Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarDiğer BilgisayarlarBir devin sonu, uzatmaları oynatacaklar » Windows 7
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bir devin sonu, uzatmaları oynatacaklar » Windows 7  (Okunma Sayısı 758 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ağustos 17, 2019, 15:06:17 ÖS »

Windows XP'yi bu şekilde yok ettiler zaten, çoğunluk Windows XP'den memnundu. Kullanıcı arabirimi de gayet sevimliydi. Ayrıca bir kullanıcı sisteme hakim olabiliyordu, startup hizmetleri, servisler vb ile, virüs veya trojan varlığını, sistemde bir terslik olduğunu kolaylıkla tespit edebiliyordunuz. Terminal server'ı patch ettiğinizde sistemi sayısız kullanıcı yerel veya uzaktan kullanabiliyordu, şeffaf bir şekilde. Bu ve bir sürü avantajı yok edecek ve hataları tam arındırılmamış bir şekilde alelacele Vista sürümü çıkartıldı. Sonrası da aynen devam.
Cydonian
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ağustos 17, 2019, 15:19:16 ÖS »

Windows XP'yi bu şekilde yok ettiler zaten, çoğunluk Windows XP'den memnundu. Kullanıcı arabirimi de gayet sevimliydi. Ayrıca bir kullanıcı sisteme hakim olabiliyordu, startup hizmetleri, servisler vb ile, virüs veya trojan varlığını, sistemde bir terslik olduğunu kolaylıkla tespit edebiliyordunuz. Terminal server'ı patch ettiğinizde sistemi sayısız kullanıcı yerel veya uzaktan kullanabiliyordu, şeffaf bir şekilde. Bu ve bir sürü avantajı yok edecek ve hataları tam arındırılmamış bir şekilde alelacele Vista sürümü çıkartıldı. Sonrası da aynen devam.

%100 katılıyorum! Çok doğru bir tespit...

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Ağustos 17, 2019, 20:34:19 ÖS »

uzman yorumu, imza atılacak bir gerçek
+1

windows 3.0 dan beri aktif bu sistemi kullanıyorum

en beğendiğim sürümleri

WINDOWS 95 USB DESTEKLİ SÜRÜM
WINDOWS XP PRO

PARDUS kullanıyorum güzel ama iş için mecburen windowsa devam
https://www.pardus.org.tr

Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ağustos 18, 2019, 00:44:51 ÖÖ »

Windows 10 1903 sürümünde işi bayağı abartmışlar, kurulu uyumsuz bir yazılımınız varsa windows update duruyor ve bu yazılımı uninstall edene veya güncelleyene kadar ilerlemiyor. Bir önceki sürüm Vmware workstation gibi görece yeni bir uygulama bile sorun çıkartabiliyor...
Çalıştığım şirkette şubeler mikro için RDP olarak win10 a bağlanıyordu. Yeni güncelleştirme ile win10 artık aynı anda sadece 1 kullanıcı kabul ediyor. 3 gündür onunla uğraşıyorum.

Amiga 1200
Cydonian
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ağustos 18, 2019, 11:13:25 ÖÖ »

Çalıştığım şirkette şubeler mikro için RDP olarak win10 a bağlanıyordu. Yeni güncelleştirme ile win10 artık aynı anda sadece 1 kullanıcı kabul ediyor. 3 gündür onunla uğraşıyorum.

şöyle bir çözüm varmış, bir deneyin isterseniz...
https://ehikioya.com/multiple-rdp-sessions-in-windows-rdp-wrapper-library/

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Ağustos 18, 2019, 17:21:40 ÖS »

o kadar uğraştık ki neler yaptığımı hatırlayamıyorum. bunu da denemiş olmamız lazım. En son her şube için vmware ile ayrı windowslar kurup şubeleri ayrı ayrı bağladım.

şöyle bir çözüm varmış, bir deneyin isterseniz...
https://ehikioya.com/multiple-rdp-sessions-in-windows-rdp-wrapper-library/

Amiga 1200
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ağustos 18, 2019, 17:51:30 ÖS »

Mikrosoftun piyasa hileleri işte,yeni bir şey çıkarayım onu satayım,çünkü öbürü cracklandi her yerde,değişiklik varmı,bence yok yani 10 senede ufak 1-2 şey değişmiş o da sonradan işletim sistemine entegre edilebilirdi.Şu anda xp babalar gibi kullanılıyor ve hızına hayranım,bir örnek vereyim win10da mesela 5 gb bir dosyayı 5 dkkada kopyalarsınız xpde 1 dk bile sürmez,bu mu yenilik,gelişme?

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Ağustos 19, 2019, 11:00:07 ÖÖ »

xp tek kelime ile mükemmel bir sistemdi

Mikrosoftun piyasa hileleri işte,yeni bir şey çıkarayım onu satayım,çünkü öbürü cracklandi her yerde,değişiklik varmı,bence yok yani 10 senede ufak 1-2 şey değişmiş o da sonradan işletim sistemine entegre edilebilirdi.Şu anda xp babalar gibi kullanılıyor ve hızına hayranım,bir örnek vereyim win10da mesela 5 gb bir dosyayı 5 dkkada kopyalarsınız xpde 1 dk bile sürmez,bu mu yenilik,gelişme?

malik
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Ağustos 19, 2019, 17:01:19 ÖS »

SSD diskiniz yoksa Win10 sürünür...

12-13 senelik anakartım MSI K9A2-CF, Western Digital Blue 1 TB Hard disk, Phenom II X4 965 İşlemci, 4 GB DDR2 RAM, GT730 Ekran Kartı.
Yani Çok eski bir sistem.

Windows 10 Çıktığından beri Win 10 kurup Çift ekran kullanırım.
En ufak bir takılma yavaşlama yok mükemmel çalışıyor.
Benim çocukta GTA V'i 1280p'de sadece kenar düzeltme Açık, idare eder şekilde  oynayabiliyor.

İlk hard diskim 1 TB Western Digital Black 6. senede bozuldu, pahalı olduğundan blue aldım buda 3-4 sendir tık demedi.
Windows 10 Şuan hala mükemmel çalışıyor.
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2019, 17:04:13 ÖS Gönderen: malik » Logged
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: