Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetYeni Bilgisayar Oyunum FireTry Yayında
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yeni Bilgisayar Oyunum FireTry Yayında  (Okunma Sayısı 494 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
programci42
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 09, 2020, 22:01:12 ÖS »

Arkadaşlar yeni oyunum bitti ve steam üzerinden satışa hazır bir şekilde siz değerli oyunculardan gelen güzel yorumları bekliyor  .

https://store.steampowered.com/app/1208840/FireTry/
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2020, 22:08:52 ÖS »

güzel olmuş başarılarınızın devamını dilerim

TA3OUH
programci42
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2020, 22:10:00 ÖS »

güzel olmuş başarılarınızın devamını dilerim

Teşekkür ederim.
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Haşmetmeabları, Efendiniz ve Lordunuz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2020, 22:11:27 ÖS »

Eline sağlık

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
fort_apocalypse
Uzman

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2020, 00:30:00 ÖÖ »

Eğlenceli bir oyuna benziyor. tebrikler.

DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2020, 07:34:57 ÖÖ »

tebrikler

Amstrad CPC 6128 - MotherX4 Board, ZMEM 1MB RAM, M4 Wifi, 3,5'' floppy,3'' floppy, Gotek CPC,Tape Player, PS2 Mouse Adaptor, LCD Monitör

Schneider CPC 6128, Gt65 Monitor/

Amstrad CPC 464, Schneider Ctm 640 monitor
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ocak 10, 2020, 10:41:06 ÖÖ »

Tebrikler

Şu satış platformundan Türkiye'de de olsaydı keşke

Use the brute force, Luke
Theoden
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Ocak 10, 2020, 11:08:31 ÖÖ »

Girişiminiz için tebrikler.
Ben de yazılımcıyım ve boş zamanlarımda ufak oyun prototipleri yapıyorum.
Projelerinizde başarılar dilerim.
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2020, 11:10:51 ÖÖ Gönderen: Theoden » Logged

320x240
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Ocak 10, 2020, 11:31:23 ÖÖ »

Almaya çalışıyorum ama bundle'ları sadece hediye olarak alabilirsin diyor. Steam'deki ayarlarında bir sorun mu var acaba?

MAIN GAMES ve Aircraft War Games bundle'ı da aynı?

* Bundle.png (415.17 KB, 950x830 - Görüntüleme: 145 kez.)
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2020, 11:35:44 ÖÖ Gönderen: Simon (Özay Turay) » Logged

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
programci42
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ocak 10, 2020, 22:53:41 ÖS »

Almaya çalışıyorum ama bundle'ları sadece hediye olarak alabilirsin diyor. Steam'deki ayarlarında bir sorun mu var acaba?

MAIN GAMES ve Aircraft War Games bundle'ı da aynı?

Şimdi şöyle bazı paketleri eğer o paket içindeki hiç bir ürüne sahip değilseniz alabilirsiniz.

İki farklı paket tipi var biri birlikte satın alma diğeri de seti tamamlama şeklinde.
Seti tamamla paketinde eğer o paketin içinde herhangi bir ürüne sahipseniz o ürünü almıyorsunuz onun dışındaki diğer ürünleri paketteki indirim oranı kadar indirimli alabilirsiniz.

Fakat şöyle bir durum da var bazı paketler bazı ülkelerde görünmeyebilir mesela Türkiyede dolar 5.80 TL diyelim ben %50 indirim yapamıyorum çünkü kazandığım para zaten steam ve abd ile paylaşıldığı için kimseye yetmiyor o yüzden belli bir fiyatın altındaki ürünlere ve o ülkedeki dolar hesabına göre inidirim yapmana izin vermiyor.

Yani ben %60 indirim yapmak istesem de sistem buna izin vermiyor zaten o yüzden bazı paketler Türkiyede görülmeyebilir ama indirim oranı düşük olursa ve kar elde edilebilecek seviyede olursa o zaman indirim yapılabiliyor.

Genel olarak şu an MAIN GAMES 2 paketinin indirim oranını %8 e çektim Türkiye de de aktif fakat diğer ülkeler için belki çok komik bir indirim oranı ancak ülkeye göre paket sistemi sanıyorum henüz yok aslında aynı paketten birden fazla tanımlanabilir ancak şöyle düşün x paketi sadece Türkiyede görünsün diye %8 indirim var, aynı paket mesela amerikada daha cazip görünsün diye %30 indirimi var şimdi  amerikadaki vatandaş hem %8 li olanı hem de %30 lu olanı göreceği için bu ne alaka diyebilir niye iki paket var ikisi de ayı zaten diye düşünebilir steam in böyle bir kuralı olduğunu sadece oyun yapımcıları bilebilir, karışıklık olmasın diye aynı paketten birden fazla yapmamaya çalışıyorum.

*  (91.53 KB, 1261x883 - Görüntüleme: 21 kez.)

*  (96.72 KB, 1255x881 - Görüntüleme: 20 kez.)
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Ocak 10, 2020, 23:47:49 ÖS »

Emeğinize sağlık

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
programci42
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ocak 11, 2020, 00:04:26 ÖÖ »

Herkese çok teşekkür ederim ilginiz için, fakat işler kesat oyun pek satmıyor sanki oyun çok mu kötü, yoksa daha yeni bir oyun olduğu için mi, 2 boyutlu olduğu için mi yoksa fiyatı biraz yüksek olduğu için mi anlayamadım sizce böyle bir oyunun ederi ne kadar olmalı çok pahalı oluğunu düşünmüyorum gayet alınabilecek bir seviyede ancak bu oyun için mi yüksek gerçi şu an %40 inidirimli olarak 2,30$ gibi bir fiyatı var ama, ₺ olarak değeri %40 indirimli hali 4,20 ₺ bence fiyatı uygun ama sizin fikriniz nedir?
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Ocak 11, 2020, 01:07:53 ÖÖ »

Aircraft War'dan sonra FireTry'ı da satın aldım destek olma amaçlı. Bundle'lardan gelen oyunlardan çıkan kartları satarak biriktirdiğim cüzdan paraları sağolsun. Kahkaha

Oyunları hangi ortamda üretiyorsun? SDL veya SFML tarzı bir kütüphane kullanarak direk programlama ile mi yoksa GameMaker/Unity tarzı bir program vasıtası ile yarı görsel/yarı programlama ile mi?

Biraz bilgi verirsen aramızda niyeti olan arkadaşlar için yol gösterici olabilir.
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2020, 01:09:49 ÖÖ Gönderen: Simon (Özay Turay) » Logged

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
Theoden
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Ocak 11, 2020, 02:25:20 ÖÖ »

Herkese çok teşekkür ederim ilginiz için, fakat işler kesat oyun pek satmıyor sanki oyun çok mu kötü, yoksa daha yeni bir oyun olduğu için mi, 2 boyutlu olduğu için mi yoksa fiyatı biraz yüksek olduğu için mi anlayamadım sizce böyle bir oyunun ederi ne kadar olmalı çok pahalı oluğunu düşünmüyorum gayet alınabilecek bir seviyede ancak bu oyun için mi yüksek gerçi şu an %40 inidirimli olarak 2,30$ gibi bir fiyatı var ama, ₺ olarak değeri %40 indirimli hali 4,20 ₺ bence fiyatı uygun ama sizin fikriniz nedir?

Hocam ne kadar zamandır oyun geliştiriyorsunuz?

Başlarda çıkan aksaklıklar moralinizi bozmasın, eğer gerçekten gönül verdiyseniz oyun yapmaya devam edin.
En önemli şey yapıtğınız her oyunun bir öncekinden biraz daha iyi ve kaliteli olmasıdır. Her yeni projede komfor alanınızdan çıkıp yeni problemler çözmeye odaklanmanızı tavsiye ederim. Farklı mekanikler ve özellikler eklemeye çalıştıkça hem oyun tasarımı kısmına bakış açınız değişecek hem de teknik becerileriniz artacaktır. Böylece zamanla kendi kişisel kod kütüphanenizi oluşturmuş olacaksınız.

Bildiğiniz gibi kapsamlı ve yüksek bir standartı yakalayan oyunların yapımı seneler sürebiliyor. Mesela Stardew Valley oyununu tek geliştirici 4 sene tam zamanlı çalışarak tamamladı. Ve bu emek satışlara da yansıyor.
Yeterli çalışma ve zamanla hedeflediğiniz satışlara ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.

Oyunun fiyatı yüksek değil ancak oyun mekanikleri ve "cilalama"(polish) kısımlarına biraz daha çeşitlilik ekler ve vakit ayırırsanız benzer oyunlarla rekabete girebilirsiniz.

320x240
programci42
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ocak 11, 2020, 09:01:49 ÖÖ »

Hocam ne kadar zamandır oyun geliştiriyorsunuz?

Başlarda çıkan aksaklıklar moralinizi bozmasın, eğer gerçekten gönül verdiyseniz oyun yapmaya devam edin.
En önemli şey yapıtğınız her oyunun bir öncekinden biraz daha iyi ve kaliteli olmasıdır. Her yeni projede komfor alanınızdan çıkıp yeni problemler çözmeye odaklanmanızı tavsiye ederim. Farklı mekanikler ve özellikler eklemeye çalıştıkça hem oyun tasarımı kısmına bakış açınız değişecek hem de teknik becerileriniz artacaktır. Böylece zamanla kendi kişisel kod kütüphanenizi oluşturmuş olacaksınız.

Bildiğiniz gibi kapsamlı ve yüksek bir standartı yakalayan oyunların yapımı seneler sürebiliyor. Mesela Stardew Valley oyununu tek geliştirici 4 sene tam zamanlı çalışarak tamamladı. Ve bu emek satışlara da yansıyor.
Yeterli çalışma ve zamanla hedeflediğiniz satışlara ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.

Oyunun fiyatı yüksek değil ancak oyun mekanikleri ve "cilalama"(polish) kısımlarına biraz daha çeşitlilik ekler ve vakit ayırırsanız benzer oyunlarla rekabete girebilirsiniz.

Ben aslında 10 yıldır programlama ile uğraşmaktayım daha çok visual studio ve .net üzerinde yazılım geliştiriyorum ama profesyonel olarak oyun geliştirmeye 3 yıl önce falan başladım daha önce hobi amaçlı bir kaç ufak proje yapmıştım ama hiç yayınlamadım.

Oyunu yine visual studio üzerinde c# ile kodluyorum xna ile geliştiriyorum.

Ama oyundan kazandığım parayla daha profesyonel olan Game Maker Stduio 2 Desktop satın alacağım steam fiyatı 140 TL olması lazım.

Göresel tasarımları çoğunlukla photoshop ta yapıyorum.
Ama bu iş biraz yetenek istiyor ressamlık gibi programı kullanmayı bilmeniz sizi en iyi sanat tasarımcısı yapmıyor sadece photoshop kullanmayı biliyorum ama o kafandaki hayal ettiğin tasarımı tam olarak yansıtamıyorsun bu ayrı bir yetenek bana göre.

Bunun dışında oyunda kullandığım çoğu görsel nesneleri ya internetten ücretsiz olanlarını hazır indiriyorum ya da grafik tasarımı iyi olan bir arkadaşa mesela firetry için bana 10 tane tank tasarımı çizermisin png formatında animasyonlu şekilde 64X64 boyutlarında vs vs gibi söylüyorum ücrette anlaşırsak o arkadaşa bu işi yaptırıyorum daha sonra da ücretini gönderip istediğim tasarımları teslim alıyorum falan öyle işte.

Ancak buradaki kritik nota şu bu oyun için harcadığım parayı geri kazanıp kar elde edebilecek miyim bu beni baya düşündürüyor.

Steam zaten her oyun için 100$ şartı koydu yani yeni bir oyun daha yapsam steam de yayınlamak için 100$ ödemem gerekiyor kaldı ki zaten steam kazandığım paranın nerdeyse yarıdan fazlasını kesiyor biraz sıkıntılı bir iş diğer bağımsız oyunlar gibi eğer çok fazla kişi satın alırsa sıkıntı yok.

Diğer oyunların nasıl bu kadar başarılı olup yüksek satış rakamlarına ulaştığını hala çözemedim benim yaptığım oyunlardan daha kötü oyunlar da var ancak adamların oyunu 10.000 yorum almış mesela zaten yorum yapabilmeniz için oyunu satın almanız şart.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: