Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Dolandırıcı Durumları  (Okunma Sayısı 20212 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« : Kasım 29, 2019, 22:07:17 ÖS »

!!!! DİKKAT DOLANDIRICI !!!
Facebook isimleri : Cara Germonatta ve Atıl Sehmi sahte isimlerine dikkat!
Letgo: Franco ve Büşra sahte isimlerine dikkat!
Gerçek Adı: Hakan *****
Telefon Numarası: 0546761****
İl: Kırklareli
İlçe: Lüleburgaz

Bu kişi ile bir ürün için Facebook üzerinden pazarlık yaptık ve 3 gün önce parasını EFT ile gönderdim. Bugün kendisine Facebook üzerinden soru sordum. Beni blokladı. Whatsapp'dan yazdım. Mesajımı görünce blokladı. Telefon ile aradım. Haliyle onda da bloklamış
Google da Hakan ***** dolandırıcı yazınca bilin bakalım ekşi sözlükte ne çıkıyor:
"facebook alışveriş gruplarında vita ve 3ds sattığını iddia ederek insanları dolandıran bir adet dolandırıcı"
Banka ve Cimer'e başvurularımı yaptım.
Pazartesi günü de avukatlarıma da konuyu delillerle sunup, bu beyni küçük kişinin gereken dersi alması konusunda gereken çabayı göstereceğim.
Bu ve bunun gibi kişiler aramızda maalesef geziniyor. Dikkat ediniz. Yaklaşık 15 yıldır internetten alış veriş yapıyorum. Bir batık firma, bir de bu beyinsiz tarafından dolandırıldım. Dikkat ediniz. Oyun camiasını uyarınız. Ki bu beyinsiz buralardan sizlere yürüyecektir.
« Son Düzenleme: Aralık 20, 2019, 13:39:12 ÖS Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Kasım 29, 2019, 22:22:15 ÖS »

Teşekkürler abi. Geçmiş olsun bu arada
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:49:33 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Kasım 29, 2019, 22:27:28 ÖS »

Geçmiş olsun İlker abi

facebookta sahte isim kullanmayanları her gördüğümde ihbar ediyorum.
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:49:49 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
atakantas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 29, 2019, 22:38:57 ÖS »

Bir dolandırıcı da ben ifşa edeyim yeri gelmişken.
Turbosepet adlı N11.com satıcısı.
Bozuk, çakma, hurda ne varsa gönderiyor.
Ürün çalışmayınca sistemden iade'yi seçiyorsunuz.Anlaşmalı kargo'ya
iade kodunu veriyorsunuz kargo ücretsiz teslim alınıyor.
Buraya kadar herşey çok iyi.
Sonra bir bakıyorsunuz karşı taraf iadeyi kabul etmemiş.Çünkü göndermiş olduğunuz adres Tekirdağ.Ancak firma İzmir'de.(Aslında o da soru işareti)
Sonra aklınıza Organize işler filmindeki o meşhur replik geliyor.
Para nerede ? -Yok E araba nerede ? - O da yok.
n11 müşteri hizmetleri ile çeşitli görüşmeler felan.N11 diyor ki arkadaşlarımız firmayı uyaracak size de ürün bedeli kadar puan.
Neyse fazla uzattım.Bu şekilde dolandırılan çok insan var.
Ürün değeri çok değil.Çoğunluk sineye çekiyor ve malesef N11.com bu işe
net bir şekilde çanak tutuyor.
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:50:15 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

AMIGA 1200 | GVP A1230 TURBO+ JAWS II | 20 MB RAM | INDIVISION AGA MK2CR | 3.9 ROM | 32 GB CF
AMIGA 500 | VAMPIRE V500 V2+ | GOTEK | 2 MB CHIPRAM | HDMI520 |
C64 BREADBIN | 1071 CRT| 1541 | IRQHACK64
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 29, 2019, 22:47:22 ÖS »

hangi şehirde bu beyefendi
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:50:25 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Kasım 29, 2019, 22:56:09 ÖS »

n11 denen sitenin en büyük olayı iadelerde satıcıya çanak tutması.

benim de aldığım xperia z2 telefonunda bootloader kilidi kaldırılınca DRM ile korunan pek çok özellik kayboluyordu. Bunu açıklayacak bir merci bulamadım. Bilir kişi ve bunu kontrol etmesi gereken YETKİLİ servis de n11 gözünde satıcı telefoncunun(bilmemne iletişim şeklinde ismi var siz düşünün) teknik servisi.

Bu akıllılar da fm radyoyu kaldırmak için cihazı rootlayıp, rootlu bir biçimde bana göndermişler
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:50:34 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Kasım 29, 2019, 23:04:55 ÖS »

Paylaşım için teşekkür ederim @ibeser ve @atakantas.

« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:50:42 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Kasım 29, 2019, 23:09:12 ÖS »

hangi şehirde bu beyefendi

Teşekkürler tüm arkadaşlar.
IBAN çözümleme ile
bilgisine ulaştım.
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:50:51 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

yucelbilik
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Kasım 29, 2019, 23:09:30 ÖS »

İlker hocam, bu gibi olaylar maalesef başımıza gelebiliyor, büyük geçmiş olsun.
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:50:59 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

yb
avukatka
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2019, 23:29:22 ÖS »

Geçmiş olsun
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:51:05 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

Aranıyor...Alınık
-Kutulu her çeşit Commodore ve Amiga
-kutulu AMOS ve DPaint programları
-Dünya Yazılım Oyun ve programları
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2019, 23:35:29 ÖS »

Bir dolandırıcı da ben ifşa edeyim yeri gelmişken.
Turbosepet adlı N11.com satıcısı.
Bozuk, çakma, hurda ne varsa gönderiyor.
Ürün çalışmayınca sistemden iade'yi seçiyorsunuz.Anlaşmalı kargo'ya
iade kodunu veriyorsunuz kargo ücretsiz teslim alınıyor.
Buraya kadar herşey çok iyi.
Sonra bir bakıyorsunuz karşı taraf iadeyi kabul etmemiş.Çünkü göndermiş olduğunuz adres Tekirdağ.Ancak firma İzmir'de.(Aslında o da soru işareti)
Sonra aklınıza Organize işler filmindeki o meşhur replik geliyor.
Para nerede ? -Yok E araba nerede ? - O da yok.
n11 müşteri hizmetleri ile çeşitli görüşmeler felan.N11 diyor ki arkadaşlarımız firmayı uyaracak size de ürün bedeli kadar puan.
Neyse fazla uzattım.Bu şekilde dolandırılan çok insan var.
Ürün değeri çok değil.Çoğunluk sineye çekiyor ve malesef N11.com bu işe
net bir şekilde çanak tutuyor.

N11 sayfasında satış sözleşmesi var. İade ettiğiniz adresin bu sözleşmedeki adresle eşleşmesi lazım. Kargo alındı belgesinin de saklanması da gerek. Ha satıcı yan mı çizdi? N11 sorumluluk almıyor mu? Bankanıza delillerle birlikte ödeme itirazı / chargeback başvurusu olmadı tüketici hakem heyeti. Chargeback işe yaramıyor diyenler olacak gayet yarıyor. Garanti Bankası yan çizen bir satıcıyla ilgili başvurumu 48 saat içinde sonlandırdı.
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:51:13 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Kasım 29, 2019, 23:41:32 ÖS »

!!!! DİKKAT DOLANDIRICI !!!
Facebook ismi: Cara Germanotta
Gerçek Adı: Hakan *******
Telefon Numarası: 0546761****

Bu kişi ile bir ürün için Facebook üzerinden pazarlık yaptık ve 3 gün önce parasını EFT ile gönderdim. Bugün kendisine Facebook üzerinden soru sordum. Beni blokladı. Whatsapp'dan yazdım. Mesajımı görünce blokladı. Telefon ile aradım. Haliyle onda da bloklamış
Google da Hakan Karaduman dolandırıcı yazınca bilin bakalım ne çıkıyor:
"facebook alışveriş gruplarında vita ve 3ds sattığını iddia ederek insanları dolandıran bir adet dolandırıcı"
Banka ve Cimer'e başvurularımı yaptım.
Pazartesi günü de avukatlarıma da konuyu delillerle sunup, bu beyni küçük kişinin gereken dersi alması konusunda gereken çabayı göstereceğim.
Bu ve bunun gibi kişiler aramızda maalesef geziniyor. Dikkat ediniz. Yaklaşık 15 yıldır internetten alış veriş yapıyorum. Bir batık firma, bir de bu beyinsiz tarafından dolandırıldım. Dikkat ediniz. Oyun camiasını uyarınız. Ki bu beyinsiz buralardan sizlere yürüyecektir.

Geçmiş olsun. Garanti Bankasında tanıdığınız varsa ya da yardımcı olabilecek birileri varsa TC Kimlik Numarasına ulaşabilirseniz ve şikayet dilekçesine bu numarayı eklerseniz işlem biraz daha hızlanır. TC Kimlik numarasının Mernis' e kayıtlı olduğu adrese ifade vermesi için davet gider. Davete icabet etmezse yanılmıyorsam yakalama kararı çıkarılıyor ve zorla ifadesi alınıyor. Aksi durumda savcılık bankaya müzekkere yazıp bilgileri talep edecek v.s v.s

« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:51:44 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Kasım 29, 2019, 23:58:03 ÖS »

Herkese çok teşekkürler.
@Aktug özel mesaj attım. Elimdeki yeni delillerle. Yakında konu netleşecek. Gelişmeleri sizinle paylaşacağım.
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:51:53 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Kasım 30, 2019, 01:19:59 ÖÖ »

Geçmiş olsun

Bir n11 vakası da ben yazayım: N11'den yaptığım 2. ya da 3. alışverişten hemen değil ama bir süre sonra  gecenin bir yarısı telefona şunu aldınız bunu aldınız diye mesajlar gelmeye başladı. Hemen banka telefonundan durumu bildirip kartımı kapattım. Bu sırada karttan toplamda 3-4bin tl civarı para çekildi, 1 ay gibi bir sürede banka durumu tamamen çözdü, bir zararım olmadı.

İyi bilinen başka bir alışveriş sitesinden kredi kartıyla yıllardır alışveriş yapmışlığım var, başıma hiç böyle birşey gelmemişti. Ama daha 2. ya da 3. alışverişimde n11 klasını gösterdi.

Hırsızlığı n11'in yapmadığını, satıcı şirketle ilgili bir durum olduğunu anlıyorum. N11'in bana bulaşmayan yılan bin yaşasın mantığını da çok iyi anlıyorum.
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:52:01 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

Use the brute force, Luke
Humphrey
Deneyimli

The right man in the wrong place

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Kasım 30, 2019, 07:42:42 ÖÖ »

Öncelikle herkese çok geçmiş olsun , Bende bir tane ifşa edeyim bu vesile ile
Sahibinden_87 (yada ilerde _88 , _89 , belki geçmişte _86 yada _85 idi)
Gitti gidiyorda . Kutulu orijinal ürün satıyor havası ile kopya PC cd gönderiyor,
Gitti gidiyorun iadesiz ürün şemsiyesi altında (yada içerden tanıdık arkadaşı var) ürünü iade edemiyorsunuz.
iade talepleriniz siliniyor ve para sahibinden_87 nin hesabına aktarılıyor. Bu arada iade adreside Posta kutusu. yani ortada iade adreside yok.
Bu konuda gitti Gidiyoruda EBAY'a şikayet ettim . delilli emailler düzdüm ama sonuç alamadım.
Meblağ küçük 10 TL ama yarın büyür, yada bir çok kişi böyle dolandırılır.
Gerekli şikayetleri yaptım , Orijinal "sınırlı sayıda" PC CD satıyorum adı altında (resme bakınız) kopya CD gönderip para kazanılıyor, Gitt Gidiyor konuya kayıtsız kaldı. içerden tanıdığı olduğunu düşünüyorum.
sakın satın almayın .

* sahibinden.png (51.23 KB, 1058x264 - Görüntüleme: 549 kez.)
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 11:52:19 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

Amiga 500 Plus+,Aca 500+,3.1
Amiga Cd32
Commodore 64,64C,128
Atari 800XL,130XE
Nintendo wii,Nes,Snes,64,Gamecube,3DS XL,3DS,Dsi,Dslite
Playstation 1,2,3
Xbox 360
Sega Saturn,Dreamcast,Mega Drive,Masterdrive
PSP 1001,2001,3001,PSPGO
Zx Spectrum+
Atari Pong,Philips Videopac,Palladium,Unimax
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Yukarı git