Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetEn son hangi ürünü aldınız - III
Sayfa: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 47   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: En son hangi ürünü aldınız - III  (Okunma Sayısı 56498 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #105 : Nisan 09, 2020, 07:01:21 ÖÖ »

@fort_apocalypse katılıyorum. Çok hoş olmuş, ama nasıl yapıldığıyla ilgili biraz bilgi paylaşımı fena olmazdı...

hakkan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #106 : Nisan 09, 2020, 09:35:38 ÖÖ »

1,5 yıl kadar elimdeki Voodoo kartlar da dahil onlarcasını "bu saatten sonra işe yaramaz" deyip çöpe atmıştım . Bu kadar edeceğini bilseydim... 
Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #107 : Nisan 09, 2020, 13:59:30 ÖS »

ultimate 64 with led Strip APA102C 60LEDs/m ile kısa bir demo: elde yaptığım için pleksiyi keserken zorlandım, çubuklar yamuk oldu 

https://youtu.be/rDucovEuzbY
Müthiş olmuş ya, ağzım açık seyrettim. Elinize sağlık.

Amiga 1200 + 1230@40 Turbo/64mb Ram + 2/8/16 CF Card + Gotek + HDMI520
C64-C + IRQHACK64 + C64 cubcake + Pi Zero 1541
Xbox360 Fat/Slim - Fat PS2/orj +500gb Hdd - Slim PS2/chipli - Atari 2600 clone - Nintendo Wii/Softmodlu+500gbHdd
G4 Mac mini 1,42Ghz
Voltron
Uzman

それはどういう意味ですか?知りません。

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #108 : Nisan 09, 2020, 16:01:31 ÖS »

@fort_apocalypse katılıyorum. Çok hoş olmuş, ama nasıl yapıldığıyla ilgili biraz bilgi paylaşımı fena olmazdı...

Abi bu ledstrip olayi, bir moddan ziyade, U64 un bir ozelligi. User port pin header lerinden 4 adedine  RGB strip baglaniyor. Bu hatlardan birisi Fpga’e bagli. Gerisini U64 hallediyor. 8 adet Ulti-Sid’i (12 Kanal) de enable ediyorsun, 8 Sid chipi ve Led showu izliyorsun hayranlikla. 8 Sid Demo : https://youtu.be/SwN7anqqDP8

Ayrica bunlari aldim.

Goldstar ISA HDD/Floppy controller ve Winbond VLB Super I/O Controller.

« Son Düzenleme: Nisan 09, 2020, 16:13:42 ÖS Gönderen: Voltron » Logged

> General failure reading drive A:<br /><br />> Who\'s General Failure and why is he reading my disk?
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #109 : Nisan 17, 2020, 15:32:22 ÖS »

Satın alma sonrası karantinaya alınıp bugün serbest kalanlar

SB AWE64 CT4520
Cirrus Logic 5446 PCI 2MB
Asus V6600MX GF256 32MB
Diamond Voodoo II 8MB
ATI Mach64 2MB PCI
Gainward Dragon 2000 Voodoo Rush
Tseng Labs ET4000AX 1MB VLB

Sıra dışı olan Sony DSC-R1 var. Forumda fotoğrafçılık ile ilgilenen birçok kişi olduğu için paylaşmak istedim. DSLR-Like bir makine. 2005 yılında üretildi ve kısa süre sonra üretimi sonlandı. Başarısızlıktan değil. Sony 2005 yılında DLSR-Like makine içine APS-C 10.1MP sensör koyup önüne de Carl Zeiss Vario Sonnar T* 14,3-70mm (35mm kaşılığı 24-120) lens konumlandırınca o dönemin oldukça ötesinde bir makina ortaya çıktı. Üretilen makinalar bir şekilde satıldı ama üretimine devam edilmedi zira beklentilerin tüketicinin beklentierinin yükselmesi şirketin gelecek için üretim planlarını bozmaya başladı. Yıllar sonra DSLR-Like ya da compact sınıfta APS-C ya da daha büyük sensörler kullanılmaya başlandıysa da DSC-R1 üretildiği yıllar için özel bir makina olarak kaldı. Üzerindeki lensin emsalleri şu anda binlerce lira değerinde. Bu lens sayesinde her ne kadar sensör dahil elektronik aksamı demode olmuş olsa bile birçok kit lensli APS-C DSLR makinadan daha iyi iş çıkarabileceğini düşünüyorum. Neredeyse kaliteli UV filtre fiyatına bulunca satın aldım. Zaten ekipmanımı çaldırdıktan beri küsüp çalışmaya ara vermiştim. Bu makina ile tekrar başlamış olurum. 15 yıllık olduğu için Retro sayılır diye düşündüm.
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2020, 16:54:58 ÖS Gönderen: Aktug » Logged
Mad_Wolf
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #110 : Nisan 17, 2020, 16:52:06 ÖS »

Satın alma sonrası karantinaya alınıp bugün serbest kalanlar

SB AWE64 CT4520
Cirrus Logic 5446 PCI 2MB
Asus V6600MX GF256 32MB
Diamond Voodoo II 8MB
ATI Mach64 2MB PCI
Gainward Dragon 2000 Voodoo Rush
Tseng Labs ET4000AX 1MB VLB

Sıra dışı olan Sony DSC-R1 var. Forumda fotoğrafçılık ile ilgilenen birçok kişi olduğu için paylaşmak istedim. DSLR-Like bir makine. 2005 yılında üretildi ve kısa süre sonra üretimi sonlandı. Başarısızlıktan değil. Sony 2005 yılında DLSR-Like makine içine APS-C 10.1MP sensör koyup önüne de Carl Zeiss Vario Sonnar T* 14,3-70mm (35mm kaşılığı 24-120) lens konumlandırınca o dönemin oldukça ötesinde bir makina ortaya çıktı. Üretilen makinalar bir şekilde satıldı ama üretimine devam edilmedi zira beklentileri yükseltip şirketin üretmeyi planladığı DLSR ve DLSR like makinalar için planlarını bozmaya başladı. Yıllar sonra DSLR-Like ya da compact sınıfta APS-C ya da daha büyük sensörler kullanılmaya başlandıysa da DSC-R1 üretildiği yıllar için özel bir makina olarak kaldı. Önündeki lens sayesinde her ne kadar elektronik kısmı demode olmuş olsa bile birçok kit lensli APS-C DSLR makinadan daha iyi iş çıkarabileceğini düşünüyorum. Neredeyse kaliteli UV filtre fiyatına bulunca satın aldım. Zaten ekipmanımı çaldırdıktan beri küsüp çalışmaya ara vermiştim. Bu makina ile tekrar başlamış olurum. 15 yıllık olduğu için Retro sayılır diye düşündüm.

çok güzel ürünler güle güle kullanın
ne kadar karantina da bekletiyorsunuz

benim de aldığım 1 tane p3 socket anakart&işlemci
2 tane de ses kartı var. Ben de kendi kafama göre karantina yapıyorum ben de koyacağım
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #111 : Nisan 17, 2020, 17:01:39 ÖS »

@MadWolf Teşekkür ederim. Kartları direkt olarak izopropil alkol ile temizleyen bir tanıdığıma yönlendiriyorum (Devre temizliği. Virüsten bağımsız yaptırdığım bir uygulama). Normalde beklemeden direkt alırım ama bu aralar 3-5 birikmesini bekleyip alıyorum. Onun uygulaması da kargoyu açıp kartları açık havada 48 saat beklettikten sonra temizliğini yapmakmış.

Bunun dışında eve kargoyla gelen bir şey olduğu zaman eldivenle alıp direkt balkona götürüyorum. Üzerine fısfısla kolonya sıkıp 24 saat açık havada bekletiyorum. Sonra kargo poşetini açıp 24 saat daha açık havada bekletiyorum.
Mad_Wolf
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #112 : Nisan 17, 2020, 17:21:14 ÖS »

@MadWolf Teşekkür ederim. Kartları direkt olarak izopropil alkol ile temizleyen bir tanıdığıma yönlendiriyorum (Devre temizliği. Virüsten bağımsız yaptırdığım bir uygulama). Normalde beklemeden direkt alırım ama bu aralar 3-5 birikmesini bekleyip alıyorum. Onun uygulaması da kargoyu açıp kartları açık havada 48 saat beklettikten sonra temizliğini yapmakmış.

Bunun dışında eve kargoyla gelen bir şey olduğu zaman eldivenle alıp direkt balkona götürüyorum. Üzerine fısfısla kolonya sıkıp 24 saat açık havada bekletiyorum. Sonra kargo poşetini açıp 24 saat daha açık havada bekletiyorum.

Bilgiler için teşekkür ederim
Ben de 48 saat civarı bekletiyorum ama üstüne birşey sıkmıyorum pek.

İsopropil ile ben bir kere temizlik yapayım dedim kartı bozduk galiba
ondan beriddir de sadece kontak spreyi ile yapıyorum ama hem masraflı hem de istediğim sonucu alamıyorum pek.
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #113 : Nisan 17, 2020, 18:09:34 ÖS »

@MadWolf ; statik elektrik, fark etmeden devre elemanlarının çıkmasına-kopmasına-zedelenmesine zebebiyet verme, kısadevre v.s olabilir daha tecrübeli arkadaşlar bilgi verecektir. Kendim de uygulama yapıyorum ama çoğu zaman bahsettiğim arkadaştan yardım alıyorum. Sabun, deterjan, tiner v.s **asla** kullanılmamalı onu çok iyi biliyorum. Ufak tefek kompresörle ile de temizlik yapılabilir.
Voltron
Uzman

それはどういう意味ですか?知りません。

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #114 : Nisan 18, 2020, 00:41:15 ÖÖ »

Hey gidi çin cetveli,

Bu cetveli hatırlayanlar kesin vardır. Benim yoktu ama kuzenimin vardı. Milliyet mi, Sabah mı hatırlamıyorum bir gazete veriyordu kuponla. Bize iyi eğlence çıkmıştı. Bunu saatlerce kullanarak 90 başlarının meşhur oyuncaklarından bumerang tasarlamış, yapmıştık. Görünce dayanamadım aldım hemen. Aslında tırt bir alet. Rolling Ruller olarak aratınca envai çeşidi mevcut. Tek özelliği o güzel yılları, kuzenlerimi hatırlatması.

« Son Düzenleme: Nisan 18, 2020, 00:42:50 ÖÖ Gönderen: Voltron » Logged

> General failure reading drive A:<br /><br />> Who\'s General Failure and why is he reading my disk?
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #115 : Nisan 18, 2020, 13:15:41 ÖS »

Sıra dışı olan Sony DSC-R1 var. Forumda fotoğrafçılık ile ilgilenen birçok kişi olduğu için paylaşmak istedim. DSLR-Like bir makine. 2005 yılında üretildi ve kısa süre sonra üretimi sonlandı. Başarısızlıktan değil. Sony 2005 yılında DLSR-Like makine içine APS-C 10.1MP sensör koyup önüne de Carl Zeiss Vario Sonnar T* 14,3-70mm (35mm kaşılığı 24-120) lens konumlandırınca o dönemin oldukça ötesinde bir makina ortaya çıktı. Üretilen makinalar bir şekilde satıldı ama üretimine devam edilmedi zira beklentilerin tüketicinin beklentierinin yükselmesi şirketin gelecek için üretim planlarını bozmaya başladı. Yıllar sonra DSLR-Like ya da compact sınıfta APS-C ya da daha büyük sensörler kullanılmaya başlandıysa da DSC-R1 üretildiği yıllar için özel bir makina olarak kaldı. Üzerindeki lensin emsalleri şu anda binlerce lira değerinde. Bu lens sayesinde her ne kadar sensör dahil elektronik aksamı demode olmuş olsa bile birçok kit lensli APS-C DSLR makinadan daha iyi iş çıkarabileceğini düşünüyorum. Neredeyse kaliteli UV filtre fiyatına bulunca satın aldım. Zaten ekipmanımı çaldırdıktan beri küsüp çalışmaya ara vermiştim. Bu makina ile tekrar başlamış olurum. 15 yıllık olduğu için Retro sayılır diye düşündüm.

Retro olması çok önemli değil, bu tür deneyim, bilgi paylaşımları benim açımdan çok değerli. Kameralar konusunda bilgim pek yok ve bu tür bilgiler ilgimi çok çekiyor. Teşekkürler.

EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #116 : Nisan 18, 2020, 19:36:52 ÖS »

Ben bizim mahalledeki bilgisayarcıyı her ay ziyaret ederim. ISA kart pek çıkmasada pci ekran kartı arada ayarlıyor. Son aldığım 5 karttan 2 tane arızalı voodoo kart çıktı. Slim floppy buldum onları aldım.

this is amiga speaking.
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #117 : Nisan 18, 2020, 19:40:10 ÖS »

Retro olması çok önemli değil, bu tür deneyim, bilgi paylaşımları benim açımdan çok değerli. Kameralar konusunda bilgim pek yok ve bu tür bilgiler ilgimi çok çekiyor. Teşekkürler.

Ben teşekür ederim
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #118 : Nisan 22, 2020, 19:34:36 ÖS »

En son bu güzelleri aldım. Ama eve sadece bir tanesini sokabildim onuda hediye dedim Kahkaha avukatka'ya çok teşekkür ederim. Çok güzel kargolamış ürünleri. Sizinle de paylaşmak istedim. Bu setle gameboy serim tamamlanmış oldu bunlar bana yeter artık Kahkaha Kafamdaki koleksiyona bu lotla birlikte ulaşmış oluyorum. Bir ara girişirsem kabin yapacağım o kadar oda ne zaman Allah bilir Kahkaha

* gameboye-lot.jpg (274.83 KB, 765x1000 - Görüntüleme: 138 kez.)

* advance.jpg (238.52 KB, 800x680 - Görüntüleme: 120 kez.)
« Son Düzenleme: Nisan 23, 2020, 02:22:47 ÖÖ Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pizero1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #119 : Nisan 22, 2020, 20:05:38 ÖS »

En son bu güzelleri aldım. Ama eve sadece bir tanesini sokabildim onuda hediye dedim Kahkaha avukatka'ya çok teşekkür ederim. Çok güzel paketlenmiş ürünleri. Sizinle de paylaşmak istedim. Bu setle gameboy serim tamamlanmış oldu bunlar bana yeter artık Kahkaha Kafamdaki koleksiyona bu lotla birlikte ulaşmış oluyorum. Bir ara girişirsem kabin yapacağım o kadar oda ne zaman Allah bilir Kahkaha

"Kafamdaki koleksiyona bu lotla birlikte ulaşmış oluyorum."

Çok çok nadir görülebilen bir cümle sanırım Ne mutlu... Güle güle kullanın.
Sayfa: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 47   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: