Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeİki Buton Joyistik Yapımı (Amiga A ve B Fonsiyonlu)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İki Buton Joyistik Yapımı (Amiga A ve B Fonsiyonlu)  (Okunma Sayısı 3854 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
WildLord
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Aralık 19, 2019, 16:24:22 ÖS »

Ellerine sağlık Eşref, Adeks'te final yaptım bunla Sensible'da tabi en büyük faydayı şans sağladı ahaha.
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Aralık 19, 2019, 16:26:37 ÖS »

Oyundan oyuna değişebilir, ama commodore 64 veya amiganın en kısa ateş tuşu algılama frekansı kaçtır acaba? Makina dilinde counter program yazılıp bir devre ile denenebilir.

Aya-Fix-Center
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Aralık 19, 2019, 16:52:47 ÖS »

Ellerinize Sağlık Çok Güzel Görünüyorlar

Amiga 500+
Sega Mega Drive 2
Nintendo Wii Mini [Softmode]
8bit Snes Klon Atari
X-Box Classic
Playstation 1 SCHP 7002
zanpinoz
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Aralık 19, 2019, 16:59:35 ÖS »

Oyundan oyuna değişebilir, ama commodore 64 veya amiganın en kısa ateş tuşu algılama frekansı kaçtır acaba? Makina dilinde counter program yazılıp bir devre ile denenebilir.

@blackturk   Üstat için kolay bir yazılım olabilir belki ama

dediğiniz gibi oyundan oyuna frekans değerleri farklı olabilir
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Aralık 19, 2019, 17:16:49 ÖS »

Üretim başlar umarım.Odalarda baş köşeye yerleşir.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Aralık 19, 2019, 17:52:35 ÖS »

Levent abi çok teşekkürler. Bu devrede şu sorun oluyor. Potansiyometre kullandığımızda. Stabil dalgalar üretmiyor abi. Senin gönderdiğin tablo ile istediğimiz aralıkta sabit bir dalga yakalanabiliyor. Kapasitörlerin boşalmalarına göre. Ama Potansiyometre girdiğinde kapasitörlerin boşalma sürelerinde senkronizasyon bozuluyor. Bozmadan bunu yapmanın bir yolu var mı acaba. 555 bu devre sabit flip flop için güzel. Bununla kadamelide yapılabilinir hesaba göre üç farklı kapasiyör kullanılır tık tık 3 switchle geçer ama. Fantazimiz potansiyometre ile farklı hızlarda düzgün dalgalar elde etmek.

Eşref hocam senkronizasyon bozulması potansiyometre değerini değiştirirken 555 entegresinin ürettiği kare dalga sayısını oyunun algılıyabileceği değerin çok üzerine çıkmasından olabilir.

Senkronizasyonun düzgün çalıştığı noktalarda potansiyometre ayaklarının direnç değerlerini ölçmek gerekir diye düşünüyorum.

Mesela Potansiyometremiz 1 kohm diyelim

devremiz 800 ohm ile 1 kohm aralığında düzgün çalışıyorsa

potansiyometre nin bağlı olduğu hatta seri olarak  800 ohm luk direnç bağlarız potansiyometremizide 200 ohm luk ile değiştiririz

Bilgilendirme için çok teşekküre ederim abi.Thinkercad.com'da deniyorum bir şeyler ama henüz muhafak olamadım. Amacım ledi yanıp söndürmek. Yapabilirsem orada değerleri rahat değiştirebiliyoruz.

Bu arada üretimden ziyade bilgilendirme amacıyla yapıyorum. Kendime bir joyistik yapacağım ama ucuza mal olmuyor. Onu yaptırması da biraz meşakatli olacak. Çok isteyen olursa onu o zaman değerlendiririz. Ama siyah kutu ve aliexpresteki uygun fiyatlı parçalar ile makul bir fiyatta eğlenceli bir joyistik yapılabiliniyor. Birde ayarlı Auto fire ekleriz miss

* test.jpg (46.17 KB, 506x465 - Görüntüleme: 334 kez.)
« Son Düzenleme: Aralık 19, 2019, 17:57:42 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Aralık 19, 2019, 20:37:25 ÖS »

Çok güzel olmuş elinize sağlık. Aslında modellemeden anlayan arkadaşlar quickshot tarzı bir tasarım yapsa keşke de devrelerini temin edip güzel bir joystick oluşturabilsek o da çok güzel olabilir.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: