parçalar takıldı okbabydeki kolların altındaki parçalara tıpatıp benzeyen parçalar denk geldi acaba uyarmu uymazmı derken soluğu kabinin başında aldım Adıda  genel amaçlıdüz gönye diye geçiyormuş..Delikler şansına denk geldi..

Sanwanın orjınal plakasını kontrol panelıne yatırıyorum,ölçü için ve acımıyorum Kahkaha

okbabynın kontrol panelinde kol başına 4 adet dişli vida deliği bulunuyor,bunu bi şekilde düz gönyeyle akraba yapmam lazım ama nasıl

gönyemiz kalın oldugu için diş açmaya müsait, okbabye uygun diş açıyorum..evde uzun zamandır duruyodu şimdi bi işe yaradı sonunda bunlara ovalama kılavuzu deniyor arkadaşlar gayet iyi iş görüyor,kanal açarken deliğin kılavuzdan küçük olmasına dikkat edin matkapla istenilen boyada getirilebilir.Kılavuzu açarken sağ yönde ve dönmesi zorlandıgında ters istıkamete döndürüp yavaş yavaş açmakta fayda var çapakların kanaldan dışarı çıkması için isterseniz yağlıyabilirisinızde daha da ıyı olur.

Kanallar gayet iyi açildı kotrol panelindeki kanallarla uyumlu aynı ölçüde  
sıra geldi sanwanın plakasına onada bi kanal açalım

işimiz hafifledi sayılır şimdi sıra geldi şablonu oturtmaya, bazen üstad gibi 2 plaka kesip taksaydım dıyorum ama işbuya inat ediyorum kendi kendime...plakaların ortasını delmem için düzgün aparat olmayışı beni bu işe sürüklüyo

ve kontrol paneline oturtuyoruz,biraz vida pul cenneti gibi oldu ama gerçekten kaya gibi oldu,tabii bu arada orjınal vidaların daha kısasını takıyorum daha fazla pul koymamak için

geriye kablolama işi kaldı tek tek bulup lehimlıyorum sonra makaron

ve sonunda işimiz bitti...

veee test zamanı ilk başta çok yadırgadım çok daha gevşek boşa dönüyor gibi geldı ama sonradan alıştım çok hassas bir kol ve gayet tüm hareketleri çıkartabiliyorsunuz...
video pek yakında
https://www.youtube.com/watch?v=ONJt3EtvCeY

videoyu buraya koymayı pek beceremedim hep hata verdi linki atıyım..

« Son Düzenleme: Temmuz 08, 2019, 01:28:00 ÖÖ Gönderen: Heroman » Logged
fort_apocalypse
Uzman

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Temmuz 08, 2019, 01:22:59 ÖÖ »

Güzel görünüyor, elinize sağlık,
Paylaşım için teşekkürler.

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri