Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetPTT'nin Gönderi Hareketlerini Maniple Etmesi
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PTT'nin Gönderi Hareketlerini Maniple Etmesi  (Okunma Sayısı 2173 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Ekim 06, 2019, 17:03:22 ÖS »

@Levent(Lvnt) : zevk almaktan başka yapacak bir şeyimiz yok... Bu mücadele etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Benim konuyla ilgili eski mesajlarıma bakarsanız,  bir yandan şikayetlerin değerlendirilmediğini dile getirirken, diğer yandan mücadele için de arkadaşları cesaretlendirmeye çalıştığım görülür. Bir gün, belki bir tane namuslu, ahlaklı, yaptığı işe saygı duyan, doğruyu yapmak için mücadele eden bir yöneticiye, bir yetkiliye rast geliriz diye, yılmadan mücadele edeceğiz. Ediyoruz. Ama çaresiz kaldığımız durumlarda ne yazık ki, hiç bir şey olmamış gibi devam etmemiz gerekiyor...

commodore007
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Aralık 27, 2019, 16:30:30 ÖS »

Yurt dışından gelen paketin kargo bilgilerine bugün itibari ile ptt sayfasından sorgulama ile ulaşamıyorum. 2 haftadır yurt dışına gönderildiği bilgisi yazıyordu şimdi o da silindi.

Geçen hafta Çin'den bir paket gelmişti onun sorgulaması hiç çıkmıyordu bu da sonradan silindi bakalım ne olacak.
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Aralık 27, 2019, 17:22:20 ÖS »

Bu ve benzeri konularla çok uğraştım. Hatta o kadar çok çileden çıkardılar ki delil olarak sayılıp sümen altı edilemeyecek yazışmalar yapmak bildiğiniz KEP adresi alıp bir de onu kullanabilmek için mobil imza edindim. ( O kadar abuk sabuk bir sistem ki mobil imza aktivasyon aşamasında GSM operatörüyle de birbirimize girdik.) Emekli apartman yöneticisi amcalar gibi ( bu tabir eşime ait ) gördüğüm yanlışları şikayet ediyorum Cevapların genel kategorileri ;

- **Yav he he o dediğinden**
Şikayetin düzeltilmesi için çalışacaklarını belirtmek. Bunu kapalı dükkanının kapsına " Yarım saat sonra döneceğim" yazan esnafa benzetiyorum. O yarım saat ne zaman başladı yani o çalışma ne zaman sonlanır belli değil.

- **Vicdanıyla baş başa bırak**
Problemin kaynağına bile inmek için uğraşmadan suçsuz bir memuru telefonla aratıp özür diletmek. Eksik dağıtım personeli sebebiyle tedbir alamayıp taşeron firma çalışanına aratıp "abi noolur problem çözüldü de benim de yapabileceğim bir şey yok istersen yarım gün benimle dolaş bak ne demek istediğimi anlarsın" dedirtmek.   

- ** Ölü taklidi yap gider**
................ (Sessiz kalmak)

- ** Lan bizim millet nasıl olsa uzun uzun okumayı sevmez. Daya uzun metni dostlar alışverişte görsün.**
Altı paragraf kurumun tarihçesi ve misyonundan bahsedip son iki cümlede alenen zırvalayıp "ulan nasıl olsa uzun uzun okumayacak aslında manasız olup manalı gibi duran zırvalar yazıp cevap verdik gibi duralım" yazışması.

- **Felsefe olarak Ben aslında yoğum!!!**
Bahsettiğiniz probleme ulaşılamıyor belki de yok ya da olabilir ya da var mı? Problemi tir et de yaşadıklarımız sadece bir simülasyon mu? Bahsedilen bu simülasyonda yaşanan Bug mı? What is the Matrix? Koy probleme gitsin sabahlar olmasın.

vs. vs. 

Ben yılmadan usanmadan uğraşıyorum yazıyorum çiziyorum. Sonuç alamasam da halen umudum var.
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Aralık 28, 2019, 09:33:50 ÖÖ »

ptt kargoyu eve getirmiyordu ve adreste yok haber kağıdı bırakıldı yazıyordu sistemde..
benzer olay 2 defa yaşandı bende çıktılarla beraber cimere yazdım. ama çok ağır ve bir kişinin hazmedemeyeceği yazılar yazdım. evrakta sahteciliğe kadar vurdum yüzlerine..
neyse , özürdilediler yanlışlık olmuş dediler

aynı durum tekrar yaşanınca benzer yazıları yazdım önceki yazışmalarla birlikte iadeli taahhütlü ulaştırma bakanlığına gönderdim.
...
yine özür yazısı geldi.

sonuç ne oldu bilmek istersiniz diye yazıyorum...

kargo yine eve gelmiyor
ama sistemde adreste bulunamadı gibi ibareler yok. en yakın postaneye bırakıyorlar.

postaneden çıktı aldığımda adreste bulunamadı yazıyor. şimdi ilgili kişilere tüm yazışmalar ıspatlı olduğu için tazminat davası açma hakkım varmıdır bunu öğrenip hakkım varsa yapacağım

TA3OUH
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Aralık 28, 2019, 13:08:27 ÖS »

Tebrikler Aktug... Bende hala uğraşıyorum ama sonuç alamadım. Tek görülen değişim var... Hayatında küfür etmeyen bir kişi olarak küfürbaz oldum...

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Aralık 28, 2019, 14:08:24 ÖS »

Bu belgede sahtecilik, hele aras kargoda çok görülen yalandan teslim edildi ibaresi, çok görülüyor. Aslında biri uğraşsa davayla vs. İyi bir emsal karar çıksa çok rahatlarız diye düşünüyorum

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Aralık 28, 2019, 14:08:46 ÖS »

Aklı başında bir ülkede bu yapılanlar çok büyük suç olmalı

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: