Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetYurtdışından gelen siparişlere kişi başı limiti geldi
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yurtdışından gelen siparişlere kişi başı limiti geldi  (Okunma Sayısı 590 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
knighTeen87
Üye

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Temmuz 10, 2019, 13:26:31 ÖS »

Şahsen benim en keyfimi kaçıran şeyin bu işin bir standartının olmaması. Aldığım ürüne 5 lira mı yoksa 50 lira mı vergi yazılacak bilmeden Allah'a emanet alışveriş yapmanın gerçekten hiçbir tadı yok, şahsen benim bütün tadım kaçtı. Halbuki bir standardı olsa en azından ona göre kendimizi hazırlar ona göre işimizi görürüz. Ne de olsa ne kadar kötü olursa olsun her şeye adapte olabilen bir milletiz

fort_apocalypse
Deneyimli

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Temmuz 10, 2019, 14:44:53 ÖS »

Şahsen benim en keyfimi kaçıran şeyin bu işin bir standartının olmaması. Aldığım ürüne 5 lira mı yoksa 50 lira mı vergi yazılacak bilmeden Allah'a emanet alışveriş yapmanın gerçekten hiçbir tadı yok, şahsen benim bütün tadım kaçtı. Halbuki bir standardı olsa en azından ona göre kendimizi hazırlar ona göre işimizi görürüz. Ne de olsa ne kadar kötü olursa olsun her şeye adapte olabilen bir milletiz

Kötü yola düşmüş ama gene de şen-şakrak hayat kadını gibi hissettim kendimi.
İyi mi kötü mi bilmiyorum ama, gerçekten, ne kadar kötü olursa olsun her şeye adapte olabiliyoruz.

egemur
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Temmuz 13, 2019, 22:26:04 ÖS »

TCKN ile gelmiyor ki paketler, kimin kaç tane aldığını nasıl takip edecekler? Muhtemelen isim ve adres tabanlı bir indeksleme yapacaklar. O zaman da bu işi ticari olarak yapanlar onun bunun adıyla, farklı adreslerle vs. sistemin açıklarını kullanarak alım yapmaya devam edeceklerdir. Yine en çok sıkıntıyı arada sırada alışveriş yapan bizler yaşayacağız. Kargo süreleri uzayacak. Kaybolan, teslim edilemeyen paketler olacak. Sinir harbi yaşayacağız.

Serbest piyasaya ve özgürlüklere aykırı olması bir yana, mantıklı ve yönetilebilir bir sistem de değil Umarım bu karardan kısa sürede vaz geçerler.

Aynen katılıyorum. 50,100, 500 hatta 2000 kişinin çalıştığı yerler var. Kimlik no’ya göre olmazsa isim ile caydırıcı olamaz. İsim olarak Rick Dangerous verebilirim örneğin. Bunu engelleyen bir şey yok. Sonra telefon numarasından bana ulaşırlar.  Ya da ev için ailenin her bireyi için sipariş geçebilirim. Şu bir gerçek ki yurtdışına para çıkışı engellenmek  isteniyor. Ama muadili bir hizmet vardı da biz mi kullanmadık. Ruh hastası değilsem yurtdışından paket gelecek diye iki hafta beklemem. 🤪

Commodore 64c - 1541 Ultimate+
Amiga 500 - Gotek Floppy Drive
fort_apocalypse
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Temmuz 14, 2019, 14:45:34 ÖS »

“(9) Kararın 126 ncı maddesi kapsamında aynı kişi adına bir ayda en fazla 5 taşıma senedi muhteviyatı eşyanın serbest dolaşıma girişine izin verilir.”

Peki; aynı kişi adına bir ayda altıncı ürün geldiğinde sizce ne yapılacak?

a) Ürün geri yollanacak

b) dağıtım bir sonraki aya ertelenecek

c) ürüne devlet tarafından el konulup müsadere edilecek

d) Alıcıya kanuna muhalefetten hapis ve/veya para cezası verilecek.

e) Bakanlığa sorulup görüş alınacak, merkez ne derse uyulacak.

f) Beşinciden sonraki ürünler yokmuş gibi davranılarak hiçbir işlem yapılmayaıp ürün postada kaybolmuş gibi davranılacak.

g) Alıcı aranarak, "serbest dolaşıma girişine izin" verilemeyeceği söylenip alıcının kendisinin "serbest dolaşarak" gelip eşyayı alması istenecek.

h) ürün alıcı tarafından teslim alınması için çaycıya bırakılacak. (artık böyle şeyler olmuyor çok şükür, inşallah olmasın.)

x) Sistem kanun madde atıfları arasında sonsuz döngüye girerek kilitlenecek.

haydar_abi
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Temmuz 14, 2019, 19:05:41 ÖS »

Onu bunu bilmem son bir aydır aldığım hiç bir şey gelmedi. Daha önce 20 günde gelen satıcıdan aldığım halde. Hala uçuyor.

Amiga fanatiği.... 
Amiga 1200 + ACA 1220/20mhz + Scart + 32GB Sandisk CF + PCMCIA CFDisk Adapter + SUM Keyboard Adapter + Gotek
Amiga 500 + 512 K
Amiga 600 + (PCMCIA CF 4 MB RAM + A604     1 MB Chip
Hepsinin kahrını çeken LG 24MA53 TVMonitör
fort_apocalypse
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Temmuz 14, 2019, 19:52:41 ÖS »

8 Mayısta  Aliexpresten aldığım ürün 14 Temmuzda Arnavutköy'e ulaşmış daha elime geçmedi. Pazartesi inşallah gelir. Kanundan önce postaya verilmesine rağmen gümrüğe uğramış.

Gümrük Vergisi  : 6.84 TL
Damga Vergisi : 0.7 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti : 4.5 TL
Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
TOPLAM : 12.04 TL

Bu 5 paket kısıtlamasının sebebi, memur ve ambar yetersizliğinden olabilir.

« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2019, 19:54:15 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: