Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetRetro Oyun Konsolları İçin En Uygun CRT TV nedir?
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Retro Oyun Konsolları İçin En Uygun CRT TV nedir?  (Okunma Sayısı 3315 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kaptan nintendo
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Ekim 14, 2019, 20:07:27 ÖS »

Pvm-bvm gözünden bakarsanız en iyi ekran sony d24-d32 bvmdir.1000line değerinde keskin bir 16:9 formatinda ekranı vardır ve 480i-1080i arası cozunurluklerin hepsinde mükemmel bir görüntü sunar.Jvcnin de çok güzel 700-900 line aralığında pvmleri var arada denk geliyor onlara da bakabilirsiniz.Tv isterim derseniz de önerebileceğim 2 tv var ki birisi tr de yok;jvc d serisi crt tv ve sony fv300-fv310.Aslında dedigim  sony tv de trde yok fakat letgo ve sahibindene bakarsaniz degidim sony modelinin avrupa versiyonu olan ar serisi sonylere bakabilirsiniz birçok crtden daha iyi line degerlerine sahip ve daha bol özelliklere sahip bir tvdir.450 line tüpe sahiptir orta seviye pvmlere yakin bir görüntü performansı vardir fakat scart bağlantısı yok o biraz sıkıntı component girişten bağlamanız lazım.  
« Son Düzenleme: Ekim 14, 2019, 20:09:50 ÖS Gönderen: kaptan nintendo » Logged
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Haşmetmeabları, Efendiniz ve Lordunuz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Ekim 14, 2019, 21:46:47 ÖS »

Görüntü kalitesinden ziyade, bence nostaljiyi nasıl bir TV'de yakalıyorsanız en iyisi odur.

Kondüsyonu düzgün böyle bir TV'yi en kaliteli BVM ile takas ederdim.

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
punpun
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Ekim 14, 2019, 22:12:12 ÖS »

Pvm-bvm gözünden bakarsanız en iyi ekran sony d24-d32 bvmdir.1000line değerinde keskin bir 16:9 formatinda ekranı vardır ve 480i-1080i arası cozunurluklerin hepsinde mükemmel bir görüntü sunar.Jvcnin de çok güzel 700-900 line aralığında pvmleri var arada denk geliyor onlara da bakabilirsiniz.Tv isterim derseniz de önerebileceğim 2 tv var ki birisi tr de yok;jvc d serisi crt tv ve sony fv300-fv310.Aslında dedigim  sony tv de trde yok fakat letgo ve sahibindene bakarsaniz degidim sony modelinin avrupa versiyonu olan ar serisi sonylere bakabilirsiniz birçok crtden daha iyi line degerlerine sahip ve daha bol özelliklere sahip bir tvdir.450 line tüpe sahiptir orta seviye pvmlere yakin bir görüntü performansı vardir fakat scart bağlantısı yok o biraz sıkıntı component girişten bağlamanız lazım. 

Scart to component dönüştürücü alırsam kayıpsız bir şekilde aynı görüntüyü alabilirim muhtemelen.
Söylediğiniz modelleri araştıracağım. Bahsettiğiniz tv'leri tanıyabileceğim bazı karakteristik özellikleri verebilirseniz çok güzel olur.
kaptan nintendo
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Ekim 14, 2019, 22:50:53 ÖS »

Pvm-bvm gözünden bakarsanız en iyi ekran sony d24-d32 bvmdir.1000line değerinde keskin bir 16:9 formatinda ekranı vardır ve 480i-1080i arası cozunurluklerin hepsinde mükemmel bir görüntü sunar.Jvcnin de çok güzel 700-900 line aralığında pvmleri var arada denk geliyor onlara da bakabilirsiniz.Tv isterim derseniz de önerebileceğim 2 tv var ki birisi tr de yok;jvc d serisi crt tv ve sony fv300-fv310.Aslında dedigim  sony tv de trde yok fakat letgo ve sahibindene bakarsaniz degidim sony modelinin avrupa versiyonu olan ar serisi sonylere bakabilirsiniz birçok crtden daha iyi line degerlerine sahip ve daha bol özelliklere sahip bir tvdir.450 line tüpe sahiptir orta seviye pvmlere yakin bir görüntü performansı vardir fakat scart bağlantısı yok o biraz sıkıntı component girişten bağlamanız lazım.  

Scart to component dönüştürücü alırsam kayıpsız bir şekilde aynı görüntüyü alabilirim muhtemelen.
Söylediğiniz modelleri araştıracağım. Bahsettiğiniz tv'leri tanıyabileceğim bazı karakteristik özellikleri verebilirseniz çok güzel olur.
Modeli biraz yanlış vermişim dr ile başlayan model dediğim model alabileceğiniz en iyi sd crt tv bunlardır.Örnek olarak bir tane koyuyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-televizyon-sony-trinitron-kv-dr29m69-tv-743791680/detay

Bu arada sadece Retro için kullanmayacaksanız sonynin super fine pitch tüpe sahip hd crtleri de satılıyor 600 line değerinde.Ben 2 sene önce uzun araştırmalar sonucunda 36 inç widescreen versiyonunu bulmuştum 2 yıldır kullanıyorum sıkıntısızca.Yalnız bunlardaki scanlinelar daha ince olduğu için Retro oyunlarda sd crtler kadar olmasa da güzel bir görüntü veriyor ben memnunum.Ben aldıktan sonra çok 4:3 sony hd crt gördüm de hiç 16:9 widescreen çıkmadı biraz şans işi 
« Son Düzenleme: Ekim 14, 2019, 22:52:44 ÖS Gönderen: kaptan nintendo » Logged
punpun
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Ekim 14, 2019, 23:17:32 ÖS »

Modeli biraz yanlış vermişim dr ile başlayan model dediğim model alabileceğiniz en iyi sd crt tv bunlardır.Örnek olarak bir tane koyuyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-televizyon-sony-trinitron-kv-dr29m69-tv-743791680/detay

Bu arada sadece Retro için kullanmayacaksanız sonynin super fine pitch tüpe sahip hd crtleri de satılıyor 600 line değerinde.Ben 2 sene önce uzun araştırmalar sonucunda 36 inç widescreen versiyonunu bulmuştum 2 yıldır kullanıyorum sıkıntısızca.Yalnız bunlardaki scanlinelar daha ince olduğu için Retro oyunlarda sd crtler kadar olmasa da güzel bir görüntü veriyor ben memnunum.Ben aldıktan sonra çok 4:3 sony hd crt gördüm de hiç 16:9 widescreen çıkmadı biraz şans işi  

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İnternette sd crt'ler için input lag olabileceği söyleniyordu. Bir bilginiz var mı bu konuda acaba?
kaptan nintendo
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Ekim 14, 2019, 23:23:43 ÖS »

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İnternette sd crt'ler için input lag olabileceği söyleniyordu. Bir bilginiz var mı bu konuda acaba?
Rica ederim.Sd crtlerde input lag yoktur tabii sonradan çıkan bazı sd crtler ve hd crtlerde dijital sinyali analoga çevirdiği için plazma ve lcdler kadar olmasa da input lag mevcut.
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: