Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: emulasyonda basarili el konsolu ?  (Okunma Sayısı 1020 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Chameleon
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 18, 2019, 01:51:07 ÖÖ »

Selamlar,
Elimde bir adet ds lite var. Bir ara Snes ve Nes emulasyonu denemistim ama cok basarili olamamistim. Kac zamandır boş boş duruyordu.  Gecenlerde Cengizin kanalında izlediğim bir video ile gaza geldim, GB ve GBC oyunlarini calistirdim. Kac gundur elimden birakamiyorum. Hazır motivasyonumda yuksekken, Sega master, mega drive, Nes, Snes, gameboy advance oyunlarını calistırabilecek bir el konsolu alayim diyorum. Bu konuda hem cok ucuk fiyatı olmayan hem de basarıli ne var acaba?
Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 18, 2019, 08:23:49 ÖÖ »

Sony PSP

FaceBook Hobi-Koleksiyon Sayfası :
https://www.facebook.com/retromantr.scavus

FaceBook Fazlalık Satış Sayfası:
https://www.facebook.com/RetroManiaTr
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Eylül 18, 2019, 10:26:20 ÖÖ »

Sony bu konuda iyi, eğer orjinal mega drive/snes oyunlarını oynadı iseniz emül olayı bence çok kötü ama hepsi bir arada sony psp veya vita güzel

cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 18, 2019, 14:24:31 ÖS »

Söylediğiniz konsolları NDS 'de emule edebiliyor sanırım.
İsterseniz araştırın.

Chameleon
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 18, 2019, 15:30:46 ÖS »

Cok sagolun, o zaman ben letgo da psp kovalamaya basliyim. Bu psp lerin kirilamayan versiyonu filan yok di mi?
Chameleon
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Eylül 18, 2019, 15:34:05 ÖS »

Söylediğiniz konsolları NDS 'de emule edebiliyor sanırım.
İsterseniz araştırın.

Ben denedigimde pek basarili olamamistim ama 2-3 sene onceydi. Onu da arastirayim bir kere daha. Ds'i ayrı seviyorum. Hatta kasasını yenilemeyi dusunuyorum
Voltron
Uzman

それはどういう意味ですか?知りません。

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 18, 2019, 15:56:23 ÖS »

Cok sagolun, o zaman ben letgo da psp kovalamaya basliyim. Bu psp lerin kirilamayan versiyonu filan yok di mi?

PSP 1000 ve 2000 ilk serisi kalıcı kırılabilir.
PSP 2000 son üretimler ve 3000 serisi de Pro CFW ile geçici kırılır. her power off/on işleminde CFW loader'i baştan çalıştırmak gerekiyor. Basit bir işlem.

> General failure reading drive A:<br /><br />> Who\'s General Failure and why is he reading my disk?
amenofis
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Eylül 18, 2019, 16:08:31 ÖS »

Nintendo DS'nin speclerine baktım da bahsettiğin konsollardan hiçbirini emule edebileceğini zannetmiyorum. Psp ise Nes, Master system ayarındaki konsolları belki, ama yukarısını çalıştıramaz.

Aslında birkaç parçayı biraraya getirerek her türlü emulatörü çalıştıracak bir el konsolu yapılabilir. Orange pi, nano pi gibi bir arm board, 320x240 lcd ekran, birkaç buton ya da joystick ve bunları birarada tutacak bir kasa. Artık 10 dolarlık arm boardlar playstation emulatörü çalıştıracak kadar güçlü.
fdikbas
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Eylül 18, 2019, 23:51:30 ÖS »

Yapılmışı var:

Raspberry Pi 3 GameBoy:
https://www.youtube.com/watch?v=cS7johb_mok

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: