Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: AV Famicom PPU'yu soketlemek  (Okunma Sayısı 337 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sad_face05
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 25, 2020, 23:33:30 ÖS »

Merhaba, gelecekte AV Famicom'a RGB mod yapacağım ve geleceğe hazır olmak için sökemeyeceğim PPU'yu deneyimli birinin sökmesini istiyorum. Anakart üzerine lehimli olan PPU'yu sokmek için ne ekipmanım ne de yeteneğim var. Devreye zarar vermemek için Vakumlu lehim sökme pompası gerekiyormuş. Şu videodaki gibi (https://www.youtube.com/watch?v=-MuwkiV4aPs) pompa ile PPU'yu söküp, şu soketi (https://www.direnc.net/40-li-precision-soket) benim için takabilecek biri var mıdır? Ücretini karşılayacağım yeter ki PPU temizce sökülsün ve konsolum zarar görmesin. Mekanik pompa ya da örgü tel ile PPU'yu sökmek istemiyorum. Çok teşekkür ederim.

Original Famicom (AV Modlu), AV Famicom, NES (NTSC), Sega MegaDrive 2 (60Hz Modlu), N64 Crystal Blue (NTSC, RGB Modlu), Wii (GC Uyumlu), PS3 (CECHA), SONY PVM 20L2

P3 1ghz / Asus P3V4X / 256MB RAM / Voodoo3 3000 / 40GB HDD

XP 2500+ 1.83ghz / Asus A7V8X-X / 3x512MB RAM / Radeon 9800 PRO / 400GB
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 26, 2020, 07:47:54 ÖÖ »

retroya gönül vermiş genç arkadaşlarımızı desteklemek lazım

@sad_face05, RGB mod için geri kalan işlemleri (soketlerin geri lehimlenmesi v.s.) kendim yaparım diyorsan konsolu gönder ben soketleme işlemini yaparım. eğer başkası ile anlaşmadıysan...

bu arada precision soketi kullanacaksan ona uygun pinleri de almayı unutma. NESRGB kartını lehimlemek için NESRGB kit'i ile birlikte gelen pinler precision sokete uymaz bilgine...

sad_face05
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 26, 2020, 10:06:40 ÖÖ »

Çok teşekkür ederim hocam sizin nesrgb gönderinizi de gördüm. Nesrgb devresini de alabilirim ama belki RP2c03b rgb ppu da alabilirim. Presicion soket uyuyor diye biliyorum hepsine. DM atacagim telefon no vereyim öyle haberleşelim

Original Famicom (AV Modlu), AV Famicom, NES (NTSC), Sega MegaDrive 2 (60Hz Modlu), N64 Crystal Blue (NTSC, RGB Modlu), Wii (GC Uyumlu), PS3 (CECHA), SONY PVM 20L2

P3 1ghz / Asus P3V4X / 256MB RAM / Voodoo3 3000 / 40GB HDD

XP 2500+ 1.83ghz / Asus A7V8X-X / 3x512MB RAM / Radeon 9800 PRO / 400GB
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: