Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetCorona virüsü Türklere bulaşmıyor sanırım :)
Sayfa: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Corona virüsü Türklere bulaşmıyor sanırım :)  (Okunma Sayısı 49421 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #120 : Mart 20, 2020, 21:48:20 ÖS »

Ameliyat yapmiyor hastaneler deniyor. Sokağa çıkma yasağı olacak mı sizce?

C64 ve A500 gerisi teferruat
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #121 : Mart 20, 2020, 22:18:18 ÖS »

Ameliyat yapmiyor hastaneler deniyor. Sokağa çıkma yasağı olacak mı sizce?

Bizim toplumumuz kuralları kendisine göre yorumlamayı sever, trafik uygunsa kırmızı ışıkta durmaz, çevirme yoksa emniyet kemeri takmaz, karantina otobüsünden bile herkesin gözü önünde birileri indirilebiliyor. Sokağa çıkma yasağı getirseler, herkes " benim dışımdakiler için getirilmiştir" diye düşünür.

Sokağa çıkanı da polis vurup öldürmeyeceğine göre, öyle bir yasak bizde uygulanamaz bence.

Acil olan ameliyatlar yapılıyor diye biliyorum, değişmediyse.
« Son Düzenleme: Mart 20, 2020, 23:21:39 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #122 : Mart 20, 2020, 22:29:05 ÖS »

Kriterlere uyan tüm vakıf ve özel hastaneleri ile ilgili şöyle bir resmi yazı dolaşıyor.

Babamın Nisan ayında Akdeniz Üniv. Hastanesinde randevusu vardı bugün SMS ile acil değilse iptal edin şeklinde mesaj gelmiş.
« Son Düzenleme: Mart 20, 2020, 22:46:10 ÖS Gönderen: Aktug » Logged
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #123 : Mart 20, 2020, 22:44:19 ÖS »

@fort_apocalypse, aynen öyle. Öyle bir rahatlık ki anlatamam. Kimsenin umurunda değil. Yok ki öyle bir şey, olmadı ki. mantık bu. Neler görüyorum neler;
 çok değil 4-5 saat önce bir grup genç süpermarket içerisinde senin masken daha iyi, benim maskem daha iyi, o pahalı bu ucuz, şu markalı, bu markasız muhabeti yapıyordu, maske ile selfie çekiyorlar, selfi bitince maskeler çıkıyordu. Aynı markette saatlerce gezinti yapan yaşlı çiftler. Yine aynı yerde market arabalarının tutacaklarını yalayan çocuklar İşlek bir caddede, kaldırıma nargilelerini kurmuş, tavla keyfi yapan amcalar....

Kriterlere uyan tüm vakıf ve özel hastanelerin Pandemi Hastanesi ialn edildiğine dair bilgi var.

Babamın Nisan ayında Akdeniz Üniv. Hastanesinde randevusu vardı bugün SMS ile acil değilse iptal edin şeklinde mesaj gelmiş.

Evet, COVID hastalarına öncelik verecekler artık. Hastanelik olmayan tüm durumlarda aile hekimlerine yönlendiriyorlar.
« Son Düzenleme: Mart 20, 2020, 22:46:37 ÖS Gönderen: Voltron » Logged

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #124 : Mart 20, 2020, 22:51:05 ÖS »

Benzer şekilde sağlık personelinin kullanabileceği her türlü ekipmanı üretebilecek fabrikalar, tesislerle ilgili karar alınması gerekirse el koyulması da gerekiyor. Artık karşımızda net olarak bir düşman var ve fiili olarak bir  savaştayız ve bu bir seferberlik.
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #125 : Mart 20, 2020, 23:50:44 ÖS »

Benzer şekilde sağlık personelinin kullanabileceği her türlü ekipmanı üretebilecek fabrikalar, tesislerle ilgili karar alınması gerekirse el koyulması da gerekiyor. Artık karşımızda net olarak bir düşman var ve fiili olarak bir  savaştayız ve bu bir seferberlik.

Bu seferberlik hali demek, kanunda yeri var ama ilanının ekonomik etkilerini tahmin edebileceğinizi sanmıyorum..

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #126 : Mart 21, 2020, 00:05:21 ÖÖ »

Benzer şekilde sağlık personelinin kullanabileceği her türlü ekipmanı üretebilecek fabrikalar, tesislerle ilgili karar alınması gerekirse el koyulması da gerekiyor. Artık karşımızda net olarak bir düşman var ve fiili olarak bir  savaştayız ve bu bir seferberlik.

Bu seferberlik hali demek, kanunda yeri var ama ilanının ekonomik etkilerini tahmin edebileceğinizi sanmıyorum..

Bütün kaynakların devlet kontrolüne geçmesinden bahsetmiyorum. Gerekli görülen kaynakların devlet kontrolüne geçmesi gerekliliğinden bahsediyorum. Doktor, hemşire, sağlık personeli bir iş gününü bulabilirse tek maske ile bitirmek zorunda kalıyorsa ve birilerinin evlerinde depolarında yüzlerce binlerce bu sağlık maskesinden  varsa gerçekten yanlış giden bir şeyler var demek. Bozulmuş bir ekonomi insan gücü ile çeşitli fedakarlıklarla tekrar ayağa kaldırılabilir ama insanın olmadığı bir yerde zaten ekonomi de olmayacaktır.
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #127 : Mart 21, 2020, 00:51:54 ÖÖ »

facebookta çinin wuhan şehrinde bir pazaryerinin videosunu gördüm.
canlı kesilen köpekler
kızartılmış fareler
yarasa ve benzeri iğrenç yenmemesi gereken envay çeşit hayvan
heryer kan revan

bu namussuzlara DSÖ nasıl yaptırım uygulamalı bilmiyorum ama konu oldukça ciddi.   sars.mers.corona    vs ne pislik varsa bunlardan çıkıyor
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #128 : Mart 21, 2020, 01:37:21 ÖÖ »

Şu an içinde bulunduğumuz durumu, Titanic filminde geminin buz dağına çarptığı andan sonrasına benzetiyorum. Gemi batıyor. Zengini, fakiri, torpillisi, can yeleklisi, maskelisi, maskesizi tek tek gidiyor. Kulağımda da melodisi.

https://www.youtube.com/watch?v=v1mQT1u_45I

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #129 : Mart 21, 2020, 19:48:48 ÖS »

pazar gecesi sokağa çıkma yasağı olacak diye bir söylenti var bugün bütün eczacıların t.c. kimlik numaralarının alindigi yönünde bir bilgi verdi arkadaşım ne kadar doğru acaba

C64 ve A500 gerisi teferruat
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #130 : Mart 21, 2020, 20:14:58 ÖS »

Bu gun yaslilara geldi yasak. 65 Yas ustu ve kronik rahatsizligi olanlara sokak yasak. Bir sonraki adim topyekun yasak olabilir.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #131 : Mart 21, 2020, 21:39:02 ÖS »

Sokağa çıkma yasağı uygulanırsa, ne kadar süreyle uygulanacak? En can alıcı soru. Çalışmadığı, iş yapamadığı zaman, ailesine bakamayacak, elektrik/su/doğalgaz faturası ya da kirasının ödeyemeyecek milyonlar var. Kanada için bu kararı almak daha kolay...Bizim için iki ucu pis değnek...

Bu arada covid-19'u ciddiye alıyorum. Yayılmaması için elimden geleni yapıyorum. Ama sürecin sonunda mevsimsel grip gibi bir şey olduğu, çok abartıldığı sonucuyla karşılaşırsanız, sakın şaşırmayın...

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #132 : Mart 21, 2020, 22:30:50 ÖS »

Lokantalar avmler eğitim kurumları ve daha birçok işlerde çalışanlar evlerindeler, işe gidenler de boş boş oturmakta. İnsanlar birkaç gün veya birkaç hafta belki çalışmadan dayanabilir ama bir aydan sonra maaş alamayan kesim nolacak? Bu işin sonu düşünülmüyor gibi. Çocuğuna ekmek götüremeyen bir babayı hangi virüs durdurabilir. Salgın hastalıktan daha ciddi sosyal sorunlar kapımızda.

Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #133 : Mart 21, 2020, 22:32:09 ÖS »

Lokantalar avmler eğitim kurumları ve daha birçok işlerde çalışanlar evlerindeler, işe gidenler de boş boş oturmakta. İnsanlar birkaç gün veya birkaç hafta belki çalışmadan dayanabilir ama bir aydan sonra maaş alamayan kesim nolacak? Bu işin sonu düşünülmüyor gibi. Çocuğuna ekmek götüremeyen bir babayı hangi virüs durdurabilir. Ciddi sosyal sorunlar kapımızda.

İşte tam da sorun orada. Ne zaman bitecek ? Her şey normale dönecek, eskisi gibi olacak mı !

Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #134 : Mart 21, 2020, 22:36:36 ÖS »

Çok sevdiğim bir YouTube kanalından virüs ile ilgili güzel bir video:
https://youtu.be/BtN-goy9VOY

Sayfa: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: