Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)PC'li Arcade kabinde kullanılacak Rom+Png+Mp4 sorunsalı
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PC'li Arcade kabinde kullanılacak Rom+Png+Mp4 sorunsalı  (Okunma Sayısı 685 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 25, 2019, 21:22:22 ÖS »

PC'li Arcade kabin imal ettikten sonra farkına vardım ki.
Arcade kabinde illaki Hyperspin kullanmak hiç önemli değil,
Arcade kabinde illaki Maximus Arcade kullanmak ta hiç önemli değil,
Arcade kabinde illaki Attract-Mode'da kullanmak ta hiç önemli değil,
Arcade kabinde illaki GameEx'de kullanmak ta hiç önemli değil,

Önemli olan hangi Frontend'i kullanırsam kullanayım tüm arabirimlerin ortak isteği;

Battlezone.png
Battlezone.zip
Battlezone.mp4

gibi bir dosya adı dizilimiyle Frontend ekranında gösterilecek resim, video ve çalıştırılacak rom dosyasının oluşturulması.
Ben gibi bütün günü fabrikada geçiren bir faninin beğendiğim oyun konsolu, arcade yada retro bilgisayarının beğendiğim oyunlarını seçeyimde güzel bir liste oluşturayim dediğim zaman işler zıvanadan çıkıyor. Mecburen netteki hazır paketlere bakıyoruz.

Nette bir dünya paket mevcut, atıyorum kimisine 1300 tane Sega Genesis'in tüm külliyatını koymuş, kim oynayacak 1300 tane oyunu, o 1300 tane oyunun Allah bilir 100 tanesi işe yarar oyundur, gerisi çöptür bence.

Velhasıl kelam aylardır şu şu olsun şu olmasın derken kabinin yazılım kısmı bir türlü bitmedi.

Birkaç ay önce "400gb Retropie 4.4 Pi 3 Loaded 2019" diye bir paket yayınlandı.
Her ne kadar Raspberry Pi imajı olsada indirip baktım, PC'de windows ortamında kullanmak mümkün.

imajı indirip IMG uzantılı dosyayı 7z manager ile extrakt ettim dosyalar PC'deki arayüzlerin istediği gibi, basıp geçeceğim çok vakit harcadım.

<a href="http://www.youtube.com/v/nzAv2ZN9E7g&rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/nzAv2ZN9E7g&rel=0</a>

* Image1.jpg (78.67 KB, 667x344 - Görüntüleme: 475 kez.)

* Image2.jpg (80.41 KB, 667x344 - Görüntüleme: 471 kez.)

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2019, 22:39:02 ÖS »

O konuda yapacak bir şey yok maalesef,bir tarafta çocukluk gençlik arası yillarda commodore ve amiganin efsane oyunları bir tarafta 90'li yıllarda dünya genelinde kitleleri peşinden koşturan Street Fighter mortal kombatlar ve niceleri,karakutular atari 2600 efsanesi arcade ler v.s hiçbirinde vazgecmek mümkün değil..böyle olunca da insan hepsini o kabine herşeyi koymak istiyor. ...
ama o yıllarin tadını hiçbiri vermiyor maalesef esasında herşey, o  jetonu attigimizdaki çıkan müthiş kredi sesiyle başladı....
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: