Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetRetro En büyük hobimiz ama Başka Hobilerimiz de yok mu?
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Retro En büyük hobimiz ama Başka Hobilerimiz de yok mu?  (Okunma Sayısı 10699 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ercanersoy
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #30 : Mart 27, 2020, 15:00:55 ÖS »

Güzel çalışmalar.

Fotoğrafçılığa başlayacaktım, ancak profesyonel fotoğraf makineleri çok pahalıymış.

Uzmanlık durumunuzu bilmiyorum ama temelden başlayacaksanız DSLR makinalardan çok DSLR Like kompakt makinalara yönelebilirsiniz. Makro, Ornito, Spor gibi spesifik bir alanda çalışmaktan çok portre, sokak fotoğrafçılığı gibi bir alana yönelecekseniz kompakt makinalar işinizi görebilir. Bunlar da ucuz değil ama aynı paraya alacağınız Basic DSLR Kit ten daha fazla iş çıkaracakları bence kesin.

Ece Aktansel hanım vardır çalışmalarını çok beğenirim. DSLR Like Kompakt makinayla çalışır. Vaktiniz olursa çalışmalarına göz atmanızı öneririm.

Bilgi için teşekkür ederim.
misket
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Mart 27, 2020, 15:59:17 ÖS »

SLR Like makinalar bu konuda çok iyi olacağı gibi SLR makina için de Pentax markasını öneririm. Markanın anlayışından dolayı 40 yıldır ürettiği tüm lensler yeni eski tüm makinalara uyar. Bu yüzden Pentax k5 gibi modern sayılacak bir body ile tamamen manuel lens seti (50mm f1.5 lens 200tl ye bulunabilir) pro fotoğraflar çekilebilir.

Güzel çalışmalar.

Fotoğrafçılığa başlayacaktım, ancak profesyonel fotoğraf makineleri çok pahalıymış.

Uzmanlık durumunuzu bilmiyorum ama temelden başlayacaksanız DSLR makinalardan çok DSLR Like kompakt makinalara yönelebilirsiniz. Makro, Ornito, Spor gibi spesifik bir alanda çalışmaktan çok portre, sokak fotoğrafçılığı gibi bir alana yönelecekseniz kompakt makinalar işinizi görebilir. Bunlar da ucuz değil ama aynı paraya alacağınız Basic DSLR Kit ten daha fazla iş çıkaracakları bence kesin.

Ece Aktansel hanım vardır çalışmalarını çok beğenirim. DSLR Like Kompakt makinayla çalışır. Vaktiniz olursa çalışmalarına göz atmanızı öneririm.

Bilgi için teşekkür ederim.
atariManyagi
Üye

En Sevdiğim Super Mario Karakteri

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #32 : Aralık 22, 2021, 08:04:52 ÖÖ »

Benim hobim, retro ve elektronik dışında; Karton ve ahşap maketçilik, Kaktüs ve Sukulent yetiştirmek ve 1:64 araba koleksiyonudur.
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2021, 05:41:26 ÖÖ Gönderen: atariManyagi » Logged

june8efe
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Aralık 22, 2021, 21:28:52 ÖS »

Retro haricinde Blender3d ile vakit geçirmeyi seviyorum.

Geliştirme kartları: Raspberry Pi2, Arduino Uno R3
El konsolları: Ngage,DS Lite,Nintendo 3DS cfw
Tv konsolları: PS1, Hdd'li fat PS2, Wii (Softmod'lu), Xbox360 slim rgh, PS4 Slim
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #34 : Aralık 23, 2021, 03:55:28 ÖÖ »

Amatör Denizcilik (küçük bir teknem var amatör kaptanım), Amatör Telsizlik (çağrı kodum TA2OVA), ShortWave dinleyicliği (İşaret TA234127), Filateli, Nümismatik, 1:64 araba koleksiyonu, Analog fotoğrafçılık, VHS&Betamax film hobisi, 8mm & 16mm film hobisi, analog kamera hobisi, müzik, yağlı boya resim hobisi, youtube'da hobi amaçlı Volkanla Mavralar gibi programlar bunları OrangeNightTV adı altında yapacağım yine aynı linkten, motosiklet hobim küçük bir motosikletim var, bisiklet hobim spor olarak kullanıyorum, masa tenisi

ileride eklemeyi düşündüğüm hobi ve sporlar: Surf ve golf

hobinin ötesinde ise: Şairlik (3 şiir kitabım var şu anda yenilerini yazıyorum), yazarlık (4 kitabım var şiir kitapları dahil 7 kitabım)

ama Retro Computer özellikle 1. derecede Amstrad CPC/PCW/NC/GX ve 2. derecede Amiga oldukça büyük yer kaplıyor...

Long Live Amstrad CPC/PCW/NC/GX
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: RSF3, V9990, AMSDAP, M4Wifi, ZMEM, MXBoard, DES Mini,GOTEK, USIFACII, DMP Printer, PS2 Mouse
Amstrad PCW 8256: 512K RAM, GOTEK, uIDE8, uRTC8
Amstrad NC 100: Wifi Modem
Amstrad NC 200: Gotek, PCMCIA
NESDelisi
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #35 : Aralık 23, 2021, 05:42:08 ÖÖ »

"hobinin ötesinde ise: Şairlik (3 şiir kitabım var şu anda yenilerini yazıyorum), yazarlık (4 kitabım var şiir kitapları dahil 7 kitabım)" Bunu merak ettim. Bir iki örnek atar mısınız?

Bende: Oyun geliştirme, hikaye yazma gibi daha sıkıcı işler var. Fakat gönlüm seslendirmen olmak idi.
sabri64
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Aralık 23, 2021, 09:01:48 ÖÖ »

30 yılı aşkın ölçekli plastik modelcik,HO ölçekli Tren modelciliği,bir ara ahşap gemi modelciliğiylede uğraştım ama çok uğraştırıyor 1/18 ölçekli diecast model araba koleksiyonu,vintage HI-FI cihazlar,45lik 33lük plaklar...doğa yürüyüşleri...gibi
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #37 : Aralık 27, 2021, 00:53:34 ÖÖ »

"hobinin ötesinde ise: Şairlik (3 şiir kitabım var şu anda yenilerini yazıyorum), yazarlık (4 kitabım var şiir kitapları dahil 7 kitabım)" Bunu merak ettim. Bir iki örnek atar mısınız?

Bende: Oyun geliştirme, hikaye yazma gibi daha sıkıcı işler var. Fakat gönlüm seslendirmen olmak idi.

merhabalar google üstünde Volkan Atasever diye aratırsanız çoğu çıkıyor. üç şiir kitabımın ismi; 1. şiir kitabım: "Ağlayan Yaşlı Çocuk" 2. şiir kitabım: "Yakarışlar ve Çelişkiler" son şiir kitabım: "İsyanın Kıyısı"

Long Live Amstrad CPC/PCW/NC/GX
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: RSF3, V9990, AMSDAP, M4Wifi, ZMEM, MXBoard, DES Mini,GOTEK, USIFACII, DMP Printer, PS2 Mouse
Amstrad PCW 8256: 512K RAM, GOTEK, uIDE8, uRTC8
Amstrad NC 100: Wifi Modem
Amstrad NC 200: Gotek, PCMCIA
Remzi
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #38 : Aralık 27, 2021, 01:32:42 ÖÖ »

Ben de bir kac farkli dans ogrenmistim pandemiden once.Salsa,balo dansi,modern jive vs.
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2021, 01:35:05 ÖÖ Gönderen: Remzi » Logged
Feandreu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Aralık 27, 2021, 03:21:18 ÖÖ »

Kimya ile uğraşıyorum, arada sırada deney canlandırmaları yapıyordum. Şu an sadece teorik olarak ilgilenebiliyorum. Umarım bir gün yeniden fırsatım olur yapılmış deneyleri canlandırmak yerine kendi birikimimle bir şeyler deneyebilirim.

Edebiyat/edebiyat tarihi, dilbilim ve müzik teorisi ile ilgileniyorum, sıklıkla kendi kendime arada sırada öyle hissedersem eşe dosta çalacak şekilde gitarla uğraşıyorum. Gitar için hobi düzeyinde basit aranjmanlar yapıyorum.

Obje olarak retro cihazlar harici; babamdan filateli hakkında bir şeyler kapmaya çalışıyorum.
atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #40 : Aralık 27, 2021, 07:26:23 ÖÖ »

Benim bilgisayar dışındaki hobilerim elektronik, model tren ve amatör telsizcilik. Henüz amatör telsizci lisansı almadım ama almak istiyorum en kısa zamanda.

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.bananapi.gen.tr
bazak
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Aralık 27, 2021, 12:40:54 ÖS »

Benim de 30-31 yıllık Aikido ve 11-12 yıllık İaido-Kenjutsu kılıç sanatı geçmişim var. Biraz da gitar çalarım. Bir ara maket de yapardım ama fırsat bulamıyorum artık...

Commodore 64/128 ve Amiga 600/1000/1200
sbaslar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Aralık 27, 2021, 16:52:56 ÖS »

Yıllar yılı gitar çalmaya çalışıyorum. Beceremiyorum da bırakamıyorum da . Kaç yaşında  son olarak gitarı elime alacağım bilemiyorum Kahkaha
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: