Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetRetro Ürünlerin Fiyatları Hakkında Görüş Fikir Tartışma başlığı
Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Retro Ürünlerin Fiyatları Hakkında Görüş Fikir Tartışma başlığı  (Okunma Sayısı 1136 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
PROTEUS1968
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #45 : Aralık 27, 2020, 17:17:36 ÖS »

Selamlar ben retro cihazlarla uğraşalı tam 37 sene  oldu istanbulda gitmediğim antikacı bit pazarı kalmamıştır bazen giderdik birisi 10 tl derken biraz ilerde  aynı ürüne 100 diyenleride gördük

Ben sonra uzun süre ara verdim 2017 de tekrar heveslendim ve uğraşmaya başladım sonra bu foruma üye oldum arkadaşım lw3d bana bir c64 ve 1541 hediye etti mesela bu 2 cihaza trilyon verseler yine vermem cünkü hediyedir manevi değeri büyüktür ve tekrardan çocuklukta olduğu gibi büyük bir hevesle başladım bir  süre sonra öğrendimki biz evde  sıcak yatağımızda uyurken arkadaşlarımız gecenin köründe karda kışta Soğukta ellerindee fenerle bit pazarlarını dolaşmışlar retro ürünleri toplamışlar,

belki çoğu 3-5 liradan ürün aldılar ama yıllar sonra hadi bu  cihazları bana 5 10  liradan sat demek etik olmaz adam yıllarca toplamış depo tutmuş silmiş temizlemiş bugünün güncel fiyatlarından alıp satarsada kimsede birşey demez altın biriktirme gibi düşünelim birazda,

Bizler bedavadan yada minik paralara ürün bulmuş hicbirsey bilmeyen forumu ve 2ci el sitelerini sadece menfaat olarak kullanan fırsatçılardan bağsediyoruz

Ben burda birşey sorduğumda sağolsun çoğu arkadasımız bana bilgi  ve destek veriyor bu adamlar  bana  ne  veriyor sadece  kazık veriyor aynı şekilde bende  elimden geldiğince bana yardımcı olan arkadaşlarıma destek veririm arkadaşlık dostluk budur zaten.

Sinan kaan onur lw3d gökhan özay özkano ve diğerleri hepsi maliyet fiyatına yada hediye  yada güncel fiyatlardan ürün verdiler sağolsun varolsunlar.

Hiç tanımadığım biri selam kaça satıyorsunuz dediğiniz anda yada burda potansiyel yüksek fiyata sokma  kabacasını biliyorsunuz benden ve  benim  güzel forum ortamımda olması beni üzer cünkü bizler bu işlere gönül verdik emek verdik.
Hepinize iyi sohbetler dilerim
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2020, 17:30:18 ÖS Gönderen: PROTEUS1968 » Logged
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Aralık 27, 2020, 17:20:38 ÖS »

Tesekkurler Timur abi o senin kendi iyiligin

C64 ve A500 gerisi teferruat
Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: