Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Hukuki bir mevzu  (Okunma Sayısı 432 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ekim 08, 2019, 17:18:27 ÖS »

Arkadaşlar Merhaba,

Uzun zamandır foruma aktif giriş yapamıyorum, kafam çok karışık kusura bakmayınız.

Ailevi bir mevzuda hukuki sorularım olacak (Boşanma vefat miras vb.); dava açmak istiyor ve dosya işleriyle ben ilgilenmek istiyorum, ama nereye başvurulur nasıl dilekçe yazılır bilmiyorum, bilgiler ve talebimi metin olarak kendimce yazdım, bilgi sahibi tecrübeli bir arkadaş yardımcı olmak isterse, özelden mesaj atabilir mi?, hazırladığım metni göndereyim belki editleyerek daha güçlü bir başvuru olmasını sağlayabilir.

Şimdiden Teşekkürler ederim.

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 08, 2019, 17:39:19 ÖS »

Çok geçmiş olsun umarım istediğiniz gibi sonuçlanır hersey

C64 ve A500 gerisi teferruat
NoStres
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ekim 08, 2019, 17:41:46 ÖS »

Çok geçmiş olsun umarım istediğiniz gibi sonuçlanır hersey
Teşekkürler, bir umut adalete güvenmek istiyorum.

fort_apocalypse
Uzman

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ekim 08, 2019, 17:58:35 ÖS »

Bildiğim kadarıyla; Bulunduğunuz şehrin Barosuna müracaat ederek hukuki konularda yardım alabilirsiniz.
Özellikle usül hukukundaki bazı teknik konulardaki bilgi eksikliği sebebiyle kendi kendinizin avukatlığını yapmanız çok zor olacaktır, mesela bazı kesin süreler vardır,o süreler kaçırılırsa hak kaybı oluşur.
Sizin durumunuzu bilmiyorum ama genel bilgi olarak; Ekonomik imkanı olmayan kişiler için Hukukumuzda "Adli Yardım Müessesesi" vardır, bu konuda bulunduğunuz ilin barosundan detaylı bilgi alabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Ekim 08, 2019, 18:18:03 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

NoStres
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ekim 09, 2019, 05:53:34 ÖÖ »

Bildiğim kadarıyla; Bulunduğunuz şehrin Barosuna müracaat ederek hukuki konularda yardım alabilirsiniz.
Özellikle usül hukukundaki bazı teknik konulardaki bilgi eksikliği sebebiyle kendi kendinizin avukatlığını yapmanız çok zor olacaktır, mesela bazı kesin süreler vardır,o süreler kaçırılırsa hak kaybı oluşur.
Sizin durumunuzu bilmiyorum ama genel bilgi olarak; Ekonomik imkanı olmayan kişiler için Hukukumuzda "Adli Yardım Müessesesi" vardır, bu konuda bulunduğunuz ilin barosundan detaylı bilgi alabilirsiniz.
istanbul Barosuna mesaj gönderdim, geri dönüş yapmazlarsa metnin çıktısını alıp gideceğim.

Teşekkürler.

avukatka
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 12, 2019, 11:49:52 ÖÖ »

Dostum kendi başına adliyede dava açmak dilekçe örnekleri ile yol almak youtube videosu seyrederek ameliyat yapmakla eşdeğer, Bence bir kaç avukat gezip kendine en uygun olanini seç, öz3llikle genç meslektaşlar ekonomik zorluklari nedeniyle daha uygun fiyatlar vereceklerdir. Eger adina kayitli ev arac SGK kaydi vs yoksa adliyede bulunan adli yardim ofisinden ucretsiz yardim ve avukat hizmeti baro tarafindan sunulur. Ancak adiniza kayitli mal veya çalisma kaydiniz varsa bu hizmeti ucretsiz alamazsınız.

Not: Türkçe klavyesi olmayan bir telefonla yazdığım için imla hataları nedeniyle kusura bakmayın.

Aranıyor...Alınık
-CDTV & CD32
-AMIGA 3000
-AMIGA 4000
-Amiga 2000 için 5.25 disket sürücü
-Amiga 2000 klavye
-Ps1,ps2,ps3,ps4,psp,vita,wii oyun lotları
-Kutulu her çeşit Commodore ve Amiga
-kutulu AMOS ve DPaint
-Dünya Yazılım Oyun ve programları
hakdead
Deneyimli

Other computers play, Amiga kill!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 12, 2019, 13:29:00 ÖS »

Ne yazık ki adli durumlarda yazılan dilekçeler çok farklı üsluplarla yazılmakta.  Kendi mesleğimin bir kolu editörlük olduğu için biliyorum. Sizin yazacağınız her şeyi mükemmel derecede güzel anlatan, duygu his ve mağduriyetinizi yoğunca anlatan o dilekçeniz okuyan hakim tarafından hissizce, vurgusuzca okunmaktadır ve değerlendirilmektedir.  Avukatların yazmış olduğu dilekçelerde açıkçası sizin kafanızda kurduğunuz düşünce, anlatım, betimlemelerden çok çok farklı, IQ'su 20'yi geçmeyecek insanın kavrayacağı anlatımlar görmekteyim.  Bence bir avukata başvurun bu durumda...

Amiga 1200 3.1 rom + fast ata mk3 + Blizzard 1260 50mhz + 128 mb ram + 60 gb 2.5 ide + pcmcia cf reader + pcmcia ethernet
Amiga 3000 3640/25 mhz 2 Chip 8 Fast + 10 gb scsi
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Ekim 12, 2019, 13:54:56 ÖS »

maddi durum müsaitse boşanma işlerinde en iyisi paraya acımadan en iyi avukatı tutmaktır ( kötü tecrübe (1 kez boşandım) ) ancak boşanırken avukatın faydasını çok gördüm en önemlisi haklı olduğum durumda derdimi hakime en doğru ve ne güzel şekilde anlatması neticesinde tek celsede olay bitti umduğumdan çok çok daha iyi bir sonuç aldım. burda altını çizerek söyliyim haklıysanız maddi imkanınız varsa iyi bir avukat mutlaka tutun derim.

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ekim 12, 2019, 14:26:17 ÖS »

maddi durum müsaitse boşanma işlerinde en iyisi paraya acımadan en iyi avukatı tutmaktır ( kötü tecrübe (1 kez boşandım) ) ancak boşanırken avukatın faydasını çok gördüm en önemlisi haklı olduğum durumda derdimi hakime en doğru ve ne güzel şekilde anlatması neticesinde tek celsede olay bitti umduğumdan çok çok daha iyi bir sonuç aldım. burda altını çizerek söyliyim haklıysanız maddi imkanınız varsa iyi bir avukat mutlaka tutun derim.

Haklı olmak para olmadan işe yaramıyor desene

C64 ve A500 gerisi teferruat
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Ekim 12, 2019, 18:09:38 ÖS »

Haklı olmak para olmadan işe yaramıyor desene

ben öyle bir şey demedim ama bu konular hasas konular işi sağlama almak lazım bugün söylediğinden yarın vazgeçer. ertesi günü temize gider orda başka şeyler söyler yada söylemez bilemem ama iyi bir avukatla temiz hakkından feregat ederek yapılan güzel bir boşanma ilersi için iyi olucaktır. ilerde çıkması muhtemel sorunlar için iyi bir avukat yardımı alarak boşanmak bence en iyisi. ben o şekilde yaptım ve verdiğim para baya çok olmasına rağmen helalı hoş olsun haketti dedim. tek celsede olmasına rağmen. yani benim açımdan bakarsak çok önemli bir konu iyi bir avukat.

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
NoStres
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Ekim 12, 2019, 23:38:10 ÖS »

Cevaplar için Teşekkür ederim arkadaşlar,

Beyoğlu İstanbul barosuna gittim; saat 5'i geçmiş yetişemedim yanında bulunan ek bina vardı oraya girdim, orada bir avukat abimiz yardımcı oldu biraz bilgi aldım, devlet yardımı alabilmem için Muhtarlık tan yoksulluk belgesi almamı söyledi, sonra yan binaya gel başvur dedi. Açacağım dava ile bilgi aldı anlattım, senin işini devletin tutacağı avukat çözemez, boşuna gelme buraya "devletin tutacağı avukat sadece duruşmalara girer" dedi, iyi bir avukat tutmam gerektiğini söyledi, imkanlarımım kısıtlı olduğunu söyledim, kendim takip etsem daha iyi olacak dedim, durumu bildiği için avukat benimle hemfikir oldu, kendim kovalarsam belki bir şansım olacak sanırım, zaten başka çıkış yolu yok gibi.

Tekrar Teşekkür ederim.

Oraya gidecekseniz kimseye sormayın, herkes Odakule Ticaret odasına gönderiyor, yarım saat aradım , işi düşecek olanlar için İstanbul barosu yeri:
https://goo.gl/maps/ecGjrdgEe9XFtRF48

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: