Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetKredi Kartı Bilgilerinin Çalınması
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Kredi Kartı Bilgilerinin Çalınması  (Okunma Sayısı 2079 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 07, 2020, 10:19:35 ÖÖ »

Arkadaşlar selam;

2 gün önce bankadan şüpheli işlem çağrısı aldım
Bilgim dışında çekim yapılıyordu işlemi blokeledim
Kartımı da işlemlere kapattırdım

Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde Ocak ayında da şüpheli bir işlem olduğu ortaya çıktı
tutar yüksekti kart limiti yetersiz olunca işlem zaten onaylanmamış

internette araştırma yapınca gördüm ki
Aralık ayında türk bankalarının 460,000 adet kredi kartı bilgisi çalınmış.

Kaynak :
https://www.zdnet.com/article/455000-turkish-card-details-put-up-for-sale-web-skimmers-suspected/

https://www.bmo.org.tr/2019/12/12/kredi-karti-bilgilerinin-calinmasi-konusunda-aciklama-bekliyoruz/

Bilgileri satışa çıkarmışlar.

Diğer banka kartlarımı da kapattırıp yeni kart talebinde bulunacağım
İnternet işlemleri için de sanal kart kullanmayı düşünüyorum artık

Sizler de dikkatli olun diye paylaşmak istedim.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Şubat 07, 2020, 10:25:29 ÖÖ »

Arkadaşlar selam;

2 gün önce bankadan şüpheli işlem çağrısı aldım
Bilgim dışında çekim yapılıyordu işlemi blokeledim
Kartımı da işlemlere kapattırdım

Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde Ocak ayında da şüpheli bir işlem olduğu ortaya çıktı
tutar yüksekti kart limiti yetersiz olunca işlem zaten onaylanmamış

internette araştırma yapınca gördüm ki
Aralık ayında türk bankalarının 460,000 adet kredi kartı bilgisi çalınmış.

Kaynak :
https://www.zdnet.com/article/455000-turkish-card-details-put-up-for-sale-web-skimmers-suspected/

https://www.bmo.org.tr/2019/12/12/kredi-karti-bilgilerinin-calinmasi-konusunda-aciklama-bekliyoruz/

Bilgileri satışa çıkarmışlar.

Diğer banka kartlarımı da kapattırıp yeni kart talebinde bulunacağım
İnternet işlemleri için de sanal kart kullanmayı düşünüyorum artık

Sizler de dikkatli olun diye paylaşmak istedim.

https://twitter.com/leventp/status/1204785565876576261

Siparis ile 3boyutlu baskı yapıyorum.
Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

https://drive.google.com/file/d/1mx8ogKcQEcWur7UC5Yod4iqzLzluTJFy/view?usp=sharing
Humphrey
Deneyimli

The right man in the wrong place

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 07, 2020, 10:37:07 ÖÖ »

BKM, yada alışveriş sitelerine kart bilgilerinin bırakılması çok riskli, anlık alışveriş yapıp çıkmak en güzeli,
kartları online işleme kapatıp , alışveriş yaparken anlık açmak, sonrası kapatmak lazım.
çok şüpheli durumlar oluşursada kart değişikliği başvurusu yapmak lazım.
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2020, 10:54:05 ÖÖ Gönderen: Humphrey » Logged

Amiga 500 Plus+,Aca 500+,3.1
Amiga Cd32
Commodore 64,64C,128
Atari 800XL
Nintendo wii,64,Gamecube,3DS XL,3DS,Dsi,Dslite
Playstation 1,2,3
Xbox 360
Sega Saturn,Dreamcast,Mega Drive,Masterdrive
PSP 1001,2001,3001,PSPGO
Zx Spectrum+
Atari Pong,Philips Videopac,Palladium,Unimax Marc
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Şubat 07, 2020, 12:26:28 ÖS »

Benim de AirBNB'den 505 dolar çekilmişti, hemen yeni kart gönderdiler. Ama 14 Aralık'ta itirazım olduğu halde hala iade edilmedi. İki ay süreleri varmış, 14 Şubat'ta hala iade edilmemiş olursa hakem heyetine gideceğim.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Şubat 07, 2020, 12:51:36 ÖS »

Biraz önce kredi kartı limitimi 20 bin liradan 200 TL'ye düşürdüm . Çok korkuttunuz  Kahkaha

C64 ve A500 gerisi teferruat
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Şubat 07, 2020, 13:04:36 ÖS »

3D secure (cep telefonu onay şifresi) olmadan bankaların internet alışverişinde ödemeyi kabul etmemeleri gerekir, ödemeler niye onaylanıyor anlayamıyorum.

PCBWay firmasından daha uygun fiyatla PCB satın almak isterseniz lütfen bana özel mesaj gönderiniz.

...
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Şubat 07, 2020, 13:33:01 ÖS »

bankanızla görüşün 3d onayı dışındaki tüm işlemlere kapatın

TA3OUH
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Şubat 07, 2020, 15:44:48 ÖS »

Evreno'nun yazdıklarını okuyunca kredi kartlarımın hepsini internet alışverişine kapattım kullanacağım zaman açar kullanır tekrar kapatırım en sağlıklısı böyle görünüyor hatta bir kaç gün önce Airbnb de kullandım yurtdışı işlemi olunca ne olur ne olmaz diye sanal kart kullandım
pofpor
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Şubat 07, 2020, 15:46:21 ÖS »

Teknoseyir'de uzun zamandır bu durumu dile getiriyorlar.

imgqtr
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Şubat 07, 2020, 15:59:56 ÖS »

Sanal kart candır. Onun dışındaki tüm kartlarım yıllardır internet, telefon ve mail order işlemlerine kapalıdır.

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"
M.Kemal ATATÜRK
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Şubat 07, 2020, 18:02:13 ÖS »

Hiçbir şey olmaz zira hiçbir şey yapmazlar. 2008 seçmen kütük dosyaları çalınıp sızdırıldı hiçbir şey olmadı... Bu aralar 2015 kayıtlı bir dosya ortada dolaşıyor yine hiçbir şey olmayacak.

Aylardan beri B187 Sinerji Telekomünikasyon AŞ GSM Lisans koduyla birileri dolandırıcılık SMS i atyıyor. Bakın "aylardan beri" ve onlarca mesaj. Bu mesajın içeriğinde ismim kabak gibi gözüküyor... Yok kargo alışverişlerinizden onu kazandınız, yok kayıp eşya bürosundan öteki şey kazandınız. Aylardan beri cayır cayır devletin lisansıyla yolunacak kaz arıyorlar. Dün gece sabaha karşı 04:30 da yine SMS atmışlar. Huzur ve Sükunu Bozma, Kişisel verileri izinsiz ele geçirip kullanma başta olmak üzeri kanunların ırzına geçiyor ve ırzına geçtikleriyle kalıyorlar. Bir Allah' ın kulu çıkıp "ya hayırdır" demiyor onu geçtim Lisansını iptal etmiyor.

Mart ayında S.online taahhütüm bitiyor. Artık o bilgiler nasıl peşkeş çekilmişse superonline bayiisi, ttnet o bu şu hepsi arıyor. Bİr Allah' ın kulu çıkıp ya bu bilgileri nasıl sızdırırsın / nasıl ele geçiriyorsunuz demiyor.

Artık cidden YETER...

« Son Düzenleme: Şubat 07, 2020, 18:31:54 ÖS Gönderen: Aktug » Logged
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Şubat 07, 2020, 18:12:55 ÖS »

Geçmiş olsun evren , çok uzun zamandır sanal kredi kartı kullanıyorum limitinide isteğine göre ayarliyorsun gayet güvenli....
muhendis
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Şubat 07, 2020, 18:35:23 ÖS »

geçmiş olsun kredi kartı hakikaten başa bela

Amiga 1200 Acatune 1230 OS 3.9, Commodore 64, Commodore 1541,SD2IEC,Play station II Slim kasa,Raspberry Pi 2 Model B,Chamelon Cartridge,atari 2600 X 2,Raspberry Pi 3,1541a (Bozuk) Amiga 1200 3.9 Rom  160 gb hdd ACA 1221ec 17Mhz & 9mb Ram
Humphrey
Deneyimli

The right man in the wrong place

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Şubat 07, 2020, 18:49:13 ÖS »

Hiçbir şey olmaz zira hiçbir şey yapmazlar. 2008 seçmen kütük dosyaları çalınıp sızdırıldı hiçbir şey olmadı... Bu aralar 2015 kayıtlı bir dosya ortada dolaşıyor yine hiçbir şey olmayacak.

Aylardan beri B187 Sinerji Telekomünikasyon AŞ GSM Lisans koduyla birileri dolandırıcılık SMS i atyıyor. Bakın "aylardan beri" ve onlarca mesaj. Bu mesajın içeriğinde ismim kabak gibi gözüküyor... Yok kargo alışverişlerinizden onu kazandınız, yok kayıp eşya bürosundan öteki şey kazandınız. Aylardan beri cayır cayır devletin lisansıyla yolunacak kaz arıyorlar. Dün gece sabaha karşı 04:30 da yine SMS atmışlar. Huzur ve Sükunu Bozma, Kişisel verileri izinsiz ele geçirip kullanma başta olmak üzeri kanunların ırzına geçiyor ve ırzına geçtikleriyle kalıyorlar. Bir Allah' ın kulu çıkıp "ya hayırdır" demiyor onu geçtim Lisansını iptal etmiyor.

Mart ayında S.online taahhütüm bitiyor. Artık o bilgiler nasıl peşkeş çekilmişse superonline bayiisi, ttnet o bu şu hepsi arıyor. Bİr Allah' ın kulu çıkıp ya bu bilgileri nasıl sızdırırsın / nasıl ele geçiriyorsunuz demiyor.

Artık cidden YETER...

+1

Amiga 500 Plus+,Aca 500+,3.1
Amiga Cd32
Commodore 64,64C,128
Atari 800XL
Nintendo wii,64,Gamecube,3DS XL,3DS,Dsi,Dslite
Playstation 1,2,3
Xbox 360
Sega Saturn,Dreamcast,Mega Drive,Masterdrive
PSP 1001,2001,3001,PSPGO
Zx Spectrum+
Atari Pong,Philips Videopac,Palladium,Unimax Marc
Najaz
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Şubat 07, 2020, 19:12:32 ÖS »

Bu tür spam mesajları şikayet edebileceğiniz bir sistemi vardı Sanayi Bakanlığı'nın. Hiç üşenmedim, gerekli delillerle birlikte (ekran görüntüsü vs.) onlarca şikayet kaydı açtım. Hiçbirine geri dönüş olmadı, şikayet ettiğim hiçbir firma tek kuruş ceza almadı.

Şöyle bir anektod anlatılır. Zamanında yabancı bir ceza hukukçusu Türkiye'ye davet edilmiş; yeni ceza yasası konusunda danışmanlık yapmak üzere. Adalet Bakanlığı binasına girip çıkarken bir husus dikkatini çekmiş. Binanın bir yerinde "Araç parketmek yasaktır" uyarı tabelası varmış, ancak o bölgede onlarca araç gün boyu park halindeymiş. Adam en sonunda dayanamamış, müsteşara demiş ki: "Ya bu araçları oradan kaldırın, ya da o tabelayı"

Yaptırımı uygulanmayan bir kanun, olmayan bir kanundan daha fazla zarar veriyor adalet kavramına...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: