Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetCorona virüsü Türklere bulaşmıyor sanırım :)
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 11   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Corona virüsü Türklere bulaşmıyor sanırım :)  (Okunma Sayısı 4742 defa)
BillBull ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Barış Yeni
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Mart 06, 2020, 10:09:23 ÖÖ »

sigara içenler için risk *2

sigara içenler diğer rahatsızlıklar gibi bunu da kabul etmezler bence.
Benim korkum aynı AIDS gibi, "Atın ölümü arpadan olsun" zihniyetinin "Corona kormu bana" ya dönmesi.
Tedbiri elden bırakmamak lazım.
ilkerficicilar
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Mart 06, 2020, 12:07:13 ÖS »

Aşağıdaki linkteki hastalık 2019-nCoV'dan çok daha bulaşıcı bir hastalık, ve bu virüs yüzünden her an hepimiz asıl buna yakalanabiliriz gibi:

https://www.lemon64.com/forum/viewtopic.php?t=74327&highlight=

"In Australia, where the virus has hardly made a toehold, the public have come up with their own response:

Panic buy toilet paper!

Panic buying of dunny paper by idiots has left supermarket shelves empty of bog roll, and even caused fighting between people trying to snare that last pack on the shelf.

The sad part about all of this is that all the toilet paper is made here, in Australia, there is no supply shortage. People are apparently buying it in the case that they need at least two weeks worth in case they are forced to "self-quarantine", and then going a bit overboard on the assessment of how much they might need.
..."

"This isn't just a problem in AU, here in the US some people are "armageddon shopping" also. That means shelves that contained toilet paper, bottled water, hand sanitizer, etc. are bare daily at stores.

Last week, when people started dying here from covid-19, things went crazy. I drove past two Costco stores (huge warehouse stores) an hour or so before opening. Both stores had long lines, easily 100+ people, waiting an hour before opening. That isn't anywhere near normal, usually 5-10 people ~15 minutes before opening.

I made my monthly visit to Costco yesterday, the guy parked next to me had bought six cases of toilet paper (30 rolls per case). That wasn't all he bought, it took him ~15 minutes to fill his vehicle with his purchases after filling his trunk - filling every possible interior cabin spot to the ceiling, just leaving the driver seat open.
..."

"I went to Woolies to get milk, and there were fights at the registers as staff were limiting the purchases of toilet paper, and customers weren't having it.

What kind of a society have we become where toiletries have become a bigger necessity than food?
Seriously ?!?

Customers were leaving the woolies store with the limited purchase of toilet paper, and then queing around the corner at the Aldi to purchase more.
Not a single food item in the trolley.
..."

...

http://cbm.ficicilar.name.tr/ - Commodore Hacking
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mart 06, 2020, 12:53:25 ÖS »

Benim korkum aynı AIDS gibi, "Atın ölümü arpadan olsun" zihniyetinin "Corona kormu bana" ya dönmesi.

Böyle bir tedbir korur sanırım

Voltron
Uzman

それはどういう意味ですか?知りません。

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Mart 06, 2020, 13:08:37 ÖS »

Bizim buralarda cesaret edemez. Linç ederler.

> General failure reading drive A:<br /><br />> Who\'s General Failure and why is he reading my disk?
Barış Yeni
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mart 06, 2020, 14:53:27 ÖS »

Böyle bir tedbir korur sanırım

bu da bir yöntem tabi.

@voltron
gülmekten bir şey yapabileceklerini sanmam
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Mart 06, 2020, 14:59:45 ÖS »

@ilkerficicilar: Avusralyada bir gazete 2 sayfa boş basmış. İşaretli heryerlden keserek tuvalet kağıdı yapılıyordu Kahkaha Twitter'da görmüştüm Kahkaha

- Bir yokluk, bir sıkıntı anında, Walking Dead gerçek olur... Bu nedenle kalabalık şehirlerden uzak durmak gerek (yapabilene ne mutlu).

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Mart 06, 2020, 15:12:49 ÖS »

Şimdi denk geldim... İddia çok sağlam verilere dayanmıyor...

https://teyit.org/genetik-yapimizin-bizi-koronavirusten-koruyacagi-iddiasi/

Voltron
Uzman

それはどういう意味ですか?知りません。

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Mart 06, 2020, 15:48:52 ÖS »

@Baris Yeni, linc ederler derken, virusu kasetmistim. Virus cesaret edemez gelmeye buralara.  :-)

Şimdi denk geldim... İddia çok sağlam verilere dayanmıyor...

https://teyit.org/genetik-yapimizin-bizi-koronavirusten-koruyacagi-iddiasi/

Ben de duydum, bir kac iddia var. Bizim bunyemizde olan bir enzim sebebi ile bize cok zarar vermeyecegi soyleniyor.

> General failure reading drive A:<br /><br />> Who\'s General Failure and why is he reading my disk?
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Mart 06, 2020, 19:36:07 ÖS »

Bu konuda biraz okumaya çalıştım... Korona virüsü ciddi bir tehlike. Yani bize dokunmayacak düşüncesi kadar, havalar ısınınca Korona virüsünün etkisi azalacakta yanlış bir düşünce. Çoluk, çocuğu aileyi iyi tembihleyin. Olabildiğince kalabalıklardan uzak kalmakta, El temizliğine özen göstermekte (yıkama yanı sıra, alkollü sprey vs. ile), elle yüz bölgesine buruna vs. dokunmamakta fayda var. Yurtdışından gelenler, 15 gün evlerinden dışarı çıkmazsa, iyi yaparlar... Dikkatli olmamız, gerek. Uzunca bir süre bu virüs ve etkileri, dünyayı etkileyecek görünüyor

arkas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Mart 06, 2020, 19:48:16 ÖS »

Yurtdışından gelenler virüsün görüldüğü ülkelerden geliyorlarsa Ankara'da 15 gün hastanede tutuluyorlar deniyor.

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
alatriste46
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Mart 06, 2020, 20:00:11 ÖS »

bence coktan 10 kisiden 2sinde viru vardir Turkiye'de

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Mart 06, 2020, 20:04:18 ÖS »

Yarasalarda ortaya çıktığına göre solunum yetmezliğinden ölen yarasa diye bir şey duymadık, yarasa ve Türk'ler nasıl yani.

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Mart 06, 2020, 20:07:42 ÖS »

bence coktan 10 kisiden 2sinde viru vardir Turkiye'de

Çinde o kadar vakaa yok Kahkaha Dur ağzından yel alsın...

Toplamda, 101.710 vakaa'nın 56.107 iyileşti, 3,461'i öldü. Şu anda tüm dünyada 42,142 hasta var...

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Mart 06, 2020, 21:58:57 ÖS »

Türkiye'de trafikte daha fazla kişi ölüyorken
 kimse bana korunmak icin maske taktiramaz. Karşıdan karşıya daha dikkatli geçerim hayatta kalma ihtimalim daha yüksek olur.  Sayisalci olunca böyle düşünüyor insan  Kahkaha
« Son Düzenleme: Mart 06, 2020, 22:05:19 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

C64 ve A500 gerisi teferruat
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Mart 06, 2020, 22:39:18 ÖS »

sayısalcı yanlış düşünüyor Kahkaha Trafik kazası bulaşıcı değil Kahkaha Bu virüs'ün bulaşma orası 2.2 üzerinde... yani bir kişi 2.2 kişiye bulaştırıyor. Trafik ışığında beklerken (Allah korusun) insanı hasta eder...

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 11   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: