Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: wii yardım.  (Okunma Sayısı 4485 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nightfall
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 11, 2020, 10:31:14 ÖÖ »

Elime eski bir wii konsolu geçti. Softmod yapılmış homebrew kanalı ve usb loader GX kurulmuş. Homebrewde versiyon 1.1.0 ve ios58 v24.32 yazıyor. Konsolun versiyonu 4.3e. İnternete bağladığım zaman update yapmak istedi ama softmodlu olduğu için yapmaktan çekindim. Daha önce hiç deneyimim yok. Bu cihazı nasıl kullanırım neler yapmam gerekir? Oyunları usb bellek ile çalıştırabilirmiyim? Aynı şekilde emulatörleri? Yardımcı olursanız sevinirim.
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 11, 2020, 10:38:56 ÖÖ »

Bu videoyu izlemeni tavsiye ederim ayrıca youtube da benzeri bir çok video ve anlatım var

https://youtu.be/X5BfpJW2GoU
Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 11, 2020, 11:23:44 ÖÖ »

bende topladım geçen yaz. softmodu yapıp sata usb kablosu ile 500 gb hdd bağladım. pc den idirdiğin oyunları wiibackupmanager ile hdd ye atıyorsun wii ye bağlayıp usb loaderden açıyorsunuz. Çok kolay bir işlem özgürün dediği gibi birsürü video da var.

Amiga 1200 + TF1260/66 Turbo/128mb Ram + 2/8/16 CF Card + Gotek + HDMI520
C64-C + IRQHACK64 + C64 cubcake + Pi Zero 1541
Xbox360 Fat/Slim - Fat PS2/orj +500gb Hdd - Atari 2600 clone+Junior - Nintendo Wii/Softmodlu+500gbHdd
G4 Mac mini 1,42Ghz(Morphos)
nightfall
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Şubat 11, 2020, 11:25:12 ÖÖ »

Videodaki işlemler cihaza yapılmış ama SD kartı yok.
Bu videoyu izlemeni tavsiye ederim ayrıca youtube da benzeri bir çok video ve anlatım var

https://youtu.be/X5BfpJW2GoU
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Şubat 11, 2020, 11:37:07 ÖÖ »

Sd kart yoksa elinizdeki cihazı fabrika ayarlarına çevirip 2gb lık bir sd kart takarak softmod işlemlerini tekrar yapmanız Serkan arkadaşımız paylaştığım linkte softmod yapımını gayet güzel anlatıyor ayrıca softmod yaptıktan sonra kopya oyun hdd ten ve flash bellekten nasıl oynanır oyunlar nasıl convert edilir bunlarla ilgili videolarda var Serkan'ın youtube kanalında
nightfall
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Şubat 11, 2020, 13:13:28 ÖS »

Sd kart yoksa elinizdeki cihazı fabrika ayarlarına çevirip 2gb lık bir sd kart takarak softmod işlemlerini tekrar yapmanız Serkan arkadaşımız paylaştığım linkte softmod yapımını gayet güzel anlatıyor ayrıca softmod yaptıktan sonra kopya oyun hdd ten ve flash bellekten nasıl oynanır oyunlar nasıl convert edilir bunlarla ilgili videolarda var Serkan'ın youtube kanalında
Teşekkür ederim
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Şubat 11, 2020, 14:00:55 ÖS »

https://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=7252.0

Bu konuya da bakın isterseniz

nightfall
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Şubat 11, 2020, 14:25:30 ÖS »

Wiiyi sıfırladım internete bağladım update yaptı. Şimdi çalışan bir sdcard bulup en baştan homebrew vs. kuracam. 4 gb. SDHC var elimde sorun olur mu sizce?
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Şubat 11, 2020, 15:25:28 ÖS »

Konuda Sensei Özay ;
"SD ve SDHC sorunsuz destekleniyor bildiğim." diye belirtmiş.
Sorun çıkmaz yüksek ihtimal.

Wiiyi sıfırladım internete bağladım update yaptı. Şimdi çalışan bir sdcard bulup en baştan homebrew vs. kuracam. 4 gb. SDHC var elimde sorun olur mu sizce?

nightfall
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Şubat 12, 2020, 15:09:26 ÖS »

https://mehmetinwiisi.blogspot.com/
Burada yazılanlara göre kurulumu yaptım. Usb bellek ile oyun yükleyip oynayabiliyorum artık. Şimdi sıra geldi emülatörleri kurmaya. Bunun için SD kartımı kullanmamız gerekiyor?
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Şubat 12, 2020, 17:15:08 ÖS »

Emulatörler SD karta yükleniyor. Homebrew Channel çalışıyorsa ordan da yükleyebilirsin.
Tabi oyunları yine de sd karta atman gerekecek.

nightfall
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Şubat 13, 2020, 17:52:50 ÖS »

Emülatör işide tamam Yardımlarınız için çok teşekkürler.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: