Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Pandora Box 6 sorunu hk.da  (Okunma Sayısı 585 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
btg10
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 05, 2019, 00:38:05 ÖÖ »

Cumleten iyi aksamlar,
Umarim konu basligi olarak dogru yerdeyim. Yurtdisindan kuzenim pandora box 6 jammali model getirdi. Bende kabin projesi icin is yerinde elektrik elektronikten anladığını düşündüğüm arkadaslara enerji vermelerini istedim goruntu almak icin. elimizde bulunan 12v 8.5a led trafosunu kullanarak cihaza elektrik verdik fakat baglanti hatasi sebebiyle zannedersem cihazda 2 tane cip yandi.
Bunu duzeltmenin veya tamir etmenin bir yolu var midir acaba? Yanan transistoru perpa da buldum. Diger cip zannedersem hdmi ile alakali. Uzerinde ag6200 yaziyor.
Ucreti karsiliginda bunu onarabilecek veya yonlendirebilecek abilerim kardeslerim var ise cok memnun olurum.
Tesekkurler.

Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ekim 05, 2019, 01:09:14 ÖÖ »

yanan çip birçok hdmi-vga çeviricilerin içinde var. hdmi encoder çipidir. pandoranın içindede aynı amaçla kullanılıyor.
arızanın durumu sadece çipmidir öncesi sonrası nedir bilinmez. ama şahsen ben o aletle uğraşmam. ama çipi aliexden alabilirsi iz iyi şanslar

TA3OUH
btg10
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 05, 2019, 10:29:30 ÖÖ »

yanan çip birçok hdmi-vga çeviricilerin içinde var. hdmi encoder çipidir. pandoranın içindede aynı amaçla kullanılıyor.
arızanın durumu sadece çipmidir öncesi sonrası nedir bilinmez. ama şahsen ben o aletle uğraşmam. ama çipi aliexden alabilirsi iz iyi şanslar
tesekkurler verdiginiz bilgi icin.
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 05, 2019, 10:57:22 ÖÖ »

çipten başka arızası olmadigina eminsen denemeye değer, çünkü ürünü getirtmek çok pahalı oldu suan vergilerden sonra aldı başını gitti...ucuz yollu yurtucinden Pandora bulabilirsen 3-4-5 ve eğer aynı çipi kullaniyorsa dene bence, almadan önce ayrıntılı foto iste aynisi ise tamam...
btg10
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 05, 2019, 12:42:16 ÖS »

çipten başka arızası olmadigina eminsen denemeye değer, çünkü ürünü getirtmek çok pahalı oldu suan vergilerden sonra aldı başını gitti...ucuz yollu yurtucinden Pandora bulabilirsen 3-4-5 ve eğer aynı çipi kullaniyorsa dene bence, almadan önce ayrıntılı foto iste aynisi ise tamam...
ikinci resimdeki cipi zaten buldum perpada. ilk resimdekine emin olamadim ama aykiri1 standart bir cip olduğunu söyledi bakalim deneyecegiz insallahnolur. goruntu almak nasip olmadi ona üzüldüm
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Ekim 05, 2019, 12:48:29 ÖS »

ikinci resimdeki çip değil transistör
3A 40v herhangi bir pnp transistör çalıştırır
2sb772 transistörün kodu.

TA3OUH
btg10
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 18, 2019, 14:49:14 ÖS »

edit.
btg10
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ekim 18, 2019, 14:50:08 ÖS »

ikinci resimdeki çip değil transistör
3A 40v herhangi bir pnp transistör çalıştırır
2sb772 transistörün kodu.
hocam selamlar,
bu ilk resimdeki çipi bulamadım. perpaya kart tamircisine götürdüm onlarda bulamadı. sizin fikriniz var mı acaba?
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Ekim 18, 2019, 15:16:43 ÖS »

yedek parça olarak bulunsun diyerek koy köşeye dursun. daha sonra benzer chip çıkarsa kullanırsın. kolay gelsin

TA3OUH
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ekim 18, 2019, 15:19:45 ÖS »

@Aykiri11'in de dediği gibi, o çip HDMI-VGA çeviricilerin içinde oluyor.

Örn:

https://tr.banggood.com/Biaze-ZH35-PC-Full-HD-1080P-3D-DVI-DVI241-to-VGA-Converter-Video-Adapter-Cable-p-1389514.html?cur_warehouse=CN

O çip olmadan da JAMMA video çıkışından 15Khz görüntü alabileceğinizi düşünüyorum.

Yanlız o çip yanmış. Muhtemel kısa devre olmuştur içi. O çipi söküp denemenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin...

btg10
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ekim 18, 2019, 17:24:00 ÖS »

ilginiz için teşekkür ederim
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: